Przebieg do przegądu

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Przebieg do przegądu

Postprzez Mortus środa, 15 sierpnia 2012, 22:26

Witam

W moim Torbaczu zapaliła się kontrolka zgłoszenia się w najbliższym czasie do serwisu na przegląd, niby nic szczególnego, ale... Jeszcze wczoraj komputer wskazywał ponad 17 tyś. do następnej wizyty w serwisie, a dziś rano Torbacz poinformował mnie, że chce do "przyjaciół" z ASO ;-) I tu mam pytanie czy jest możliwość ustawienia przez serwis czasu wezwania na przegląd w komputerze? Np. chcemy aby samochód poinformował, że chce do ASO w sierpniu a nie dopiero za kilka miesięcy zgodnie z przebiegiem? Pikanterii, przynajmniej w moim mniemaniu dodaje fakt, że kilka dni temu dzwoniła do mnie pańcia z RRG w Warszawie, pytając kiedy chcę się, umówić na przegląd, bo ich system wyrzuca, że mam się z nimi spotkać jeszcze w sierpniu. Samochód został zaprowadzony do nich celem "przeglądu przedzakupowego" i to była jedyna jego wizyta w tym serwisie, zastanawia mnie czy właśnie przy okazji tego postoju (prócz słynnej akcji serwisowej z pasami bezpieczeństwa) panowie nie pogrzebali w kompie celem dobicia sobie kasy w najbliższej przyszłości.
Urojenie jednego człowieka nazywamy chorobą psychiczną... Urojenie grupy ludzi natomiast nazywamy religią....
"Dla Jobsa większość ludzi to pajace – a robi gadżety tak proste w obsłudze, że nawet ów pajac zdoła je opanować."

Torbacz 2 ver. 2008 1.5 DCI Helios
Avatar użytkownika
Mortus
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 19
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 11:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przebieg do przegądu

Postprzez Lucass czwartek, 16 sierpnia 2012, 09:38

Coś takiego pewnie jest możliwe technicznie, bo skoro można przegląd skasować to na pewno można go i wywołać.
Ale wydaje mi się, że tu bardziej zadziałała opcja "przegląd po iluśtam kkm lub po określonym czasie". I być może ten czas właśnie minął
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Przebieg do przegądu

Postprzez MZ_MZ czwartek, 16 sierpnia 2012, 21:28

Przebieg to jedno, a czas to drugie.

Może stukneły ci 2 lata od ostatniego przeglądu/resetu? Renault czas ustawia na max. 2lata inne marki czasem 1 rok ;) .
MZ
jest - Kangoo ...
był - Kangoo ...

Obrazek
Avatar użytkownika
MZ_MZ
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 457
Dołączył(a): wtorek, 19 września 2006, 23:00
Lokalizacja: Wielka Polska

Re: Przebieg do przegądu

Postprzez Mortus czwartek, 16 sierpnia 2012, 22:22

Dzięki za odpowiedzi, Lukas tym razem wygrał MZ_MZ, skur.... Kochani Przyjaciele z ASO ustawili roczny resurs, jutro mija właśnie rok od poprzedniego przeglądu, przy czym przegląd był przy 86 tys. a teraz samochód ma przejechane 93 tyś. Samochód stał w komisie przez kilka miesięcy, dopiero od półtora miesiąca śmiga użytkowo. W takim razie przyjdzie mi chyba prosić jakąś dobrą duszę o reset kompa i ustawienie 2 letniego resursu i odczekanie do regulaminowego przebiegu przeglądowego. Jeszcze raz dzięki panowie za udzielone odpowiedzi, człowiek uczy się całe życie, w poprzednim Torbaczu wszystko było prostsze. Ale cóż ewolucja. :D
Urojenie jednego człowieka nazywamy chorobą psychiczną... Urojenie grupy ludzi natomiast nazywamy religią....
"Dla Jobsa większość ludzi to pajace – a robi gadżety tak proste w obsłudze, że nawet ów pajac zdoła je opanować."

Torbacz 2 ver. 2008 1.5 DCI Helios
Avatar użytkownika
Mortus
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 19
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 11:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przebieg do przegądu

Postprzez MZ_MZ poniedziałek, 20 sierpnia 2012, 10:58

A nie mozesz po prostu sobie skasowac tego licznika (przytrzymaj >10s) o kolejny rok?
Swoją drogą jak samochód stał, to olej się też starzeje (szczególnie na zewnatrz), może nie żałować i wymienić olej i filtr, i wtedy skasować licznik.
MZ
jest - Kangoo ...
był - Kangoo ...

Obrazek
Avatar użytkownika
MZ_MZ
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 457
Dołączył(a): wtorek, 19 września 2006, 23:00
Lokalizacja: Wielka Polska

Re: Przebieg do przegądu

Postprzez Mortus poniedziałek, 20 sierpnia 2012, 15:03

Olej i filtr wymienione (w tydzień po kupnie, zapomniałem dopisać), z względów finansowych daleko od ASO, panowie winszoali sobie 400 zybli za sam olej, plus filtr i robocizna, stwierdziłem, że ciutek drogo i grzecznie podziękowałem

Nie cytuj posta bezpośrednio nad Twoim. /MOD
Urojenie jednego człowieka nazywamy chorobą psychiczną... Urojenie grupy ludzi natomiast nazywamy religią....
"Dla Jobsa większość ludzi to pajace – a robi gadżety tak proste w obsłudze, że nawet ów pajac zdoła je opanować."

Torbacz 2 ver. 2008 1.5 DCI Helios
Avatar użytkownika
Mortus
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 19
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 11:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przebieg do przegądu

Postprzez Lucass wtorek, 21 sierpnia 2012, 09:06

Mortus napisał(a): panowie winszoali sobie 400 zybli za sam olej
:lol: :lol: :lol:
Humoryści :mrgreen:
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości