Cabasse Auditorium zamiast zwykłego Tuner List

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

Cabasse Auditorium zamiast zwykłego Tuner List

Postprzez tommies wtorek, 13 stycznia 2015, 13:53

Właśnie wczoraj zmieniłem standardowe radyjko na nieco mocniejsze ale także Renault, więc nie pozbyłem się zalet sterowania pilotem przy kierownicy i wyświetlacza.
Może komuś się przyda informacja, że bardzo łatwo zamiast fabrycznego radia Tuner List włożyć Cabasse Auditorium Tuner List z Megane lub Laguny.
Co zyskujemy?
Obydwa radia to bliźniacze modele z tą samą płytą główna opartą o układ Philips SAA7708H, ale...
Ale w Cabasse Auditorium jest mocniejsza sekcja zasilania oraz dużo mocniejsza końcówka mocy i kondensator na wyjściu.
W zwykłym na wyjściu siedzi
TDA7385
HIGH OUTPUT POWER CAPABILITY:
4 x 35W/4W MAX.
4 x 30W/4W EIAJ
4 x 22W/4W @ 14.4V, 1KHz, 10%
4 x 18.5W/4W @ 13.2V, 1KHz, 10%

W Cabasse Auditorium
TDA7560
Superior output power capability:
– 4 x 51 W/4  max.
– 4 x 45 W/4  EIAJ
– 4 x 30 W/4  @ 14.4 V, 1 kHz, 10 %
– 4 x 80 W/2  max.
– 4 x 77 W/2  EIAJ
– 4 x 55 W/2  @ 14.4 V, 1 kHz, 10 %

Pozostaje do rozwiazania jeszcze jeden problem. Cabasse Auditorium ma białe podświetlenia a Kangoo (przynajmniej moje) bursztynowe. Wyjścia są dwa - zalbo zamieniamy przednie panele, albo same podświetlenie. To tylko kilka śrubek i zatrzasków. Ja zmieniłem cały panel, bo odniosłem wrażenie, że Cabasse Auditorium ma nieco inny odcień - nie zwykłą czerń, tylko wpada w lekko szare akcenty.

W przypadku zwykłych oryginalnych bzyczków nie ma to większego znaczenia, ale jeśli planujemy włożenie głośników o większej mocy bez dodawania wzmacniacza to taka operacja jest w pełni uzasadniona. Ma to sens tym bardziej, że Cabasse Auditorium można znaleźć już nawet za 50 PLN.

W moim przypadku ma to sens, gdyż chce dodać w drzwiach głośniki 165 mm a w miejsce fabrycznych na desce tweetery. Na rynku jest kilka modeli, które są płytkie i mają niewielką moc, czyli estetycznie dadzą się zamontować w boczku drzwi bez konieczności dawania dużych dystansów. Z tańszych HERTZ DCX-170.3 a nieco wyższa półka GROUND ZERO GZRC 165FX.
Dla osób o szczególnie niskim budżecie polecam używki z VW/Skoda 1J0035411D które można kupić po 15-20 pln w znanym serwisie aukcyjnym a ładnie grają zasilane ze zwykłego radia.
Avatar użytkownika
tommies
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 28
Dołączył(a): sobota, 6 grudnia 2014, 22:02

Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości