Problemy z silnikem Renault Kangoo 1,5 dCi 105km Priviledge

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Re: Problemy z silnikem Renault Kangoo 1,5 dCi 105km Priviledge

Postprzez skarb czwartek, 19 sierpnia 2010, 21:26

metmac napisał(a):Pojawia się kontrolka (2 razy już) żóltej kropelki takiej i napis "zmien olej" . To nie jest tego wina ? Pierwszym razem było niby tego ...


Chłopie - zacznij się precyzyjnie wypowiadać.

Temat jest o 105 dci a nie o 82 dci.

Zdecyduj się o czym piszesz.

Jak piszesz o 82 dci - to pisz u mnie.

Jak piszesz o 105 dci to pisz u Taty - to będzie wiadomo o co chodzi.

Pieprzysz głupoty i zaśmiecasz forum.

Zrozum - ludzie którzy tu piszą i czytają - szukają konkretnych informacji na jakiś temat - a nikogo nie interesują Twoje bzdurne niesprawdzone domysły.

Jeszcze raz proszę - jak masz pisać bzdury to nic nie pisz.

Swoimi nieprzemyślanymi i często bzdurnymi postami zaczynasz zaśmiecać forum.

Jak coś piszesz to pisz z sensem.

Najpierw pomyśl, a potem pisz.

Jak nie - to za chwile dostaniesz bana - na twój nick oraz IP i będziesz musiał pisać z komórki jako ktoś inny :D

Robisz się coraz bardziej uciążliwy - nie piszę tego złośliwie - ale naprawdę jak nie zaczniesz myśleć przed pisaniem to się pożegnamy.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Problemy z silnikem Renault Kangoo 1,5 dCi 105km Priviledge

Postprzez metmac czwartek, 19 sierpnia 2010, 21:35

Za przeproszeniem, ale myślałem że jak temat jest nazwany "Problemy z silnikem Renault Kangoo 1,5 dCi 105km Priviledge" to rozmowa nie będzie na temat 1.5 dci 82km ...
Wracając do tematu, po odpaleniu pokazuje sie ta kontrolka (kropelka a pod nią coś takiego- \_/) i pierw wywala "poziom oleju ok", po chwili wyskakuje i utrzymuje się "zmień olej". I tak chodziu tu 1.5 dci 105KM Priviledge ....
metmac
 

Re: Problemy z silnikem Renault Kangoo 1,5 dCi 105km Priviledge

Postprzez Marek_Bielsko czwartek, 19 sierpnia 2010, 21:39

No to po prostu zmień olej i po problemie.
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Problemy z silnikem Renault Kangoo 1,5 dCi 105km Priviledge

Postprzez skarb czwartek, 19 sierpnia 2010, 21:45

metmac napisał(a):Za przeproszeniem, ale myślałem że jak temat jest nazwany "Problemy z silnikem Renault Kangoo 1,5 dCi 105km Priviledge" to rozmowa nie będzie na temat 1.5 dci 82km ...
Wracając do tematu, po odpaleniu pokazuje sie ta kontrolka (kropelka a pod nią coś takiego- \_/) i pierw wywala "poziom oleju ok", po chwili wyskakuje i utrzymuje się "zmień olej". I tak chodziu tu 1.5 dci 105KM Priviledge ....



Chłopie - ale to nie jest problem.

Jak Tata zmieni olej we wspaniałym ASO - lub zadzwoni to tegoż wspaniałego ASO I powie tym miłym panom co mu się pali to go zaproszą na zmianę oleju.

Temat jest o problemach !!! a nie o tym jak serwisować auto.

Tylko powiedz Tacie coby nie kupował oleju poza ASO i przypadkiem, żeby nie jechał na zmianę tegoż oleju gdzieś indziej niż do ASO bo może nie trafić na tak miłych i wspaniałych panów.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Problemy z silnikem Renault Kangoo 1,5 dCi 105km Priviledge

Postprzez metmac czwartek, 19 sierpnia 2010, 21:50

Chłopie - ale to nie jest problem.

Jak Tata zmieni olej we wspaniałym ASO - lub zadzwoni to tegoż wspaniałego ASO I powie tym miłym panom co mu się pali to go zaproszą na zmianę oleju.

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Nie wiem czy to jest problem czy też nie jest problem, dlatego się pytam, gdyż jest to już drugi raz w ciągu jakiegoś czasu. Pierwszym razem była to wina właśnie tego całego filtra. Nie jestem w przeciwieństwie do Ciebie mechanikiem, więc troche wyrozumiałości, skoro się pytam to znaczy że nie wiem, a Ty już tutaj arsenał wyciągasz jakbym nie wiem co zrobił ...
metmac
 

Re: Problemy z silnikem Renault Kangoo 1,5 dCi 105km Priviledge

Postprzez Marek_Bielsko czwartek, 19 sierpnia 2010, 21:53

UWAGA :!:

W kangoo 2008 nie ma filtra FAP zwanego też DPF :!: :!: :!:
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Problemy z silnikem Renault Kangoo 1,5 dCi 105km Priviledge

Postprzez lam3r czwartek, 19 sierpnia 2010, 21:54

metmac napisał(a):Za przeproszeniem, ale myślałem że jak temat jest nazwany "Problemy z silnikem Renault Kangoo 1,5 dCi 105km Priviledge" to rozmowa nie będzie na temat 1.5 dci 82km ...
Wracając do tematu, po odpaleniu pokazuje sie ta kontrolka (kropelka a pod nią coś takiego- \_/) i pierw wywala "poziom oleju ok", po chwili wyskakuje i utrzymuje się "zmień olej". I tak chodziu tu 1.5 dci 105KM Priviledge ....


Przeczytaj instrukcję do auta, tam masz wszystko na ten temat. Poza tym już dwa razy, na tym forum, tłumaczyłem takim co nie czytaj takowej... trzeci raz nie będę. Możesz przejść na zakładkę "szukaj" i sprawdzić sobie moje posty, dodając odpowiednie słowa.
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problemy z silnikem Renault Kangoo 1,5 dCi 105km Priviledge

Postprzez skarb czwartek, 19 sierpnia 2010, 21:55

metmac napisał(a):
Chłopie - ale to nie jest problem.

Jak Tata zmieni olej we wspaniałym ASO - lub zadzwoni to tegoż wspaniałego ASO I powie tym miłym panom co mu się pali to go zaproszą na zmianę oleju.

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Nie wiem czy to jest problem czy też nie jest problem, dlatego się pytam, gdyż jest to już drugi raz w ciągu jakiegoś czasu. Pierwszym razem była to wina właśnie tego całego filtra. Nie jestem w przeciwieństwie do Ciebie mechanikiem, więc troche wyrozumiałości, skoro się pytam to znaczy że nie wiem, a Ty już tutaj arsenał wyciągasz jakbym nie wiem co zrobił ...



Nie jestem mechanikiem tylko cyklistą.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Problemy z silnikem Renault Kangoo 1,5 dCi 105km Priviledge

Postprzez Marek_Bielsko czwartek, 19 sierpnia 2010, 21:58

metmac napisał(a): a Ty już tutaj arsenał wyciągasz jakbym nie wiem co zrobił ...


A Ty tylko śmiecisz na forum, zamiast poszukać :!:
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Problemy z silnikem Renault Kangoo 1,5 dCi 105km Priviledge

Postprzez metmac czwartek, 19 sierpnia 2010, 22:05

Szukałem, ale znalazłem jedynie że ten cały FAP był montowany w niektórych wersjach wyposażenia. Jako że akurat jest wyposażony na maksa, prócz dosłownie kilku pierdół, więc jest chyba możliwość taka ...
metmac
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 85 gości