Philips dzienne led daylight drl czy ktoś ma ?

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Re: Philips dzienne led daylight drl czy ktoś ma ?

Postprzez Lucass piątek, 17 lutego 2012, 12:19

Światła doświetlające zakręty żeby miały sens, muszą być niezależne od przeciwmgłowych. Taka Hella np wypuściła bodaj jako pierwsza tego typu światła już w 2006 roku. Znam wśród naszych klubowiczów takich co ich wtedy używali. Ale tam lampa byłą zbudowana w ten sposób, że odbłyśnik był podzielony na część przeciwmgłową świecącą prosto i część doświetlającą z osobną żarówką, świecącą w bok. I to się sprawdza. A nie jakieś partyzanckie instalacje oparte na prostym włączeniu jednego peema łącznie z kierunkowskazem. Ot, bajer na zasadzie nowego, aczkolwiek zupełnie nieprzydatnego gadżetu. Za solidną kasę :mrgreen:
Ale ciemny lud to kupi. Ktoś tak już kiedyś powiedział :lol:

BTW nie wiem jak wygląda sprawa homologacji takiego światła i dopuszczenia go do ruchu. Fabryczne na pewno mają, bo wiadomo, ale takie wynalazki?
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Philips dzienne led daylight drl czy ktoś ma ?

Postprzez Szumak piątek, 17 lutego 2012, 12:40

wareks napisał(a):BTW nie wiem jak wygląda sprawa homologacji takiego światła i dopuszczenia go do ruchu. Fabryczne na pewno mają, bo wiadomo, ale takie wynalazki?

Też się ostatnio nad tym zastanawiałem, bo nie przypominam sobie by KD dopuszczał możliwość stosowania takiego oświetlenia... chyba, że wyszła nowelizacja o której nie słyszałem.
Suzuki Marauder [2001]:
Obrazek
Suzuki Burdelmam C50 [2006]
Obrazek
Był: Kangur Polarny 1.2 16V LPG [2002]:
Obrazek
Była: Babcia Asia 1.8 [1994]:
Obrazek
Avatar użytkownika
Szumak
Vice Kangoomistrz 2012
Vice Kangoomistrz 2012
 
Posty: 1963
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 11:26
Lokalizacja: SBI - GMB - GWE

Re: Philips dzienne led daylight drl czy ktoś ma ?

Postprzez Lucass piątek, 17 lutego 2012, 14:41

Pogrzebałem.
http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok, ... rawie.html
Zwane światłami narożnymi. Ostatnia pozycja w tabelce.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Philips dzienne led daylight drl czy ktoś ma ?

Postprzez MZ_MZ piątek, 17 lutego 2012, 15:40

Dla mnie to czysty idiotyzm,
szczególnie taka skoda, która nie posiada dziennych świateł, więc jeździ na mijania, i na każdym zakręcie zapala się odpowiedni przeciwmgielny w słoneczny dzień. Głupota wręcz szkodliwa.
Inne co mnie drażni, to że ktoś stoi na podobczu w nocy i ma zapalone światła mijania, powninien byc automat który powyżej 30s wyłącza światła mijania, pozostawia jedynie pozycyjne.
MZ
jest - Kangoo ...
był - Kangoo ...

Obrazek
Avatar użytkownika
MZ_MZ
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 457
Dołączył(a): wtorek, 19 września 2006, 23:00
Lokalizacja: Wielka Polska

Re: Philips dzienne led daylight drl czy ktoś ma ?

Postprzez Podmiejski sobota, 18 lutego 2012, 16:09

Lucass napisał(a):Dodatkowo wyjątkowo spodobała mi się opcja "świateł dziennych" z drogowych o zmniejszonej mocy :lol:

Dawno temu miałem coś takiego - zasilało żarówki impulsowo i faktycznie i świeciło wystarczająco jasno by było widać i oszczędniej - połową mocy pobieranej.
W starszych motocyklach na rynek amerykański takie rozwiązanie było standardem - tam motocykle oprócz typowych "running light" posiadały własnie takie rozwiązanie a to dlatego że wymieniało się cały wkład a nie żarówkę - i to miało sens.
Obecnie na rynku coraz cześciej można kupić żarówki zdecydowanie poprawiające widzenie w nocy (te najdroższe niewiarygodnie wprost! i to nie metodą dowalania mocą) - niestety im lepsze tym droższe.
Wszystko więc co oszczędza je w dzień - ma sens.
KW0U Braun Mocca 1.6 16V "12 automat (LPG)
KC01 Privilleg 1.6 16V "02 (LPG) - "srebna szczała"
VW LT 28 '91 2.4D "home made camper"

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Podmiejski
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 854
Dołączył(a): środa, 12 października 2011, 19:51
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Philips dzienne led daylight drl czy ktoś ma ?

Postprzez Lucass niedziela, 19 lutego 2012, 09:37

Sens może tak, ale z legalnością to już niekoniecznie. Światło drogowe to światło drogowe. Lampy naftowej też nie można tam wsadzić ;)
A w takim przypadku to jest nabijanie klientów w butelkę, bo taki nieświadomy pojedzie na stację diagnostyczną, gdzie ze zdumnieniem dowie się, że wydał kasę na coś z czym.
praktycznie nie wolno mu jeździć, bo świateł drogowych można używać tylko w określonych warunkach i miejscach nawet zasilanych połową mocy. I finito.
Poza tym co to za oszczędność? Jeżeli standardowa żarówka H4 ma 55W to połowa mocy potrzebna do jej zasilania to 27,5 W.
Standardowe światła dzienne (najprostsze i najbardziej "debilne") mają żarówki 21W. Bywają na halogenowe o mocy 6W. O diodowych nawet nie wspominam.
Porównanie może być jedynie ze światłami mijania.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Philips dzienne led daylight drl czy ktoś ma ?

Postprzez Podmiejski niedziela, 19 lutego 2012, 12:10

Swiatła dzienne mają zapewnić widzialność samochodu w dzień: mają mieć określona powierzchnię świecenia (minimalną) i poziom jasności.
Długo używałem takich długich - dziennych i ani razu nigdzie nie miałem najmniejszych problemów.
Ale pewnie miałem szczęście?
Gwarantuję ci że gołym okiem nie odróżnisz "krótkich" od "ściemnionych drogowych" :-)
Dlaczego to zrobiłem?
No - nie do każdego samochodu jest łatwo znaleźć odpowiednie światła dzienne.
Nawet na chwilę obecną - łącznie z diodowymi - w niektórych autach (vide Kangur!) nie obywa się bez cięcia i innych działań.
Dwa:równomiernie używam żarówkę - krótkie w nocy długie w dzień.
Trzy: stopień komplikacji montażowej: przecinasz zasilanie włókna długich i wstawiasz moduł - prostszego nie znam.
A na stacji diagnostycznej o niczym sie nie dowiadujesz - masz krótkie masz długie i ....o cio chodzi? ;-) jakie "finito"?...
KW0U Braun Mocca 1.6 16V "12 automat (LPG)
KC01 Privilleg 1.6 16V "02 (LPG) - "srebna szczała"
VW LT 28 '91 2.4D "home made camper"

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Podmiejski
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 854
Dołączył(a): środa, 12 października 2011, 19:51
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Philips dzienne led daylight drl czy ktoś ma ?

Postprzez Lucass niedziela, 19 lutego 2012, 13:12

Podmiejski napisał(a):Gwarantuję ci że gołym okiem nie odróżnisz "krótkich" od "ściemnionych drogowych" :-)
Gwarantuje Ci, że wystarczy rzut oka. :twisted:
Wystarczy spojrzeć na dolną strefę odbłyśnika.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Poprzednia strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 89 gości