Zegary i kontrolki od przełączania biegów eco driving?

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Zegary i kontrolki od przełączania biegów eco driving?

Postprzez Luzik czwartek, 16 czerwca 2011, 15:12

Witam, posiadam kangóra blaszaka 2008r 1.5dci 105km i irytują mnie kontrolki które nie są uruchomione, oczywiście chodzi o te które wspomagają jazdę eco driving czyli bieg w górę bieg w dół, jak to ustrojstwo uruchomić czy to jest tak samo jak ze światłami do jazdy dziennej niby są ale ich niema?.Czy może wystarczy przestawić zworkę.

P.S szukałem tematu podobnego nieznalazłem a dział mam nadzieję ze jest właściwy

Pozdrawiam
L.
Avatar użytkownika
Luzik
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 7
Dołączył(a): czwartek, 7 kwietnia 2011, 18:55

Re: Zegary i kontrolki od przełączania biegów eco driving?

Postprzez gre81 czwartek, 16 czerwca 2011, 18:07

Też to mam i też się nie świecą, możesz podjechać do ASO i spróbować wyjaśnić temat wtedy będziemy wszyscy oświeceni.PS zegary są standardowe może chodzi o wersję z 1.6 automat.
Co do świateł jazdy dziennej to już było szukaj ;) a znajdziesz, podpowiem ci że musisz zlokalizować magiczne oznaczenie na lampie i spojrzeć czy są trzy przewody, które wychodzą z oprawki żarówki postojowej. Jak masz 3 przewody i chyba literkę "R" na kloszu to masz dzienne, ASO ci włączy tą funkcję za drobną opłatą.600 netto ;)
Kangoo 1.5 dCi 80KM 2003, biały. już go nie ma
Kangoo 1.5DCI 105KM(teraz 125 kucyków) 2009, żółty jak słońce.
Moje miasto Łódź.
Avatar użytkownika
gre81
Kangoomistrz 2010
Kangoomistrz 2010
 
Posty: 357
Dołączył(a): piątek, 19 grudnia 2008, 11:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Zegary i kontrolki od przełączania biegów eco driving?

Postprzez Luzik czwartek, 16 czerwca 2011, 19:48

gre81 napisał(a):Też to mam i też się nie świecą, możesz podjechać do ASO i spróbować wyjaśnić temat wtedy będziemy wszyscy oświeceni.PS zegary są standardowe może chodzi o wersję z 1.6 automat.
Co do świateł jazdy dziennej to już było szukaj ;) a znajdziesz, podpowiem ci że musisz zlokalizować magiczne oznaczenie na lampie i spojrzeć czy są trzy przewody, które wychodzą z oprawki żarówki postojowej. Jak masz 3 przewody i chyba literkę "R" na kloszu to masz dzienne, ASO ci włączy tą funkcję za drobną opłatą.600 netto ;)



wyczytałem w instrukcji że jest to zależne od opcji i tyczy skrzyn manualnych, czyli zakładam że skoro mam składane lusterka el, 2x el. szyby, klime manualną, zmienne wspomaganie, abs , czujniki park, tempomat zapewne brakuje do tego super modułu który każdy wyrzuca z angola w śmietnik za 10zł :E i nigdy niebędę się cieszył takim wynalazkiem.

co do światałem juz rozgryzłem dwa przekaźniki uratują temat i będę się cieszył dziennymi, ponieważ mam żarówke dwu włóknową ale świeci jedno włókno bo jak ma być inaczej skoro są dwa kable....jeżdzę francuzem od kiedy pamiętam nocnik i zawsze było tak że za dużo dodawali czyli wiązki do tuningów albo plug&play kawałek czegoś ze szrotu i człowiek cieszył się tempomatem, a teraz tuning się kończy na zczytaniu ze słupka wersji E3np i wie ze jak nie zmieni samochodu to będdzie miał to co ma.
Avatar użytkownika
Luzik
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 7
Dołączył(a): czwartek, 7 kwietnia 2011, 18:55

Re: Zegary i kontrolki od przełączania biegów eco driving?

Postprzez Lucass poniedziałek, 20 czerwca 2011, 19:24

gre81 napisał(a): chyba literkę "R" na kloszu to masz dzienne
RL
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Zegary i kontrolki od przełączania biegów eco driving?

Postprzez lerrik wtorek, 5 lipca 2011, 07:37

Witam,

Mam kongoora 1.5 dci 110KM z 2010 roku. W mojej wersji privelege te kontrolki do ekodrajwingu są uruchomione. Szału nie ma. Z eko to ma niewiele wspólnego, jak obroty silnika spadną poniżej 1,2k obr/min to każe wrzucić niższy bieg, a jak przekraczają 2k obr/min to każe wrzucać wyższy. Zawsze. Niestety z kolei ja nie wiem jak to coś można wyłączyć.

Co do świateł dziennych to byłem w ASO i pytałem o opcje, pokazałem żarówki dwużarowe, szkła świateł odpowiednie. Na następny dzień panowie odpowiedzieli, że nie ma pełnej możliowści wykorzystania tych żarówek, czyli wykorzystania świateł postojowych jako te do jazdy dziennej.

Pozdrówka,

Artur
lerrik
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 00:44

Re: Zegary i kontrolki od przełączania biegów eco driving?

Postprzez gre81 wtorek, 5 lipca 2011, 07:59

żadnemu nie dogodzisz, jeden chce mieć ecodriving a niema inny ma a woli bez ;) to do dupy ten ecodriving, dla mnie najlepszym rozwiazaniem jest ustawienie na komputerze chwilowego zużycia paliwa- jak na mnie to działa - czasami :) lerrik a ile masz przewodów z żarówki postojowej
Kangoo 1.5 dCi 80KM 2003, biały. już go nie ma
Kangoo 1.5DCI 105KM(teraz 125 kucyków) 2009, żółty jak słońce.
Moje miasto Łódź.
Avatar użytkownika
gre81
Kangoomistrz 2010
Kangoomistrz 2010
 
Posty: 357
Dołączył(a): piątek, 19 grudnia 2008, 11:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Zegary i kontrolki od przełączania biegów eco driving?

Postprzez lerrik wtorek, 5 lipca 2011, 08:03

lerrik a ile masz przewodów z żarówki postojowej


oczywiście dwa
lerrik
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 00:44

Re: Zegary i kontrolki od przełączania biegów eco driving?

Postprzez gre81 wtorek, 5 lipca 2011, 08:23

to się nie da w fabryczny sposób zrobić, tylko opisany u nas tzw. domowe robótki
Kangoo 1.5 dCi 80KM 2003, biały. już go nie ma
Kangoo 1.5DCI 105KM(teraz 125 kucyków) 2009, żółty jak słońce.
Moje miasto Łódź.
Avatar użytkownika
gre81
Kangoomistrz 2010
Kangoomistrz 2010
 
Posty: 357
Dołączył(a): piątek, 19 grudnia 2008, 11:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Zegary i kontrolki od przełączania biegów eco driving?

Postprzez benski wtorek, 4 października 2011, 11:25

Jejku! Temat świateł dziennych już był wałkowany tyle razy:
http://www.klubkangoo.pl/forum/viewtopic.php?f=82&t=5666&start=40
Nawet schematy i fotki ludzie zamieszczali.
Ale te ecodriving to ciekawe. Też chciałbym to odpalić. Ktoś wie jak?
==========================
= benski =
= helios 1.5dCi 85KM 2009 =
==========================
Avatar użytkownika
benski
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 267
Dołączył(a): czwartek, 16 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Zduńska Wola


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości