Światła do jazdy dziennej - LED Kangoo III

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Re: Światła do jazdy dziennej - LED Kangoo III

Postprzez forest13 wtorek, 23 listopada 2010, 22:21

Witam
Światła do jazdy dziennej odpaliłem we wrześniu tego roku , a jak to działa u mnie opiszę - może się komuś przyda.
Na początku zakupy- żarówki Philips Vision Plus 21W/5W-9zł- 2 szt.Automatyczny włącznik świateł -kupiony na aukcjach - 27 zł.Przekażnik typ 561-9 zł. Kontrolka zielona led- 5mm w oprawce- 6 zl. Konektory , koszulki termokurczliwe i hermetyczna oprawa bezpiecznika- ok 10 zł.Bezpiecznik zabudowałem przy akumulatorze , w oprawkach świateł pozycyjnych dołożyłem dodatkowy cienki konektor i dodatkowy przewód.Wszystkie przewody z komory silnikowej zostały przeciągnięte do kabiny w rejon bezpieczników , tam też dokonałem wszystkich połączeń.Zasada działania automatycznego włącznika świateł jest taka że za pośrednictwem przekażników wbudowanych w urządzenie załączane są światła dzienne w momencie jak silnik zapali i alternator zaczyna ładować akumulator . Zasilanie tego włącznika jest z przewodu "plusowego'' po stacyjce, tak więc światła gasną automatycznie po wyłączeniu stacyjki .Gaszenie świateł dziennych w momencie załączenia św. pozycyjnych i mijania realizuje przekażnik. Kontrolę załączenia św dziennych pokazuje kontrolka led zielona, którą umieściłem w rejonie wyświetlacza radia. Wszystkie połączenia są polutowane cyną , a wszystkie przewody są w czarnych koszulkach co czyni instalację bezpieczną i prawie niewidoczną. Nadmienię że mam samochód dwuletni tak więc niema problemu z gwarancją W moim samochodzie jest uaktywniona funkcja załączania świateł mijania przez komputer , tak więc zależnie od przełącznika głównego świateł zapalają się i gaszą automatycznie światła dzienne lub mijania. W dowolnym momencie niezależnie od pracy silnika można zmieniać światła zależnie od potrzeb. Cały montaż trwał ok 6 godzin ( był czas i chęci) ale starałem się zrobić to raz a dobrze.Do chwili obecnej całość działa bez problemu .
Pozdrawiam.
Kangoo II 1,5 dci 86 KM . 2008 r.
forest13
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 7
Dołączył(a): sobota, 20 listopada 2010, 22:39
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Światła do jazdy dziennej - LED Kangoo III

Postprzez skarb wtorek, 23 listopada 2010, 23:16

Dzięki ;

Jak wpadniesz na jakieś ciekawe pomysły co można jeszcze wykombinować w autku to się pochwal - bo widzę, że jesteś zdolny w temacie elektroniki i udogodnień.

Zajrzyj także do tematu o psuciu i się pochwal co psuło się u Ciebie. :lol:

Bo nie wierzę, że się nie psuło.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Światła do jazdy dziennej - LED Kangoo III

Postprzez benski wtorek, 23 listopada 2010, 23:39

Noooo, forest13, to jest nas dwóch, którzy uruchomili światła dzienne. Gratuluję. Szacunek. Widzę, że Twoja wersja jest bardziej profesjonalna. I to jest wyzwanie dla mnie.
==========================
= benski =
= helios 1.5dCi 85KM 2009 =
==========================
Avatar użytkownika
benski
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 267
Dołączył(a): czwartek, 16 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Światła do jazdy dziennej - LED Kangoo III

Postprzez MZ_MZ środa, 24 listopada 2010, 14:42

Cześć .
Temat mnie interesuje.

Jak działa ten automatyczny wyłącznik? Skąd sygnał, że silnik jest uruchomiony? Na podstawie napiecia?
Mógłbyś zapodać zdjęcia jak wygląda kontrola na centralnym wyswietlaczu? Czy do tego rozbierałeś deskę.
Czy masz wyłącznik dziennych/mozesz odpalić bez świateł?

Sorry za stos pytań. Byłbym wdzięczny za odpowiedź.
:P
MZ
jest - Kangoo ...
był - Kangoo ...

Obrazek
Avatar użytkownika
MZ_MZ
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 457
Dołączył(a): wtorek, 19 września 2006, 23:00
Lokalizacja: Wielka Polska

Re: Światła do jazdy dziennej - LED Kangoo III

Postprzez forest13 środa, 24 listopada 2010, 22:30

Witam
Automatyczny włącznik świateł zamontowany u mnie działa na zasadzie wzrostu napięcia w instalacji , konkretnie jak napięcie wzrośnie powyżej 13,5 V automat włącza swoje przekażniki. Co do demontowania plastików to wykorzystałem moment wymiany filtra p. pyłkowego tak więc trochę plastików już było ściągniętych jedynie musiałem rozebrać plastiki pod kierownicą ,żeby dostać się do stacyjki i musiałem wyjąć plastik przy wyświetlaczu aby go przewiercić i zamontować leda w oprawce. Co do dodatkowego wyłącznika świateł dziennych to go nie montowałem bo uważam że jest mi niepotrzebny a w sytuacjach awaryjnych mogę wyjąć bezpiecznik z dodatkowej oprawy hermetycznej i wtedy światła gasną. Jeśli chodzi o możliwość odpalania bez świateł to odbywa się za każdym razem, i nie jest możliwe nawet celowe odpalanie na załączonych światłach dziennych bo zapala je automat . Z powodu braku czasu zdjęcie póżniej.
Pozdrawiam.
Kangoo II 1,5 dci 86 KM . 2008 r.
forest13
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 7
Dołączył(a): sobota, 20 listopada 2010, 22:39
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Światła do jazdy dziennej - LED Kangoo III

Postprzez forest13 piątek, 26 listopada 2010, 21:27

Witam
Podaje link do zdjęcia kontrolki led świateł dziennych: http://img828.imageshack.us/img828/6842/led1w.jpg
Kangoo II 1,5 dci 86 KM . 2008 r.
forest13
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 7
Dołączył(a): sobota, 20 listopada 2010, 22:39
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Światła do jazdy dziennej - LED Kangoo III

Postprzez MZ_MZ niedziela, 28 listopada 2010, 10:59

Witam.
Naprawdę profesjonalna robota.

Zgłębiałem nawet temat przekaźników, rzeczywiście są napięciowe i są czasowe. Chyba napięciowe lepsze, bo czas uruchamiania silnika różny zima/lato.
Czy jak taki przekaźnik jak załączy, to trzyma niezależnie od napięcia? U mnie widać że ok. 10-20s po uruchomieniu włącza sie jakiś duży odbiornik prądu (może grzałki płynu chł. ?) i jakby światła przygasają. Nie wiem czy wtedy taki przekaźnik nie rozłączyłby obwodu.

Jaszcze raz wielki szacun dla wykonanej roboty.
:shock:
MZ
jest - Kangoo ...
był - Kangoo ...

Obrazek
Avatar użytkownika
MZ_MZ
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 457
Dołączył(a): wtorek, 19 września 2006, 23:00
Lokalizacja: Wielka Polska

Re: Światła do jazdy dziennej - LED Kangoo III

Postprzez forest13 niedziela, 28 listopada 2010, 21:47

Witam
Z automatycznymi włącznikami świateł załączającymi na zasadzie wzrostu napięcia miałem do czynienia już w 2006 roku kiedy to zamontowałem taki włącznik świateł do Citroena Berlingo. Włącznik spisywał się bezproblemowo przez cztery lata do momentu sprzedaży auta i nigdy nie było wyłączenia spowodowanego spadkiem napięcia przy dużym poborze prądu. Nie zgłębiałem się w to przy jakim napięciu następuje wyłączenie ale myślę że jest to napięcie wystarczająco niskie że problemu niema. Jedynie mały problem zauważyłem przy Berlingo gdy zimą miałem słaby akumulator i ładowałem go niskim prądem przez całą noc by rano odpalić to krótko po odłączeniu prostownika światła same się załączały oczywiście po przekręceniu kluczyka , mimo braku pracy alternatora , ale kilkukrotne załączenie i wyłączenie świateł powodowało spadek i unormowanie się napięcia naładowanego akumulatora. Problemu na razie nie mam w Kangurze - akumulator ma dwa lata i nie wymaga ładowania , ale zobaczymy jak przyjdą dwudziestostopniowe mrozy a auto stoi pod wiatą.
Pozdrawiam.
Kangoo II 1,5 dci 86 KM . 2008 r.
forest13
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 7
Dołączył(a): sobota, 20 listopada 2010, 22:39
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Światła do jazdy dziennej - LED Kangoo III

Postprzez MZ_MZ poniedziałek, 29 listopada 2010, 10:45

Moja lista pytań wyczerpana.

Szacun za wykonaną robotę, dzieki za szczegółowy opis.
MZ
jest - Kangoo ...
był - Kangoo ...

Obrazek
Avatar użytkownika
MZ_MZ
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 457
Dołączył(a): wtorek, 19 września 2006, 23:00
Lokalizacja: Wielka Polska

Re: Światła do jazdy dziennej - LED Kangoo III

Postprzez benski sobota, 11 grudnia 2010, 21:35

wow! pełen profesjonalizm! Wstyd mi. Latem poprawię swoje dzieło.
==========================
= benski =
= helios 1.5dCi 85KM 2009 =
==========================
Avatar użytkownika
benski
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 267
Dołączył(a): czwartek, 16 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Zduńska Wola

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 11 gości