Witam i niestety od razu pytam

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Witam i niestety od razu pytam

Postprzez andreedk środa, 10 października 2012, 08:25

Witam wszystkich. Jeszcze nie jestem posiadaczem kangoora ale planuję zakup. Poczytałem forum i zamiast rozwiać wątpliwości pojawiły się nowe. Stąd moje pytanie (choć wiem że nikt nie lubi ludzi co zaczynają życie na forum od pytań).

Z różnych powodów jestem zmuszony zmienić auto. Mam do wydania 24-28 tys zł. Jeździłem juz w życiu benzyną, gazem, dieslem (zafira 150 km turbo diesel - jak to auto jeździ:) ) więc nie mam klapek na oczach odnośnie silnika. Zależy mi tylko żeby nie była to najsłabsza wersja. Strasznie nie lubię jak zamula. Jeżdżę raczej spokojnie ale uważam, że odrobinę zapasu pod nogą trzeba mieć żeby bezpiecznie wyprzedzić.
Auta potrzebuję dla rodziny 2 + 2 (dzieci małe 2 lata i 2 miesiące), która ma problem z ilością wożonego bagażu. Rocznie przyjeżdżam ok 24 tys km. Dom - praca - dom. W jedną stronę 25 km, okazjonalne dłuższe wyjazdy z dziećmi. Teraz mniej, ale planuję więcej. To na czym mi najbardziej teraz zależy to niskie koszty (części i paliwo). Tak więc jeśli benzyna to z gazem. Dzięki waszemu (może wkrótce naszemu) forum dowiedziałem się, że powinienem unikać rocznika 2008. Piszę do Was z pytaniem: jaki silnik byście mi polecili? Diesel tańszy w paliwie, ale trudniej kupić w dobrym stanie, naprawy droższe i Wasze skargi głównie są na diesla. W mojej okolicy sprzedają kangoora 2009 1,6 benzyna 105 km za 29900. Czy juz wyrósł z chorób wieku dziecięcego? Warto do niego dopłacić? Proszę wszystkich o porady. Jeśli mój post powinien trafić do działu "pytam" to przepraszam i proszę o przeniesienie
andrzej
andreedk
 

Re: Witam i niestety od razu pytam

Postprzez Masaccio środa, 10 października 2012, 19:30

Ogólnie więcej problemów było z dieslami (pewnie dla tego że ich więcej ;) ), moim zdaniem ten 1.6 to dobry wybór.
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Witam i niestety od razu pytam

Postprzez MZ_MZ czwartek, 11 października 2012, 09:32

Jak pójdziesz w bęzynę to prędzej czy później zaczniesz mysleć o gazie. Silniki 1.6 w tej budzie to średno 9l=54zł/100km.
Silniki też mają problemy - poczytaj na forum Daci Duster.
Przy twojej kwocie patrzyłbym za dieslem. Najlepiej 105KM, ale 86KM też daje radę. Uważaj na silniki 90/110KM - mają DPF.
MZ
jest - Kangoo ...
był - Kangoo ...

Obrazek
Avatar użytkownika
MZ_MZ
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 457
Dołączył(a): wtorek, 19 września 2006, 23:00
Lokalizacja: Wielka Polska

Re: Witam i niestety od razu pytam

Postprzez lerrik wtorek, 16 października 2012, 19:57

Cześć,

Mam kangura rocznik 2010 diesel 110KM (z DPFem). Mam zrobione 45.000 km i póki co - odpukać - brak problemów. O DPFie muszę jedynie pamiętać przy wymianie oleju, aby kupić odpowiedni; poza tym nie zauważam, że go mam. Spalanie 5,5 trasa - 6,5 miasto l/100km.
Ilość miejsca, prowadzenie, wykorzystanie przestrzeni, schowki, ilość mocy, głośność pracy silnika - nic mi nie przeszkadza. Przeszkadza mi jedynie, że przy prędkościach wyższych niż 120 km/h pęd powietrza zaczyna dawać mocno o sobie znać, ale co się dziwić, jak się ma parę lusterek wielkości uszu słonia.

Życzę powodzenia przy zakupie,

Artek
lerrik
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 00:44


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości