Pomocy-Kangoo1.5 dci (rok 2008) traci moc

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Pomocy-Kangoo1.5 dci (rok 2008) traci moc

Postprzez Jobe sobota, 31 marca 2012, 23:27

Od jakiegos czasu moj Kangoo 1.5 dci rok 2008 (64 tys km) jadac pod gorke lub na autostradzie traci moc.Przycisne na gaz to rozpedzi sie i znowu jest oki. Dodam,ze jak mial 6 miesiecy latem 2009 tez w gorach w Szwajcarii stracil moc tak,ze zgasl silnik, byl dym pod maska. Panika, bo to byl wyjazd na wakacje. Odstalismy ze 2h i pozniej niby bez problemow zrobilam nim 6 tys km. Po miesiacu jechalam autostrada i wowczas stracil moc,za 2 dni (na szczescie w okolicach domu i nie na autostradzie) uslyszalam huk,okazalo sie,ze to skrzynia biegow poszla. Wymienili ja w ramach gwarancji. I teraz po 2 latach znowu mam problem z moca, szczegolnie jak jade pod gorke lub szybciej (120-130km/h) na autostradzie. Bylam u mechanika,sprawdzil od strony mechanicznej i... nic nie zauwazyl. Stwierdzil,ze moze zabrudzilam bak paliwa, bo corka wlewala niewielkie ilosci albo wlala trefny diesel.Kazal mi wlac specjalny preparat i napelnic dieselem max. Troche mam obawy bo za kilka dni jade do PL 1000km. Szukajac info w necie obawiam sie czy to nie co innego jak zwykle zabrudzenie baku czy silnika....Prosze o rady, a co wy o tym myslicie?Mechanik mi powiedzial,ze jezeli to przeczyszczenie nie pomoze to trzeba sprawdzic elektronike (tzw diagnoza devis ok 90€). Ile w PL w autoryzowanym serwisie kosztuje taka diagnoza? Dziekuje za info i rady
Jobe
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota, 31 marca 2012, 23:12

Re: Pomocy-Kangoo1.5 dci (rok 2008) traci moc

Postprzez hulltaj niedziela, 1 kwietnia 2012, 06:35

Poczytaj o zaworze recyrkulacji spalin(EGR).Podłączenie kompa w Polsce kosztuje od 40pln do 150pln.
1,5dci-z salonu wyjechał w styczniu 2005.
hulltaj
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 182
Dołączył(a): poniedziałek, 18 stycznia 2010, 14:06
Lokalizacja: Wałbrzych Zdolny Śląsk

Re: Pomocy-Kangoo1.5 dci (rok 2008) traci moc

Postprzez Jobe niedziela, 1 kwietnia 2012, 13:05

@ hulltaj-dzieki
Jobe
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota, 31 marca 2012, 23:12

Re: Pomocy-Kangoo1.5 dci (rok 2008) traci moc

Postprzez Jobe niedziela, 8 kwietnia 2012, 15:37

A wiec stalo sie-do PL na swieta nie dojechalam,bo... samochod nawalil mi po drodze....W polowie drogi przed Hanoverem nie moglam juz zmienic biegow i musialam to zrobic zjezdzajac na pobocze.Za Hanoverem zatrzymalam sie na parkingu i... juz nie ruszyl samochod. Bylo wiele problemow-sciagniecie przez ADAC do garazu Renault, niezadowoleni w garazu, pomimo,ze mam europe assistance, to... ich serwis pozostaje duzo do zyczenia,ale to inna historia...Powrot do domu i teraz oczekuje na sciagniecie z Niemiec przez ubezpieczalnie samochodu do Belgii. Nawazlilo mi sprzeglo.Zrobili mi tzw diagnoze na prawie 2 tys € (niemiecki garaz) i tak tlumaczac na pl do wymiany: cylinder sprzegla,renew wplyw zwalniajacy sprzeglo, contractor cylindra, sprzeglo. Dzis samochod ma 65tys km i 3 lata i 5 mies. Jak mial 8 mies mialam ten sam problem.Wymienili mi (po wielkich problemach) sprzeglo za darmo,bo auto bylo na gwarancji. Dzis juz nie ma gwarancji ,ale naprawa byla 2 i pol roku temu. Wowczas byla walka z garazem,bo pomimo,ze auto bylo na gwarancji to chcieli kase za naprawe.Wowczas napisali w komentarzu w komputerze, ze to moja wina byla,bo zle jezdze(wczesniej jezdzilam kangoo 10 lat i nie mialam tego problemu).W Niemczech mechanik, abym nie placila za diagnoze zrobil skarge,gdyz stwierdzil,ze to jest problem techniczny niezalezny ode mnie tzw blad techniczny.W Belgii twierdza,ze sprawdza to, bo podobno jest ten zly komentarz w komputerze. Moje pytanie jest do ludzi pracujacych w garzu Renault-co moge otrzymac i czy wogole Renault moze wziasc na siebie koszty chociaz naprawy?W jaki sposob moga mi udowodnic ze to moja wina?Wiadomo,ze Renault nie bedzie chcial przyznac sie do problemow technicznych. Czy wogole mam szanse na co kolwiek jezeli auto juz nie ma gwarancji,a ta sama czesc byla wymieniana 2 i pol roku temu? Zastanawiam sie czy nie naprawic tego u znajomego mechanika,ktory ma swoj zaklad prywatny i jest dealerem bmw???
Jobe
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota, 31 marca 2012, 23:12

Re: Pomocy-Kangoo1.5 dci (rok 2008) traci moc

Postprzez branio niedziela, 8 kwietnia 2012, 16:39

Renault co najwyżej "pokryje" koszty robocizny a za części skasuje Cię 1000. W warsztacie za wszystko zapłacisz 700 :D
Can go. Kangoo
Zahaczony kłapacz z Junkersem
Avatar użytkownika
branio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3970
Dołączył(a): wtorek, 15 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomocy-Kangoo1.5 dci (rok 2008) traci moc

Postprzez Lucass poniedziałek, 9 kwietnia 2012, 08:17

Jobe napisał(a):Zastanawiam sie czy nie naprawic tego u znajomego mechanika,ktory ma swoj zaklad prywatny i jest dealerem bmw???
Myślę, że to jest zdecydowanie lepsze rozwiązanie.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 76 gości