Problem włącznikiem długich świateł (przełącznik zespolony)

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Problem włącznikiem długich świateł (przełącznik zespolony)

Postprzez Mortus środa, 25 lipca 2012, 10:20

Witam

Mam problem z wyżej wzmiankowanym przełącznikiem, kierunkowskazy, światła krótkie oraz przeciwmgielne załączają się bez problemowo. Niestety gorzej jest z długimi, które albo nie chcą się załączyć albo nie sposób ich wyłączyć gdy już załapią. Długie czasem włączają się po "mocnym dociśnięciu" joystika do kierownicy (o "mrugnięciu" długimi można zapomnieć) i to też nie zawsze, gorzej bywa z wyłączeniem. Czy jest możliwość naprawy tego draństwa bez wymiany całej części?
Urojenie jednego człowieka nazywamy chorobą psychiczną... Urojenie grupy ludzi natomiast nazywamy religią....
"Dla Jobsa większość ludzi to pajace – a robi gadżety tak proste w obsłudze, że nawet ów pajac zdoła je opanować."

Torbacz 2 ver. 2008 1.5 DCI Helios
Avatar użytkownika
Mortus
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 19
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 11:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem włącznikiem długich świateł (przełącznik zespolo

Postprzez Masaccio środa, 25 lipca 2012, 11:33

Teoretycznie jest szansa na naprawę, ale wg mnie lepiej wymienić, nie powinno być drogo. Kierownicy nie trzeba odkręcać z tego co pamiętam.
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem włącznikiem długich świateł (przełącznik zespolo

Postprzez Mortus środa, 25 lipca 2012, 11:52

Z tego co widziałem na zdjęciach demontaż kierownicy jest niezbędny, niestety albo stety najtaniej na allegro znalazłem ten przełącznik za 150 zybli plus przesyłka do stolicy. Na razie będę szukał magika do naprawy a jeśli nie da rady pozostaje Allegro albo pobliskie szroty.
Urojenie jednego człowieka nazywamy chorobą psychiczną... Urojenie grupy ludzi natomiast nazywamy religią....
"Dla Jobsa większość ludzi to pajace – a robi gadżety tak proste w obsłudze, że nawet ów pajac zdoła je opanować."

Torbacz 2 ver. 2008 1.5 DCI Helios
Avatar użytkownika
Mortus
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 19
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 11:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem włącznikiem długich świateł (przełącznik zespolo

Postprzez Lucass środa, 25 lipca 2012, 12:21

Z magikiem od naprawy będzie trudno. Nikt nie chce się w to bawić, bo szybciej jest wymienić na nowy. Jeżeli masz sprawne palce i jako takie pojęcie możesz próbować sam.
Też mi się wydaje, że nie ma potrzeby ściągania kiery.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Problem włącznikiem długich świateł (przełącznik zespolo

Postprzez ruto25 czwartek, 13 grudnia 2012, 01:38

Szanowny kolego.
Ja miałem ten sam problem i bez problemu rozebrałem ten włącznik. Wyczyściłem i działa jak należy. Kierownicy nie trzeba rozbierać.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
ruto25
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 60
Dołączył(a): sobota, 2 lipca 2011, 17:15

Re: Problem włącznikiem długich świateł (przełącznik zespolo

Postprzez agentusek niedziela, 7 lipca 2013, 10:09

Witam,...
Proszę o pomoc, ponieważ mam problem..
Autko Kangoo 2004r. Helios 1,5DCI
Jak włączę światła mijania to zapala się mijania i długie na raz ale tylko w prawym przednim reflektorze (badałem miernikiem z prawej strony w gnieździe i w jednym obwodzie wtedy jest 12V- w drugim około max 7V. )
Na desce rozdzielczej (w w/w przypadku) wówczas żarzy się lampka niebieska od długich i na stałe od mijania zielona lampka.
Z tyłu wówczas żarówki świecą się normalnie oraz kierunkowskazy, halogeny i przeciwmgielne -też bez problemu włączają się i wyłączają sygnalizując to odpowiednimi kontrolkami na desce rozdzielczej..
Lewe przednie światło pali się normalnie zgodnie z ustawieniami zespolonymi (mijania to mijania, długie to długie).

Moje pytania
1-oczywiście jako pierwsze pytanie: Co może być przyczyną i jak to rozwiązać?
2-Czy w zespolonym włączniku jest rozróżnienie prawa lewa strona? (tak jak to ma miejsce w bezpiecznikach)
3-Czy i jeśli to gdzie może być jakieś zwarcie?
4-Czy dobrze rozumiem, że przekaźników świateł ten model nie posiada? (wkładałem/wyjmowałem wszystkie "spod maski")
5-Czy pod zegarami siedzi jakiś moduł?
z góry dziękuję za szybką pomoc...
żółty, helios 1,5 Dci;5-cio osobowy; 2004r; 60,00 kW w dowodzie.. a na szafie 152kkm i wciaz przybywa...
Z uzytkowanych 126p bis; nissan micra; polonez; astra F; mitsubishi Lancer chyba Torbacz najlepiej sie spisuje.
Avatar użytkownika
agentusek
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 35
Dołączył(a): środa, 15 września 2010, 22:15
Lokalizacja: Marianów k/Leszna mazowieckie

Re: Problem włącznikiem długich świateł (przełącznik zespolo

Postprzez skawina niedziela, 7 lipca 2013, 10:31

Zobacz dokładnie na kostke żarówki czy nie jest wygrzana. Tak samo sprawdź wtyczkę w przełączniku świateł. Tak na przyszłość to sprawdzaj np. próbówką prądy. To będzie kwestia wygrzanego styku.
1.4 99r
Paweł
Avatar użytkownika
skawina
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1689
Dołączył(a): wtorek, 19 marca 2013, 21:20
Lokalizacja: Skawina-Kraków

Re: Problem włącznikiem długich świateł (przełącznik zespolo

Postprzez agentusek niedziela, 7 lipca 2013, 11:26

skawina napisał(a):Zobacz dokładnie na kostke żarówki czy nie jest wygrzana. Tak samo sprawdź wtyczkę w przełączniku świateł. Tak na przyszłość to sprawdzaj np. próbówką prądy. To będzie kwestia wygrzanego styku.

Kostka była gorąca ale to samo gdy kable sie wyjmie z niej i podłączy bezpośrednio do żarówki.
Chyba problem tkwi w tym zespolonym włączniku/przełączniku
Rozebrałem zespolony włącznik, poczyściłem w nim wszystkie brudne styki (były osyfione jak diabli) ale nadal problem występuje.
W tym zespolonym włączniku jest jakaś sprężynka lekko skrzywiona.
Teraz jak złożyłem wszystko do kupy to w ogóle nie mogę przejść włącznikiem zespolonym w stan tylko świateł mijania (choć mechanicznie wszystko "pyka" i przesuwa się gładko przełącza (pewnie coś źle złożtyłem) cały czas tylko długie światła
Chyba się nowym włącznikiem/przełącznikiem akcja zakończy.
Wczoraj jak przeglądałem forum to widziałem manual do rozbierania i regeneracji tego włącznika zespolonego.. ale teraz go odszukać nie mogę..
żółty, helios 1,5 Dci;5-cio osobowy; 2004r; 60,00 kW w dowodzie.. a na szafie 152kkm i wciaz przybywa...
Z uzytkowanych 126p bis; nissan micra; polonez; astra F; mitsubishi Lancer chyba Torbacz najlepiej sie spisuje.
Avatar użytkownika
agentusek
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 35
Dołączył(a): środa, 15 września 2010, 22:15
Lokalizacja: Marianów k/Leszna mazowieckie

Re: Problem włącznikiem długich świateł (przełącznik zespolo

Postprzez skawina niedziela, 7 lipca 2013, 15:06

Pomijając przełącznik, bo teraz już i tak lipa. Dobrze podłączasz żarówkę?
1.4 99r
Paweł
Avatar użytkownika
skawina
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1689
Dołączył(a): wtorek, 19 marca 2013, 21:20
Lokalizacja: Skawina-Kraków

Odp: Problem włącznikiem długich świateł (przełącznik zespol

Postprzez agentusek niedziela, 7 lipca 2013, 17:40

Tak. Zarowka dobrze podlaczana Zamowilem przelacznik na ale drogo i czekam w niepokoju.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
żółty, helios 1,5 Dci;5-cio osobowy; 2004r; 60,00 kW w dowodzie.. a na szafie 152kkm i wciaz przybywa...
Z uzytkowanych 126p bis; nissan micra; polonez; astra F; mitsubishi Lancer chyba Torbacz najlepiej sie spisuje.
Avatar użytkownika
agentusek
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 35
Dołączył(a): środa, 15 września 2010, 22:15
Lokalizacja: Marianów k/Leszna mazowieckie

Następna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości