Koszty przeglądów w ASO

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Re: Koszty przeglądów w ASO

Postprzez DarekGorzow poniedziałek, 28 grudnia 2009, 16:11

mullann napisał(a):Przegląd nowego skoczka na 30 000km 105dci bez wymiany oleju w Zielonej Górze to koszt 565zł brutto (w tym filtr paliwa i pyłkowy)
Olej zmieniałem przy 20 000km i płaciłem ok. 300 zł brutto
Mycie i czyszczenie auta w cenie przeglądu:)


W Gorzowie dokładnie to samo.
Mówiłem im o hamulcach bo najpierw piszczały a teraz chroboczą i pedał wydaje mi się za bardzo wciska podłogę :D ale po przeglądzie stwierdzili że wszystko jest ok.
Druga sprawa to afera z oprogramowaniem do wspomagania kierownicy (chyba) .Mówiłem że jak się rozgrzeje i jadę pod górkę to strasznie coś pod stacyjką cyka.Stwierdzili że to właśnie przez te oprogramowanie że teraz wymienili i jest dobrze.Faktycznie przez kilka dni cykania nie było ale teraz znowu się pojawiło i jest jeszcze głośniejsze czy u kogoś też tak jest.Nadmieniam że jest to dosyć wysoka częstotliwość powyżej 10 kHz i normalni ludzie po 50-tce nie mają prawa tego słyszeć :lol:
1,5 dci 105 KM 200930tys.km

Systemy alarmowe do obiektów,monitoring(telewizja),bramki antykradzieżowe
Avatar użytkownika
DarekGorzow
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 31
Dołączył(a): wtorek, 28 lipca 2009, 19:38
Lokalizacja: Gorzów WLKp

Re: Koszty przeglądów w ASO

Postprzez lam3r poniedziałek, 28 grudnia 2009, 16:25

U mnie, to cykanie, słychać w różnych momentach. Dobiega z okolic kierownicy. Mam wrażenie, że słyszę je np. po zmianie temp. grzania, zaraz po odpaleniu auta... zawsze myślałem, że to jakiś przekaźnik:-) Miałem też wrażenie, że podczas "cykania" potrafią na chwilę przygasnąć światła:-)
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koszty przeglądów w ASO

Postprzez DarekGorzow poniedziałek, 28 grudnia 2009, 16:38

Faktycznie z tymi światłami też coś jest.Teraz mi przypomniałeś.Zwrócę na to baczniejszą uwagę.Dzięki za podpowiedź :)
1,5 dci 105 KM 200930tys.km

Systemy alarmowe do obiektów,monitoring(telewizja),bramki antykradzieżowe
Avatar użytkownika
DarekGorzow
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 31
Dołączył(a): wtorek, 28 lipca 2009, 19:38
Lokalizacja: Gorzów WLKp

Re: Koszty przeglądów w ASO

Postprzez lam3r poniedziałek, 28 grudnia 2009, 17:31

Wiesz... we Fiacie 126p też był niedobór mocy:-D
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koszty przeglądów w ASO

Postprzez kacper42 wtorek, 29 grudnia 2009, 17:20

cykać -cyka , ale czy to wada.Ma to chyba jakiś związek z natężeniem prądu lub jego poborem , bo faktycznie w tym samym momencie jest zmiana intensywności świecenia.Po chwili wszystko jest ok. To wszystko pikuś w porównaniu do koszmarnych dżwięków z nawiewu ale o tym pisałem w innym poście choć jeszcze nie naprawiłem.
Helios 1,5 dci 85 km 2008 błękit srebrzysty
www.fachlodz.pl

CB: "kacper"
Avatar użytkownika
kacper42
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 156
Dołączył(a): sobota, 22 listopada 2008, 16:16
Lokalizacja: Łódź-Zgierz

Re: Koszty przeglądów w ASO

Postprzez gre81 środa, 8 grudnia 2010, 20:05

Czy jest gdzieś oficjalne napisane, albo przyjęte w dobrym tonie, mycie auta po przeglądzie. Właśnie wróciłem z najdroższej zmiany oleju w swoim życiu ( prawie 1000 zł ) i nawet nie raczyli pochlapać kangoorka wodą ??
Kangoo 1.5 dCi 80KM 2003, biały. już go nie ma
Kangoo 1.5DCI 105KM(teraz 125 kucyków) 2009, żółty jak słońce.
Moje miasto Łódź.
Avatar użytkownika
gre81
Kangoomistrz 2010
Kangoomistrz 2010
 
Posty: 357
Dołączył(a): piątek, 19 grudnia 2008, 11:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Koszty przeglądów w ASO

Postprzez a-kwiaty środa, 8 grudnia 2010, 20:16

Mnie myja w zasadzie po kazdej wizycie (ale to ciut inna marka). Koszt przegladu, wymiany oleju, filtra oleju i kabiny to 660zl.
Obrazek
......... berlingo xtr 1,6 - 2 szt........................... kiedyś były 3 szt Kangoo http://www.a-kwiaty.pl doręczamy kwiaty, Wrocław, Polska, świat...
Avatar użytkownika
a-kwiaty
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 861
Dołączył(a): poniedziałek, 28 maja 2007, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koszty przeglądów w ASO

Postprzez skarb środa, 8 grudnia 2010, 21:17

gre81 napisał(a):Czy jest gdzieś oficjalne napisane, albo przyjęte w dobrym tonie, mycie auta po przeglądzie. Właśnie wróciłem z najdroższej zmiany oleju w swoim życiu ( prawie 1000 zł ) i nawet nie raczyli pochlapać kangoorka wodą ??



Przyjedź do mnie ja Ci umyje za 200 pln , a olej zmienimy za 30 pln u mojego mechanika :lol:

Mogę nawet po tym wystawić dowolny certyfikat lub dyplom z oryginalną pieczątką i podpisem a nawet ISO i EU (nie wspominając o MADE IN CHINA albo SDIEŁANO W IRAKIE)

Daleko nie masz.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Koszty przeglądów w ASO

Postprzez Wiz środa, 8 grudnia 2010, 21:44

gre81 napisał(a):Czy jest gdzieś oficjalne napisane, albo przyjęte w dobrym tonie, mycie auta po przeglądzie. Właśnie wróciłem z najdroższej zmiany oleju w swoim życiu ( prawie 1000 zł ) i nawet nie raczyli pochlapać kangoorka wodą ??


Kiedys slyszalem ze samochodzk stojacy dluzej w serwisie niz 2H ma mycie w gratisie. Czesto tego nie robia, bo klienci o tym nie wiedza. Wiesz, egzekwujesz 8-) Pozdrawiam
ANTYKLUBOWICZ
STOPER DROGOWY :D
smoke tires not drugs
Aktualnie czerwone Clio 3 ph 1, choć wole żony niebieskie Clio 4 GT :)


Avatar użytkownika
Wiz
Użytkownik zbananowany
 
Posty: 1967
Dołączył(a): sobota, 26 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Moim domem praca, dom hotelem :(

Re: Koszty przeglądów w ASO

Postprzez Lucass czwartek, 9 grudnia 2010, 09:03

gre81 napisał(a):Czy jest gdzieś oficjalne napisane, albo przyjęte w dobrym tonie, mycie auta po przeglądzie. Właśnie wróciłem z najdroższej zmiany oleju w swoim życiu ( prawie 1000 zł )
:shock: :shock: :shock:
Mówiłem, że olej z bolida F1 będzie drogi...
A tak serio, to mógłbyś podać pozycje z faktury?
Bo to naprawdę rozbój... :evil:
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 89 gości