Światła do jazdy dziennej - LED Kangoo III

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Re: Światła do jazdy dziennej - LED Kangoo III

Postprzez lam3r środa, 17 listopada 2010, 18:53

Nie wiem jak jest teraz, ale gdy ja zamawiałem swojego, to za taki bajer jak światła do jazdy dziennej trzeba było dopłacić 100 zł.
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Światła do jazdy dziennej - LED Kangoo III

Postprzez skarb środa, 17 listopada 2010, 22:41

No ja zapłaciłem - ale potem się dowiedziałem - że płaci się za włączenie tego, że światła pozycyjne się palą cały czas i są to niby światła do jazdy dziennej - czy jakoś tak.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Światła do jazdy dziennej - LED Kangoo III

Postprzez MZ_MZ czwartek, 18 listopada 2010, 09:41

benski napisał(a):Światełek do jazdy dziennej używam już jakiś czas. Uważam, że nieźle to wyszło. Niestety, szkoda, że wiązka dochodząca do żarówek ma tylko dwa przewody. Ale miejsca są na trzy. Zatem po prostu uzupełniłem gniazdo żarówki o to co brakowało.
A czemu dwa przekaźniki? Jeden po prostu załącza instalację zasilającą obie żarówki. Bo obwód podłączyłem bezpośredni do akumulatora aby nie ingerować w fabryczną instalację. Drugi wyłącza obwód świateł dziennych w chwili włączenia świateł pozycyjnych. Czyli dział to tak, że gdy odpalam silnik to zapalają się światła dzienne. Gdy zachodzi potrzeba włączenia świateł pozycyjnych lub mijania to po prostu włączam je a światła dzienne gasną. Każda żarówka zabezpieczona jest oddzielnym bezpiecznikiem. Może by i coś łatwiej ale uważałem, że jak już robić to porządnie.
No i oczywiście podczas jazdy na dziennych nic więcej się nie świeci. Tylne pozycje również nie. Bo tak powinno być.
Już kilka razy w CB słyszałem uwagi kierowców typu: "kolego zapal światła". A ja wtedy: "już są zapalone bo tak wyglądają światła do jazdy dziennej. To autko tak ma, kolego." I mam satysfakcję, że tylko mój skoczek tak ma :D

Ma to jednak swoją wadę. Teraz dopiero widzę jak kiepskiej jakości są te żarówki. Średni co 4-5 miesięcy jedna z nich przepala się. No, ale świecą praktycznie bez przerwy. Kombinowałem z tymi żarówkami z LEDami ale są za duże i nie mieszczą się w otwór w kloszu.


Też do tego dojrzeję. Teraz i tak jest zwykle ciemno.
Trzeby bylo jeszcze pomyśleć aby zasilanie wziąć z miejsca gdzie jest odcięcie podczas rozruchu/ew. przekaźnik czasowy.
MZ
jest - Kangoo ...
był - Kangoo ...

Obrazek
Avatar użytkownika
MZ_MZ
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 457
Dołączył(a): wtorek, 19 września 2006, 23:00
Lokalizacja: Wielka Polska

Re: Światła do jazdy dziennej - LED Kangoo III

Postprzez lam3r czwartek, 18 listopada 2010, 10:02

skarb napisał(a):No ja zapłaciłem - ale potem się dowiedziałem - że płaci się za włączenie tego, że światła pozycyjne się palą cały czas i są to niby światła do jazdy dziennej - czy jakoś tak.


No to nie wiem. Kilka razy obiecywałem sobie, że o to zapytam w ASO, ale jakoś zawsze z łowy wylatuje...;-)
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Światła do jazdy dziennej - LED Kangoo III

Postprzez kacper42 czwartek, 18 listopada 2010, 11:28

Już o tym pisałem.Za właczenie niby świateł dziennych miałem zapłacić ale oni z pozycji kompa włączyli mi pozycje i mijania na stałe :evil: Czyli po uruchomieniu silnika włączały się te światła i nie można ich było zgasić wyłącznikiem tylko stacyjką.Paranoja.Przecież bez tego jeśli przełącznik jest w pozycji włączonej to światła zapalają się po chwili od uruchomienia silnika i gasną po zgaszeniu,ale można je wyłączyć bez unieruchamiania silnika.Barany dopiero po moich groźbach zrozumiały ,że mówię o dwuwłóknowych żarówkach od pozycji.Poszukali , podzwonili i przeprosili.Nic nie zrobią bo nie wiedzą , a poza tym nie ma trzeciego kabelka zasilającego żarówkę(miejsce jest).To było w 2009,może coś się zmieniło???
Helios 1,5 dci 85 km 2008 błękit srebrzysty
www.fachlodz.pl

CB: "kacper"
Avatar użytkownika
kacper42
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 156
Dołączył(a): sobota, 22 listopada 2008, 16:16
Lokalizacja: Łódź-Zgierz

Re: Światła do jazdy dziennej - LED Kangoo III

Postprzez skarb czwartek, 18 listopada 2010, 13:04

Dobrze Kacper mówi.

Z ust mię to wyjął tylko się mi pisać nie chciało.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Światła do jazdy dziennej - LED Kangoo III

Postprzez arthi czwartek, 18 listopada 2010, 13:43

U mnie jest wlasnie tak, jak napisal kacper, po wlaczeniu silnika zapalaja sie mijania i pozycyjne. Pozycyjne nie moga sluzyc za swiatla do jazdy dziennej, wiec stad te drugie wlokno, brak kabelka zamyka temat, tak samo jak fakt przepalania sie co kilka miesiecy. To juz lepiej palic H4. Tak czy inaczej wydaje mi sie, ze cos zmienili, widzialem kangoo, w ktorych te mniejsze zarowki swiecily niemal rownie jasno co mijania, u mnie widac roznice golym okiem.
kangoo II 1.5dci 2008
arthi
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 66
Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 18:30

Re: Światła do jazdy dziennej - LED Kangoo III

Postprzez Lucass czwartek, 18 listopada 2010, 15:20

MZ_MZ napisał(a):Trzeby bylo jeszcze pomyśleć aby zasilanie wziąć z miejsca gdzie jest odcięcie podczas rozruchu/ew. przekaźnik czasowy.
Można wpiąć dodatkowy zwykły przekaźnik świateł. Na obwód sterujący podać zasilanie z alternatora, a na zasilający z aku. W momencie rozpoczęcia ładowania i pojawienia się napięcia na styku alternatora obwód sterujący zamknie obwód zasilający i światła się zapalą. Po wyłączeniu silnika automatycznie zgasną. Można by to przeciągnąć na tyle sprytnie by nie ingerować w ogóle w instalację i nie bać się o gwarancję.
Oczywiście myślę o wariancie "dokładamy trzeci kabelek" :)
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Światła do jazdy dziennej - LED Kangoo III

Postprzez lam3r czwartek, 18 listopada 2010, 18:00

Lucass napisał(a):
MZ_MZ napisał(a):Trzeby bylo jeszcze pomyśleć aby zasilanie wziąć z miejsca gdzie jest odcięcie podczas rozruchu/ew. przekaźnik czasowy.
Można wpiąć dodatkowy zwykły przekaźnik świateł. Na obwód sterujący podać zasilanie z alternatora, a na zasilający z aku. W momencie rozpoczęcia ładowania i pojawienia się napięcia na styku alternatora obwód sterujący zamknie obwód zasilający i światła się zapalą. Po wyłączeniu silnika automatycznie zgasną. Można by to przeciągnąć na tyle sprytnie by nie ingerować w ogóle w instalację i nie bać się o gwarancję.
Oczywiście myślę o wariancie "dokładamy trzeci kabelek" :)


To ja podjadę i mi podłączysz, ok?:-)
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Światła do jazdy dziennej - LED Kangoo III

Postprzez Masaccio czwartek, 18 listopada 2010, 19:37

W kraju, w którym jest obowiązek jazdy na światłach całą dobę, światła do jazdy dziennej powinny być bez dopłat
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości