Moje Audio! - od czego zacząć?!

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

Re: audio w torbie kangura

Postprzez wodzoo czwartek, 12 lutego 2004, 09:40

ryplay napisał(a):
wodzoo napisał(a):Cholera ,to albo ja nie umiem dostroic .albo cos jest nie tak ... :?

A jaki masz problem?? i czym się objawia??
U nas najlepiej jest jak:
Bas+6
Treble+8
i na tylnich głośnikach spoczywa o 2 kreski więcej mocy niż na przednich
I jak głośność osiąga +17 i więcej - gra miodnie
pzdr
ryplay
jajecznica dCi


Ustawienia sa niemal identyczne ,to prawda ze przy +17 +18 gra najlepiej ,ale za to +20,21 charcze niemilosiernie .Tak sie zastanawiam ze moze to szok po zmianie auta ,ale z drugiej strony tak byc nie powinno :wink:
1,5 dci 65KM
Avatar użytkownika
wodzoo
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 227
Dołączył(a): wtorek, 25 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: Sochaczew

Re: audio w torbie kangura

Postprzez ryplay czwartek, 12 lutego 2004, 09:50

wodzoo napisał(a):Ustawienia sa niemal identyczne ,to prawda ze przy +17 +18 gra najlepiej ,ale za to +20,21 charcze niemilosiernie .Tak sie zastanawiam ze moze to szok po zmianie auta ,ale z drugiej strony tak byc nie powinno :wink:

I tu dochodzimy do sedna :lol:
Na początku użytkowania moje radio potrafiło już przy 15, 17 głośności wydawać z siebie dziwny gwizdy, harczenia, trzaski oraz inne onomatopeje :wink: Starym dobrym ZURTowskim sposobem przepaliłem głośniki :idea: (na własną odpowiedzialność) rozkręcając głośność do 27 na chwilkę. Nie wiem czy to podziałało, ale właśnie po tym zabiegu zapomniałem o tych dziwnych zjawiskach.
Powiecie wariat!!, nowy sprzęt zarzyna... Hmmm. Skoro radio i instalacja i głośniki są fabryczne, to chyba powinny być zgrane mocami i w razie przepalenia jednego z komponentów są podstawy do reklamacji. Tak uważałem. W każdy razie ryzyko się opłaciło. Mam brzmienie jakiego dawno nie miałem. (Chyba tylko w 95 roku na "garbusach" pioniera i radiu tej firmy klasy bodaj "5" czy "6")

Jeśli takie przepalanie Ci nie pomoże - może narób rabanu w salonie. W końcu tak być nie powinno, jak widać w moim wypadku radio brzmi dobrze, to co masz Ty na pewno nie jest wadą konstrukcyjną sprzętu. Można się awanturować!!

pzdr
ryplay
jajecznica dCi
Avatar użytkownika
ryplay
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 18
Dołączył(a): czwartek, 20 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: Poznań

Bas w kangoo

Postprzez Alupin środa, 18 lutego 2004, 04:51

Panowie, olejcie subwoofer, jest fajniejsza mo¿liwo¶æ

W baga¿niku po obydwu stronach s± zag³êbienia

Z MDF docinamy tak, aby zabudowaæ równo z zakolami kó³
Idealnie mieszcz± siê basowe 20 cm. - kupi³em na Allegro po 35 z³...
( wiêksze nie wejd± )
u mnie z prawej strony zmie¶ci³ siê jeszcze stary wzmacniacz Alpiny ( pod t± desk± )
Ca³o¶æ obci±gniêta szarym materia³em ( dla niepoznaki )
Ca³o¶æ wyciszy³em g±bk±...

co do przodu:

Z MDF docinamy po 2 pier¶cienie dystansowe ( 2x 18mm.grubo¶ci) które zak³adamy pod g³o¶niki
Ja kupi³em zestaw firmy ETON - mam sentyment - niewiarygodne z 13 cm. g³o¶ników bas jak cholera !!!!!!!!! w zasadzie nie trzeba zakladaæ basowych... Ale...
W zestawiku s± 2x 13cm. + 2 wysokotonowe + zwrotnice
Minusem jest cena - ok. 700 z³...
Gwizdki montujemy w miejsce fabrycznych "10"
Na Allegro kole¶ sprzedaje samoprzylepne maty polimerowe do wyciszania po 7 zl / szt.
u mnie poszlo na przednie drzwi 5 szt.
glo¶niki z dystansami z MDF obitego szarym materia³em idealnie pasuj± w boczki drzwi.
Minusem jest to ¿e starcz± nam ok 5 cm. wewn±trz auta ;)

Autko gra jak diabli....

Wyda³em 1000 z³ ( z czego 700 na przednie glo¶niki - mo¿na tañsze )


A jaki BAS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jak kto¶ chce to pode¶lê zdjêcia

cmk@pro.onet.pl
Alupin
 

Postprzez jon104 poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 10:19

:lol: no i nareszcie i u mnie w Kangoo-rku coś zagrało :roll:

Na razie tylko z przodu (za tylne sie zabiorę latem - jak będzie troche cieplej), ale za to gra sobie Panasonic RDP 151N na głośniczkach Kanwooda KFC 1018C. Okazały sie bardzo przyzwoite i w dobrej cenie (Media Markt), a w dodatku były idealnie spasowane do Kangoo-rka, nawet przejściówki do połączenia kabli były included :!:
Co do jakości dźwięku to oczywiście nie ma cudów, ale po dotarciu (ok 10 godz) okazało się, że spokojnie wytrzymują volume nawet do 35 z podbiciem basów. Radyjko też sie sprawuje wzmocnienie 4x45 i spoko czyta CD-RW i zmieściło sie także bez przeróbek :P
Na razie tyle, moze z czasem pobawię się dalej - zwłaszcza z tymi kabelkami do tyłu :cry:
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez cynek piątek, 9 września 2005, 10:29

oto moj pomysl na audio w kangoo. mialem fabrycznego kaseciaka-gra calkiem niezle-poczatkowo planowalem zakup zmieniary, ale ceny odstraszaja-w tm roku trafilem ns flohmarku w Niemczech Roadstra z MP3 i szczerze za 20Euro , sprzecik jest super. czyta bez problemow, dobrze wyglada.szczerze polecam. glosniki to fabryczne 10cm + dorzucilem wysokotonowki Made IN CHINA zdaje sie ALDA czy cos podobnego za ok 30zl(duza kopulkowa membrana z dosc dobrego materialu )takze pod sampo radio stykna i graj calkiem spoxik (odradzam piezo elektryczne-uszy bola i sporo szumu). brakowalo basu wiec (ze wzglegu na brak miejsca-woze towa w kangoo-kratka i brak foteli z tylu)dokupilem woofer pod siedzenie PIONEERA-wx40 na allegro za 56zl.calos dalo ok 200zl-odtwarzacz MP3+ woofer aktywny Pioneer+ dodatkowe Tweetery. porownujac z tym co bylo fabrycznie dzwiek jest rewelacyjny-niezle wysokie i calkiem przyzwoity basik-nie jest to tuba , ale gra calkiem spoko.postaram sie dozucic fotki.pozdr
Avatar użytkownika
cynek
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 12
Dołączył(a): środa, 24 listopada 2004, 00:00

Postprzez kavka piątek, 9 września 2005, 13:17

No to ja przy okazji też pochwale się sowim sprzętem :wink:
A więc tak radyjko fabryczne na CD (udało się nam wynegocjować na CD bo fabrycznie było na kasetony :lol: ) . Do tego oryginalne głośniki średniotonowe na przodzie i w tyle . Ale teraz gwóźdź programu :wink:
Wzmacniacz Alphard MF-2S 2 x 300 W zmostkowany do 1 x 600 W . Do tego Subwoofer Pioneer 30 cm , moc maks. 800W . Sprzęcik gra całkiem nieźle . Czasami jak się przywali troche to tablica i cała klapa się trzęsie ale to szczegół :lol: :wink: . Dziś wieczorkiem dam zdjęcia .

Ale i tak tutaj nie mamy już tak dobrego sprzętu bo w Megance mieliśmy oprócz wspomnianego Suba jeszcze głośniki pioneera w tylnej półce (150 W maks.) , w drzwiach (też 150 W maks.) noi cykacze na podszybiu (80 W maks) . Do tego radyjko Pioneera 4 x 40 W . Ale szczerze powiedziawszy tutaj nie ma różnicy choć sprzęt jest uboższy . :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
kavka
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1514
Dołączył(a): sobota, 16 lipca 2005, 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez kavka piątek, 14 października 2005, 17:38

Dziś wieczorkiem dam zdjęcia .


Sory za spóźnienie ale ... zapomniałem sobie :lol: :wink: . Tutaj są fotki :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kavka
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1514
Dołączył(a): sobota, 16 lipca 2005, 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez poliken wtorek, 10 stycznia 2006, 23:49

A ja tak zupelnie od podstaw, mam nadzieje, ze nie nakrzyczycie:)

Otóż w Kangoo I prod. 97' chcialem zalozyc audio i problem zasadniczy jest taki, ze chce go uzywac okazjonalnie - tylko na wyjazdach poza miasto. W dni powszednie chce, zeby w miejscu radia widniala fabryczna zatyczka-szufladeczka na gabke do szyb i telefon, a przy okazji wyjazdu wyjac zatyczke i wsadzic radio w szufladzie.

Czy to sie da zrobic, wyjac ta zatyczke bez zniszczenia i pozniej jej uzywac - nie bedzie latala? zupelnie nie wiem ile tam bedzie miejsca?
Avatar użytkownika
poliken
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 6
Dołączył(a): niedziela, 28 sierpnia 2005, 23:00

Postprzez jon104 środa, 11 stycznia 2006, 08:48

Wyjęcie i włożenie szufladki nie stanowi problemu, myślę że nawet wielokrotnie :lol: natomiast radio na szufladę wejdzie o ile nie bedzie zbyt długie, ale... po założeniu szuflady od radia prawie na pewno nie wejdzie juz w to miejsce oryginalna półeczka :cry: no chyba, ze jakieś drobne podrzeźbienia i bardziej na pokaz :(
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez poliken środa, 11 stycznia 2006, 12:50

aha, a jaka glebokosc moze miec radio, postaram sie to uwzglednic, przy wyborze...
Avatar użytkownika
poliken
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 6
Dołączył(a): niedziela, 28 sierpnia 2005, 23:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości