Dodatkowe głośniki - jak podłączyć do oryginalnej inst. radi

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

Dodatkowe głośniki - jak podłączyć do oryginalnej inst. radi

Postprzez KangooBart sobota, 18 czerwca 2005, 08:47

Witam wszystkich którzy męczą sie z zamontowaniem dodatkowych tylnych głośników w Kangoo. Na poprzednich stronach sprawa była omawiana ale ku mojemu zaskoczeniu nie popisaliście się. Mam wersje Kaleido z oryginalnym radiem z dwoma głosnikami. Po zdjęciu tylnej podpórki półki z lewej strony znajdziecie kabel zakończony białą wtyczką - to jest kabel tylnego lewego głosnika. Wystarczy podłączyć skręcić półkę i to wszystko. Pisaliście że jest tam napięcie dodatnie na obydwu kablach i z tym się zgodzę. 11,9 V - taki miałem odczyt dokładnie taki sam jak przy wyjściu głośnikowym z radia. A więc bez obaw podłącz głośnik i koniec. Z prawej strony mamy gorszy problem, bo rzeczywiście nie ma kabelka. Oryginalne kable wychodzące z radia (wtyczka głośnikowa radia) kończą się pod plastikiem z prawej strony drzwi przednich. Duża czerna złączka. Wiązka ma o dwa kabelki więcej. Kolory dokładnie takie jak przy wyjściu radiowym. Ja radzę rozebrać wtyczkę wyjąć konektorki i połączyć z kablem który musimy dorobić do prawego głośnika. I to koniec. W razie pytań chętnie podpowiem. Mój nr 602497172
Avatar użytkownika
KangooBart
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 11
Dołączył(a): środa, 15 czerwca 2005, 23:00
Lokalizacja: Katowice

Postprzez kerry sobota, 18 czerwca 2005, 09:38

Szczerze mówiąc, to 12V stałego na wyjściu radia to coś nie tak 8O
Siedem latek na karku (razem czternaście)...:)))
ObrazekObrazek
Czerwone RN 2000 drzwi rulez! :)
Avatar użytkownika
kerry
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 900
Dołączył(a): poniedziałek, 31 stycznia 2005, 00:00
Lokalizacja: Jelenia Góra, Lubiechowa

Postprzez skarb sobota, 18 czerwca 2005, 13:56

KANGOOBART

- dziękujemi Ci OMO.

Pozdro
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Małe uzupełnienie.

Postprzez KangooBart czwartek, 30 czerwca 2005, 19:13

12 V napięcie na tych kablach to normalka, nie musicie się go bać bo przecież jakiś prąd musi zasilać wasze nowe głośniki. Dopiero po wpięciu w obwód głośników napięcie płynie zgodnie z oczekiwaniem od + do - :). Moje głośniki grają doskonale. Chciałem jeszcze sprecyzować miejsce gdzie kończy się instalacja do prawego tylnego głośnika, a mianowicie czarna kostka o której pisałem znajduje się pod platikiem osłaniającym dolny próg przy drzwiach przednich prawych, mniej więcej pośrodku długości osłony. Plastikową osłone zdejmijcie lekkim szarpnięciem, łączenie z osłoną słupka na tzw. zakładke. Ostrożnie bo plastiki są mocne ale po zakrzywieniu robią się białe i mogą nam popsuć wizus wnętrza. . Brakujący kabel do głośnika musimy dorobić. I po sprawie, mnie montaż głośników zajął około 30 minut. Ważna uwaga - jezeli chcecie wykorzystać oryginalne 10 cm miejsce na głośniki musicie dobrać odpowiednią długość śrubek którymi przymocujecie głośniki, w innym przypadku jeżeli śruby będą zbyt długie uszkodzicie plastik. Wiem, że każdy powinien to wiedzieć ale przypomnieć nie zaszkodzi. Pozdrawiam Cieszę się że mogłem pomóc. :D
Avatar użytkownika
KangooBart
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 11
Dołączył(a): środa, 15 czerwca 2005, 23:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Małe uzupełnienie.

Postprzez kerry czwartek, 30 czerwca 2005, 20:41

KangooBart napisał(a):12 V napięcie na tych kablach to normalka, nie musicie się go bać bo przecież jakiś prąd musi zasilać wasze nowe głośniki. Dopiero po wpięciu w obwód głośników napięcie płynie zgodnie z oczekiwaniem od + do - :)

Plizzz! Nie opowiadaj takich rzeczy! 8O Od kiedy głośniki zasila się stałym napięciem?!
edit: Napięcie o którym piszesz może się pojawić na wyjsciu radia wtedy, gdy nie podłączyłeś do niego jeszcze głośników i jest to napięcie które odłożyło się na kondensatorkach, ale to nie świadczy chyba najlepiej o radyjku 8O Ale nigdy nie zasilamy głośników napięciem stałym i nigdy nie mamy w obwodzie "+" i "-".
Siedem latek na karku (razem czternaście)...:)))
ObrazekObrazek
Czerwone RN 2000 drzwi rulez! :)
Avatar użytkownika
kerry
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 900
Dołączył(a): poniedziałek, 31 stycznia 2005, 00:00
Lokalizacja: Jelenia Góra, Lubiechowa

Postprzez KangooBart poniedziałek, 4 lipca 2005, 17:07

Ok, ok nie znam sie na elektronice. Prezydentem tez nie chcem zostać :wink: . Ale podłaczyłem tak jak napisałem i działa. Mało tego byłem na przeglądzie i rozmawiałem z elektrykiem (to nie był Wałesa jego nie wpuściliby do serwisu) i okazało się że wszystko podłączyłem tak jak należało. Pozdrowionka
Srebrny Kaleido 1,2 16V, ABS.
Avatar użytkownika
KangooBart
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 11
Dołączył(a): środa, 15 czerwca 2005, 23:00
Lokalizacja: Katowice

Postprzez jon104 poniedziałek, 4 lipca 2005, 18:34

:lol: U mnie też zdziałało :lol: Właśnie wczoraj wreszcie podłączyłem lewy tylny głośnik (idąc po linii najmniejszego oporu) a może na wakacjach dokopię sie do kabelków po prawej stronie :oops:
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Małe uzupełnienie.

Postprzez Skrzych wtorek, 5 lipca 2005, 13:37

KangooBart napisał(a):Dopiero po wpięciu w obwód głośników napięcie płynie zgodnie z oczekiwaniem od + do - :).


Gwoli ścisłości - jeżeli już to od "-" do "+", wszak nośnikami są elektrony :)

Krzysztof
Alizé 1.2 16V Gwiezdny Pył klapa
Czujesz się winny? - http://www.wino.org.pl/forum/
Avatar użytkownika
Skrzych
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 13
Dołączył(a): piątek, 17 grudnia 2004, 00:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez orys wtorek, 5 lipca 2005, 21:50

Czyżby "KangooBart" to nauczyciel lub pedagog :?: :wink:
Pozdrawim orys
Gwiezdny Pył 1.5 dci 65KM (kaleido)
Avatar użytkownika
orys
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 225
Dołączył(a): niedziela, 9 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: Białystok

Re: Małe uzupełnienie.

Postprzez kerry środa, 6 lipca 2005, 05:15

Skrzych napisał(a):
KangooBart napisał(a):Dopiero po wpięciu w obwód głośników napięcie płynie zgodnie z oczekiwaniem od + do - :).


Gwoli ścisłości - jeżeli już to od "-" do "+", wszak nośnikami są elektrony :)

Krzysztof

Gwoli jeszcze większej ścisłości - to nie napięcie (różnica potencjałów) płynie tylko prąd:)
Siedem latek na karku (razem czternaście)...:)))
ObrazekObrazek
Czerwone RN 2000 drzwi rulez! :)
Avatar użytkownika
kerry
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 900
Dołączył(a): poniedziałek, 31 stycznia 2005, 00:00
Lokalizacja: Jelenia Góra, Lubiechowa

Następna strona

Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

cron