dziwne dźwieki z nawiewu

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Re: dziwne dźwieki z nawiewu

Postprzez mullann niedziela, 8 listopada 2009, 14:48

No i zaczęło się.....
U mnie też na pierwszym biegu słychać popiskiwanie :evil:

Piszczy bez klimy, nie ważne na jakim obiegu i przy jakiej prędkości.
Wydaje mi się, że może to być wada fabryczna.
Mój przebieg to prawie 30tyś.km

Na pewno zgłoszę to przy przeglądzie oczywiście jak będzie dalej piszczało...
DAWNO DAWNO TEMU: Trafic '10 - 2.5 150KM; Trafic '08 - 2.0 115KM oraz dwa Kangoo (stary i nowy)
Aktualnie PEUGEOTy
Avatar użytkownika
mullann
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 295
Dołączył(a): wtorek, 20 listopada 2007, 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra - okolice

Re: dziwne dźwieki z nawiewu

Postprzez lam3r niedziela, 8 listopada 2009, 15:25

będzie... ja już mam zagwarantowaną wymianę tylko czasu nie mam:-)
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: dziwne dźwieki z nawiewu

Postprzez skarb niedziela, 8 listopada 2009, 16:48

MnIe zaczęło piszczeć wczoraj.

Dźwięk jakby jakiś papier wpadł.

Przebieg 31000.

Znowu się będę musiał z tymi kwami spotkać.

Przepraszam za wyrażenie spotkać ale myślałem, że już ich nie zobaczę za kadencji tego samochodu.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: dziwne dźwieki z nawiewu

Postprzez mullann niedziela, 8 listopada 2009, 20:46

skarb napisał(a):Przepraszam za wyrażenie spotkać ale myślałem, że już ich nie zobaczę za kadencji tego samochodu.


Optymista :lol:
DAWNO DAWNO TEMU: Trafic '10 - 2.5 150KM; Trafic '08 - 2.0 115KM oraz dwa Kangoo (stary i nowy)
Aktualnie PEUGEOTy
Avatar użytkownika
mullann
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 295
Dołączył(a): wtorek, 20 listopada 2007, 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra - okolice

Re: dziwne dźwieki z nawiewu

Postprzez kacper42 sobota, 27 listopada 2010, 22:54

NO i KU...A znowu piszczy, skrzeczy wentylator. Całe lato, jesień, a może jeszcze i wiosnę był spokój. Teraz jak zrobiło się ok. 0 stopni, wentylator znowu swoje. Gwarancja wczoraj się skończyła a problem wrócił. Dwa razy zgłaszałem na gwarancji i ta cholera jak z wizytą u dentysty... przed gabinetem ząb nie boli, w domu napieprza. Co pojechałem na serwis, to rzeczywiście była cisza jak makiem. Nie potrafiłem wywołać tego pisku u nich. Trzeba było próbować zimą 22 razy to może bym trafił. Co z tym gównem zrobić. Jak i co przesmarować, wymienić (tylko nie całe auto)?

Rozumiem Twoje zdenerwowania, ale staraj się pisać poprawnie. Głownie chodzi o znaki interpunkcyjne i "spacje" w ich okolicach. Poprawiono. :) /MOD
Helios 1,5 dci 85 km 2008 błękit srebrzysty
www.fachlodz.pl

CB: "kacper"
Avatar użytkownika
kacper42
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 156
Dołączył(a): sobota, 22 listopada 2008, 16:16
Lokalizacja: Łódź-Zgierz

Re: dziwne dźwieki z nawiewu

Postprzez lam3r poniedziałek, 29 listopada 2010, 22:59

Moment... ile czasu minęło od wymiany? Ja już miałem wymieniany dwa razy i znowu pojawia się piszczenie. Już raz zgłosiłem, ale olali mnie. Zakładam jednak, że na części wymienione, gwarancja liczy się od nowa??
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: dziwne dźwieki z nawiewu

Postprzez kacper42 wtorek, 30 listopada 2010, 23:34

Nie miałem wymienianego wentylatora. Za każdym razem jak zgłaszałem to przy wizycie w serwisie była cisza. Raz wyjęli mi liść (nosek) klonu , który wpadł w łopatki wentylatora i terkotał. Wtedy podobno smarowali coś tam. Od wiosny była cisza aż do momentu mrozów. Teraz piszczy cały czas, pomaga przełączenie na chwilę na maks i powrót na 2 bieg.Pomaga na 10-15 minut.
Helios 1,5 dci 85 km 2008 błękit srebrzysty
www.fachlodz.pl

CB: "kacper"
Avatar użytkownika
kacper42
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 156
Dołączył(a): sobota, 22 listopada 2008, 16:16
Lokalizacja: Łódź-Zgierz

Re: dziwne dźwieki z nawiewu

Postprzez lam3r środa, 1 grudnia 2010, 19:37

Współczuje...

Mam jednak wrażenie, że skoro zgłaszałeś wcześniej, to możesz próbować walczyć teraz o wymianę gwarancyjną. Ja w piątek wybieram się do ASO... kurde, jak mnie się nie chce;-)

W każdym razie, też miałem problem z brakiem piszczenia podczas wizyty w serwisie. I najzwyczajniej w świecie,w dniu gdy zaczął intensywniej... rzuciłem wszystko i pojechałem. Poprosiłem diagnostę do auta i... udowodniłem
"nieudowadnialne":-) Trwało to jakieś pół roku, ale się uparłem, inaczej nic nie załatwisz:-(
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: dziwne dźwieki z nawiewu

Postprzez lam3r piątek, 3 grudnia 2010, 18:37

No i byłem w ASO. Się ze mną podroczył trochę Pan Grzegorz ale, że się nie dałem... umówiliśmy się, że wymiana nastąpi jak tylko temperatura spadnie w okolice 0 stopni. Ja wiem, że mogłem się upierać, ale jakiś mi się nie chciało;-)
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: dziwne dźwieki z nawiewu

Postprzez Lucass piątek, 3 grudnia 2010, 19:14

lam3r napisał(a): jak tylko temperatura spadnie w okolice 0 stopni
Chiba zwrośnie... :?: :?
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 87 gości