Woda z klimy w kabinie

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Woda z klimy w kabinie

Postprzez kacper42 poniedziałek, 14 czerwca 2010, 11:57

gdzie jest odpływ wody z klimy? Na ziemię kapie, ale w sobotę po 3 godzinach jazdy w 30C miałem kałużę pod nogami kierowcy.
Auto stoi w serwisie i oni szukają odpływu-szok.Nie wiedzą gdzie jest tak jak ja.Patrzyłem im na ręce ok.30 min i nie znaleźli.Na pewniaka zajrzeli pod osłonę na podszybiu na zewnątrz bo niby że liście i zatkane odpływy.Lali wodę po przedniej szybie i nic.Uwierzyli ,że to z klimy i po ww 30 minutach usiedli do kompa szukać rysunku.Za 1 godz. będę po auto ciekawe co usłyszę.Najgorsze ,że nie sprawdzę czy dobrze naprawili bo zrobiło się zimno i nie będzie takiego efektu skraplania jak przy upałach.
Helios 1,5 dci 85 km 2008 błękit srebrzysty
www.fachlodz.pl

CB: "kacper"
Avatar użytkownika
kacper42
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 156
Dołączył(a): sobota, 22 listopada 2008, 16:16
Lokalizacja: Łódź-Zgierz

Re: Woda z klimy w kabinie

Postprzez wareks poniedziałek, 14 czerwca 2010, 22:46

Żeby się dostać do odpływu skroplin trzeba zdjąć obudowę mechanizmu zmiany biegów.
Nic trudnego dwie śruby dwa kołki i powinno zejść. Od spodu obudowy nagrzewnicy jest wężyk gumowy
którym to woda powinna sobie spływać. Tenże wężyk jedną stroną jest połączony z obudową nagrzewnicy
a drugą "wtyknięty" w taki element gumowy przykręcony do podłogi.
Z moich obserwacji wynika ,iż właśnie na styku podłogi i i tejże gumowej części powstają przecieki.
Ja na razie zażegnałem problem odkręcając tą część (trzy śruby) i ponownie skręcając z użyciem silikonu.
Czy będzie to skuteczne rozwiązanie czas pokaże, na razie mama sucho.

Pozdrawiam
Privilege 1.6 16V 105 AUTOMAT 2009
wareks
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 130
Dołączył(a): środa, 25 lutego 2009, 19:49
Lokalizacja: Dębica

Re: Woda z klimy w kabinie

Postprzez kacper42 wtorek, 15 czerwca 2010, 06:15

Potwierdzam. Sam też to znalazłem przed wizytą w serwisie ale na tzw. macanego bez zdejmowania obudowy.Serwis wziął 28 zł." za udrożnienie odpływów wody". Zobaczymy czy pomogło.Po mojemu niekoniecznie.Zdejmując ten gumowy wężyk ,a właściwie wyjmując go z podłogi wyczułem w jego środku przewężenie jak w innych odpływach.Jeśli nie ustąpi wytnę ten środek.Kapało mi na wysokości pedału gazu ,z góry za pedał tak że but suchy.. hahaha
Helios 1,5 dci 85 km 2008 błękit srebrzysty
www.fachlodz.pl

CB: "kacper"
Avatar użytkownika
kacper42
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 156
Dołączył(a): sobota, 22 listopada 2008, 16:16
Lokalizacja: Łódź-Zgierz

Re: Woda z klimy w kabinie

Postprzez kacper42 poniedziałek, 12 lipca 2010, 15:35

i znowu to samo :evil: woda kapie na podłogę kierowcy.
Jak rozebrać obudowę , dzie są te 2 śrubki?
Helios 1,5 dci 85 km 2008 błękit srebrzysty
www.fachlodz.pl

CB: "kacper"
Avatar użytkownika
kacper42
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 156
Dołączył(a): sobota, 22 listopada 2008, 16:16
Lokalizacja: Łódź-Zgierz

Re: Woda z klimy w kabinie

Postprzez kacper42 poniedziałek, 12 lipca 2010, 19:05

:D Już zrobione!!! Po zdjęciu obudowy zmiany biegów wygodniej można dostać się do owego gumowego wężyka ,który łączy dół obudowy klimy(nagrzewnicy) z odpływem w podłodze.Po wyjęciu go z podłogi( to ta szersza część z przewężeniem w środku) nic nie leciało ale po zdjęciu węższej z obudowy wylało się sporo wody z lekkim brudem.
Ja wyciąłem to przewężenie i teraz brudy nie zatkają gumowego odpływu,a było tam sporo tego i dlatego woda nie odpływała tylko się sączyła na zewnątrz a nadmiar zostawał w obudowie i kapał na nogi kierowcy( o przykrym zapachu nie wspomnę).
Helios 1,5 dci 85 km 2008 błękit srebrzysty
www.fachlodz.pl

CB: "kacper"
Avatar użytkownika
kacper42
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 156
Dołączył(a): sobota, 22 listopada 2008, 16:16
Lokalizacja: Łódź-Zgierz

Re: Woda z klimy w kabinie

Postprzez arthi wtorek, 3 sierpnia 2010, 12:10

Koledzy w którym miejscu sa śruby mocowania obudowy? Mam kałużę w samochodzie na całego, a serwis umówił mnie dopiero na przyszły tydzień.
kangoo II 1.5dci 2008
arthi
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 66
Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 18:30

Re: Woda z klimy w kabinie

Postprzez arthi wtorek, 3 sierpnia 2010, 14:20

arthi napisał(a):Koledzy w którym miejscu sa śruby mocowania obudowy? Mam kałużę w samochodzie na całego, a serwis umówił mnie dopiero na przyszły tydzień.
Okej już sobie poradziłem, tj. trzeba zdjąć górną cześć obudowy z drążkiem zmiany biegów, jest nasadzona tylko na zatrzaskach, a pod nią właśnie znajdują dwie śruby na torx.
kangoo II 1.5dci 2008
arthi
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 66
Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 18:30


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 98 gości