Polecam CB w Kangurze

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

Re: Polecam CB w Kangurze

Postprzez sw środa, 12 listopada 2008, 11:10

Norbi_Zgierz napisał(a):Kolego Masaccio ty się bardziesz boisz żeby Ci tego radia nie ukradli niż skutków np.kolizji jak będziesz szukał innego kanału niż #19.
Też myślałem na początku jak montowałem radio w aucie żeby go wrzucić na półkę ale szybko zrezygnowałem z tego pomysłu ze względu na bezpieczeństwo.


Od 5 lat na półce. Nawet nie patrzę jak przestawiam kanały - szybka-19, szybka-9 i co więcej trzeba.
Zresztą po co patrzyć, przecież nikt nie mówi na CB "daj na 37", tylko np. "daj dwa wyżej". Wciskasz dwa razy (lub obracasz o dwa kliknięcia) i gotowe. Oczy ciągle na drodze. Gruchę też bierze się i odwiesza odruchowo - 200km praktyki wystarczy. :-)
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Re: Polecam CB w Kangurze

Postprzez Marek_Bielsko środa, 12 listopada 2008, 14:31

sw napisał(a):
200km praktyki wystarczy. :-)


Praktyka czyni mistrza... :D
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Polecam CB w Kangurze

Postprzez Norbi_Zgierz czwartek, 13 listopada 2008, 06:42

sw napisał(a):
Norbi_Zgierz napisał(a):Kolego Masaccio ty się bardziesz boisz żeby Ci tego radia nie ukradli niż skutków np.kolizji jak będziesz szukał innego kanału niż #19.
Też myślałem na początku jak montowałem radio w aucie żeby go wrzucić na półkę ale szybko zrezygnowałem z tego pomysłu ze względu na bezpieczeństwo.


Od 5 lat na półce. Nawet nie patrzę jak przestawiam kanały - szybka-19, szybka-9 i co więcej trzeba.
Zresztą po co patrzyć, przecież nikt nie mówi na CB "daj na 37", tylko np. "daj dwa wyżej". Wciskasz dwa razy (lub obracasz o dwa kliknięcia) i gotowe. Oczy ciągle na drodze. Gruchę też bierze się i odwiesza odruchowo - 200km praktyki wystarczy. :-)

No to gratuluje kolego zdolności nietoperza :D
Funkcji szybkiej 9 nawet nie używam w radiu bo i po co :?:
Kanał 9 już dawno wymarł, a zastąpił go telefon komórkowy :!: :!:
Mylisz się że nikt nie mówi "daj na kanał 16 czy 37",mówię tak ja i inni koledzy którzy mają bzika na punkcie CB.
A dlatego ponieważ bliżej kanału 19,prowadzą się mobile,a żeby porozmawiać uciekamy na kanał 38 lub 40.
Często można spotkać kierowców którzy mylą się u mówią "...kolego daj dwa kanały do góry na 20" :lol:
Nie wyobrażam sobie żeby mówić "daj kolego czternaście kanałów do góry" bo Ci którzy mieli zaległości z matematyki lub pod górke do szkoły by sie pogubili :lol:
A teraz nie patrząc na radio,przekręć gałą np.15 razy do góry i sobie odliczaj :D
Dlaczego nawigacja lub telefon komórkowy jest umiejscowiony na ramieniu blisko kierujacego a nie w drugim końcu samochodu :?:
www.cb-forum.pl
Norbi_Zgierz
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 35
Dołączył(a): środa, 5 listopada 2008, 06:08
Lokalizacja: ZGIERZ

Re: Polecam CB w Kangurze

Postprzez sw czwartek, 13 listopada 2008, 08:43

Jest jeszcze jedna opcja: "daj na nasz". Działa to tak, że masz ustawiony swój ulubiony 38, a na co dzień korzystasz z szybkiej-19. Przełączasz i już. :-)

BTW: Gdybym miał bzika na punkcie CB, to bym sobie wystawił zestaw 10W na dachu domu. W samochodzie faktycznie używam prawie wyłącznie 19 lub 28 (za granicą). Jeśli często skaczesz po różnych kanałach, to może faktycznie będzie Ci wygodniej umieścić CB gdzie indziej.
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Re: Polecam CB w Kangurze

Postprzez Bullitt czwartek, 13 listopada 2008, 09:12

Norbi_Zgierz napisał(a):Często można spotkać kierowców którzy mylą się u mówią "...kolego daj dwa kanały do góry na 20" :lol:


Jeśli z 19, to swięta prawda a nie pomyłka :lol:
Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami

Re: Polecam CB w Kangurze

Postprzez Norbi_Zgierz czwartek, 13 listopada 2008, 09:16

sw napisał(a):Jest jeszcze jedna opcja: "daj na nasz". Działa to tak, że masz ustawiony swój ulubiony 38, a na co dzień korzystasz z szybkiej-19. Przełączasz i już. :-)

BTW: Gdybym miał bzika na punkcie CB, to bym sobie wystawił zestaw 10W na dachu domu. W samochodzie faktycznie używam prawie wyłącznie 19 lub 28 (za granicą). Jeśli często skaczesz po różnych kanałach, to może faktycznie będzie Ci wygodniej umieścić CB gdzie indziej.


No niby tak,ale jak powiesz komuś kogo nie znasz "daj na nasz" :roll: :?:
Wiesz ludzie mają różne zainteresowania,nikt nikogo nie zmusi żeby było to właśnie CB :!:
Tak,faktycznie skacze często po różnych kanałach,nawet chce sobie zrobić "dziury" w moim Unidenie 520XL. :D
Ale ja nie muszę umieszczać radia gdzie indziej,ponieważ jestem zadowolony z jego umiejscowienia pod półką :!:
www.cb-forum.pl
Norbi_Zgierz
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 35
Dołączył(a): środa, 5 listopada 2008, 06:08
Lokalizacja: ZGIERZ

Re: Polecam CB w Kangurze

Postprzez Norbi_Zgierz czwartek, 13 listopada 2008, 09:19

Bullitt napisał(a):
Norbi_Zgierz napisał(a):Często można spotkać kierowców którzy mylą się u mówią "...kolego daj dwa kanały do góry na 20" :lol:


Jeśli z 19, to swięta prawda a nie pomyłka :lol:

Taaa,a 2+2=5 :lol:
www.cb-forum.pl
Norbi_Zgierz
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 35
Dołączył(a): środa, 5 listopada 2008, 06:08
Lokalizacja: ZGIERZ

Re: Polecam CB w Kangurze

Postprzez Bullitt czwartek, 13 listopada 2008, 09:23

Kanał 19 27,180MHz, dziura 27,190 i 20 27,200MHz, wiec jednak 2+2=5 :mrgreen:
Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami

Re: Polecam CB w Kangurze

Postprzez Norbi_Zgierz czwartek, 13 listopada 2008, 09:28

Bullitt napisał(a):Kanał 19 27,180MHz, dziura 27,190 i 20 27,200MHz, wiec jednak 2+2=5 :mrgreen:

Ok,kolego Bullitt złapałeś mnie :D
Kurczę trafiłem na godnego siebie przeciwnika,poddaje się :lol:
Tylko że w radiach mobilowskich przeważnie nie ma dziur ;)
www.cb-forum.pl
Norbi_Zgierz
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 35
Dołączył(a): środa, 5 listopada 2008, 06:08
Lokalizacja: ZGIERZ

Re: Polecam CB w Kangurze ?

Postprzez mariusz1 piątek, 5 grudnia 2008, 21:44

Witam
tak się zastanawiam nad cb w torbaczu jeżdżę głównie po Kraku, sporadycznie w trasie, czy warto kupić, nie jestem przekonany ?
torbacz 1,5 dci 84kuce/2006, z grodu Kraka, Elektro Serwis-Usługi
Avatar użytkownika
mariusz1
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 80
Dołączył(a): czwartek, 8 maja 2008, 15:21

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 39 gości