Moje Audio! - od czego zacząć?!

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

Moje Audio! - od czego zacząć?!

Postprzez tomasz_pekala czwartek, 16 października 2003, 10:57

Witajcie!

Właśnie przymierzam się do sprzetu audio w moim Kangoo-rku.
Nic na ten temat jeszcze nie wiem.
Chciałbym dowiedzieć sie jak najwięcej - od czego mam zacząć?
Podzielcie sie swoimi informacjami na ten temat?
Jaki sprzet polecacie?
Jakie rozwiazania?

Wszystko na ten temat moze byc ważne!!!

Pozdrawiam

Tomasz Pękala
Avatar użytkownika
tomasz_pekala
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 37
Dołączył(a): środa, 15 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Podkowa Leśna

Moje audio - re

Postprzez benski niedziela, 19 października 2003, 22:10

Ja również niedawno montowałem w moim Kangurze radio. Żabojady oczywiście nie montują głośników więc trzeba kupić nowe o średnicy 10 cm. Najlepiej z tzw. "bzyczkiem" czyli dwa głośniki w jednym: wysokotonowy i sredniotonowy. Nie obedzie się przy tym (z przodu) bez szlifowania mocowań głośników: zawsze jakiś element deski przeszkadza. Chyba, że będziesz miał farta i kupisz dokładnie takie jak wymyślił konstruktor.
Przewody do tylnych głośników również nie są pociągnięte do końca. Kostki znajdują się na wysokości...progów przednich drzwi. Gratulacje za takie rozwiązanie. Czyli niemal pół auta trzeba rozebrać by założyć głośniki.
Radio nie może być zbyt długie, bo zaczepi się o dynks wewnątrz destki rozdzielczej. Jest on podobno dla mniejszych radioodbiorników, ale ciut dłuzsze odpadają. Ja się na to naciąłem bo moje radio ma z tyłu dodatkowy radiator do chłodzenia - i już był duży problem.
To tyle moich doświadczeń audio.
Ale po wszystkim aż miło słuchać np. Hanki Ordonówny :wink: .............
lub czegoś innego
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
benski
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 267
Dołączył(a): czwartek, 16 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Zduńska Wola

Postprzez RAPczyn niedziela, 26 października 2003, 15:40

Ja w swoim Kangoo "pychotce" mialem pionki z przodu, audio disainy z tylu oraz tube w bagarzniku Tonsila 2x200W (podlaczona pod radio Sonego). Poziom basu byl zadowalajacy, gdyby podlaczy jeszcze wzmacnicz bylo by lepiej. Srednie tez byly okey a wysokie dobre. Kangoo jest wdziecznym autem do audio.

PS. Tuba jest do sprzedania.
Clio F8Q
Lublin 3 4CT90-1
Ex Fiat 126p
Ex Kangoo F8Q eco

http://www.duel.com.pl <-- Ekologiczne Systemy Grzewcze
RAPczyn
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 30
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Warszawa - Tarchomin

Postprzez ryplay czwartek, 20 listopada 2003, 16:15

Kangoo jest bardzo wdzięczny do audio - duża sala koncertowa zaoblona ja należy :lol:
Jednak bez tuby zapomnijecie o jakichkolwiek basach!! :?
Do mojego potwora zamontowalem Blaupunkta i głosniki JBL, z tzw. wyższej półki. Grają dobrze bo głośno, ale bas.... czegóż chcieć od 10 cm??
nawiasem mówiąc, tyle problemów co miałem z tym blaupunktem to nigdy nie miałem.... nie polecam tej marki...
JBL, też dziwne, latem membrana odkleiła się od obramowania głośnika, nikt mi nie wierzył jak opowiadałem... głośniczki za ponad 3 stówki!! dopiero jak własnoręcznie przykleiłem silikonem membrany skończyło się bzyczenie.... nieładnie, ale tańsze niż nowe głośniki...
pozdrawiam
ryplay
Avatar użytkownika
ryplay
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 18
Dołączył(a): czwartek, 20 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez wodzoo czwartek, 11 grudnia 2003, 06:37

[quote="ryplay"]Kangoo jest bardzo wdzięczny do audio - duża sala koncertowa zaoblona ja należy :lol:
Jednak bez tuby zapomnijecie o jakichkolwiek basach!! :?
Do mojego potwora zamontowalem Blaupunkta i głosniki JBL, z tzw. wyższej półki. Grają dobrze bo głośno, ale bas.... czegóż chcieć od 10 cm??

Od razu mowie ze nie znam sie kompletnie na audio :?
Gdyby tak powiekszyc otwory glosnikowe ,te z tylu i wsadzic cos wiekszego to myslicie ze dalo by to jakis efekt :?: :roll:
1,5 dci 65KM
Avatar użytkownika
wodzoo
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 227
Dołączył(a): wtorek, 25 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: Sochaczew

audio w Kangoo

Postprzez ryplay czwartek, 11 grudnia 2003, 09:01

wodzoo napisał(a): ...Gdyby tak powiekszyc otwory glosnikowe ,te z tylu i wsadzic cos wiekszego to myslicie ze dalo by to jakis efekt :?: :roll:


:roll: A które otwory chciałbyś powiększyć?? w moim starym potworze były miejsca na takie same dziesiątki pod plastikowymi podpórkami półki w bagażniku, od razu z odlanymi maskownicami....
:evil: Ale już go nie mam bo ukradli w zeszłym tygodniu!! :cry:
Na nowy czekam, czy tam inaczej jest to rozwiązane?? Z tego co widziałem to nie, więc wydaje się, że można co najwyżej wyrżnąć ładne otworki w półce (nawet duże "jaja" się wtedy zmieszczą :!: ) i tak to podłączyć. Należy jednak pamiętać, żeby taka instalacja była "odłączalna" razem z półką. :idea:
Ja jednak optuję za tubą basową, można nawet znaleźć takie, które zmieszczą się pod fotelem pasażera z przodu!!
pzdr
ryplay
Avatar użytkownika
ryplay
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 18
Dołączył(a): czwartek, 20 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: Poznań

Re: audio w Kangoo

Postprzez wodzoo czwartek, 11 grudnia 2003, 10:20

Ja jednak optuję za tubą basową, można nawet znaleźć takie, które zmieszczą się pod fotelem pasażera z przodu!!
pzdr
ryplay[/quote]

O i to by bylo najlepsze, bo glosniki w polce na dluzsza mete wydaja mi sie troche uciazliwe(przy intensywnym uzywaniu czesci bagazowej).
Czy do tej tuby bedzie potrzebny jakis dodatkowy sprzet...w sensie wzmacniacz :?:

Dzieki za info :wink:
1,5 dci 65KM
Avatar użytkownika
wodzoo
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 227
Dołączył(a): wtorek, 25 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: Sochaczew

Re: audio w Kangoo

Postprzez ryplay czwartek, 11 grudnia 2003, 12:21

wodzoo napisał(a):Czy do tej tuby bedzie potrzebny jakis dodatkowy sprzet...w sensie wzmacniacz :?:


Szczegóły na temat wykonania takiej skrzynki uzyskasz w firmie :arrow: Car Audio Systems w Poznaniu, tel (061) 6659730, Mirosław Stasik. Oni profesjonalnie zajmują się zabudową audio w samochodach. Znam osobiście, polecam.
Robili takie skrzynki (dwie sztuki) do berlingo, koszt kompletu (z kablami montażem, wzmocnieniem) to ok.450-500 zł. Głośniki 20cm :!: . Grało bardzo miło 8)
pzdr
ryplay
Avatar użytkownika
ryplay
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 18
Dołączył(a): czwartek, 20 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: Poznań

Re: audio w Kangoo

Postprzez wodzoo czwartek, 11 grudnia 2003, 12:35

ryplay napisał(a):
wodzoo napisał(a):Czy do tej tuby bedzie potrzebny jakis dodatkowy sprzet...w sensie wzmacniacz :?:


Szczegóły na temat wykonania takiej skrzynki uzyskasz w firmie :arrow: Car Audio Systems w Poznaniu, tel (061) 6659730, Mirosław Stasik. Oni profesjonalnie zajmują się zabudową audio w samochodach. Znam osobiście, polecam.
Robili takie skrzynki (dwie sztuki) do berlingo, koszt kompletu (z kablami montażem, wzmocnieniem) to ok.450-500 zł. Głośniki 20cm :!: . Grało bardzo miło 8)
pzdr
ryplay


Dzieki za sprzedanie patentu, pozdrawiam :wink:
1,5 dci 65KM
Avatar użytkownika
wodzoo
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 227
Dołączył(a): wtorek, 25 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: Sochaczew

Re: audio w Kangoo

Postprzez jon104 piątek, 12 grudnia 2003, 08:37

Ale już go nie mam bo ukradli w zeszłym tygodniu!! :cry:


W tym nawale wiadomości o audio umknęło mi to, że (jeżeli dobrze zrozumiałem) UKRADLI !!! Ci Kangoo-rka?
Napisz cos więcej, gdzie i kiedy doszło do tego strasznego wydarzenia :evil:
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Następna strona

Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości