Jakie głośniki są najlepsze????????

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

xyz

Postprzez Stasiek sobota, 16 kwietnia 2005, 15:59

xyz mam pytanie czy gdy byles maly zapalila ci sie kolyska i ojciec gasil ja łopatą .???
Avatar użytkownika
Stasiek
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 16
Dołączył(a): środa, 19 stycznia 2005, 00:00

Postprzez zuwik sobota, 16 kwietnia 2005, 16:48

Stasiek odejdź, wszystkim to ułatwi sprawę. Naprawdę nikomu to nie imponuje. Wykładam ci czarno na białym jakie walisz głupoty a ty zamiast sie schować walisz idiotycznymi hasłami jeszcze bardziej się pogrążając. Weź się skup i powiedz nam coś mądrego na temat car-audio, będzie z tego większy pożytek. Bez przekomarzania, plucia, po prostu coś mądrego.

Jeśli zbyt wiele wymagam to sobie pobluzgaj jeszcze trochę i pójdź daleko.
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

zuwik

Postprzez bmw sobota, 16 kwietnia 2005, 19:17

bo jestes bezczelny!!!!!!!!!!!!
bmw
 

Postprzez zuwik sobota, 16 kwietnia 2005, 21:07

orys napisał(a):Głośność do "20 kresek" wyżej to już "pierdzenie"na orginalnym radiu montowanym w kaleido. :roll: :roll:

Wyczytałem gdzieś że może być za słabe radio :?:

Orys przegapiłem gdzieś posta. Więc sprawa wygląda tak, jak np. z komputerami. Jak masz super procek a za mało ramu to nie wykorzystasz możliwości procesora i na odwrót. Twoje JBLe wyciągają moc koło 180W, nie? Popraw mnie jeśli się mylę. Radyjko seryjne ma chyba 42W dla każdego głośnika. Możesz dźwięk wzmocnić za pomocą wzmacniacza oczywiście, różnica powinna być znaczna. Jednak mocnych nie ma i mała membrana po prostu nie jest w stanie przenieść zbyt dużych drgań (czyt. basu), dlatego będą lepiej słyszalne różne częstotliwości dźwięku, ale hałasu większego nie narobisz. Jednak o mały wzmacniacz można się pokusić.
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: xyz

Postprzez xyz sobota, 16 kwietnia 2005, 21:23

Stasiek napisał(a):xyz mam pytanie czy gdy byles ....

Nie będę się zniżać do twojego poziomu i prowadzić z tobą żadnych konwersacji. Chciałam tylko sprostować, że jestem kobietą!
Avatar użytkownika
xyz
KangooróFka
KangooróFka
 
Posty: 548
Dołączył(a): niedziela, 27 marca 2005, 23:00
Lokalizacja: Żywiec

Postprzez zuwik sobota, 16 kwietnia 2005, 21:32

bmw napisał(a):bo jestes bezczelny!!!!!!!!!!!!
Jasne że tak. Bo to ja wypalam z hasłami że oryginalne radio jest do d.... bez pytania czy takie masz i ja mówię, że jesteś burakiem bo masz alpine'y. I co to wprowadza do tematu? N-I-C. Możesz próbować mnie zabluzgać, na strojeniu wzmacniaczy i wyciąganiu decybeli się nie znam, jednak z muzyką mam kontakt bliższy niż ci się wydaje od 18 lat. Dlatego wiem co jest potrzebne do dobrego brzmienia i mam wyrobione ucho, słyszę który głośnik syczy, a który gra czysto. To fakt, że jak masz zamiar wyciągnąć z JBLów max to możesz więcej niż z Alpine'ów (choć też zależy jakich, te moje są słabsze od Orysa), ale trzeba do tego niebagatelnego wysiłku i kasy. Głównie kasy. To fakt, że z 10 Alpine nie wyciągniesz mocnego basu, ale z JBL też nie. Bo one nie po to zostały stworzone. Tak chwalisz JBL: myślisz, że JBL zrobił by takie głośniki, gdyby były one niepotrzebne? Przecież to megaspece :!: Sam sobie zaprzeczasz i próbujesz mnie ośmieszyć hasłami o wilgoci z podłogi która rozklei głośniki (oczywiście tylko Alpine'y, JBLi nie ruszy). Jak powietrze ma wilgotności 60% to po dniu stania na słońcu w kangoorze będzie 61%, to nie zniszczy głośników. I po co to pisać? Razem można dojść do konstruktywnych wniosków. Takimi hasłami można dojść do d... Myślisz że wolę to drugie? Otóż nie. Więc nie mów mi, że jestem bezczelny, tylko podaj mi argumenty, ale takie związane z tematem, a nie że JBL obstawia imprezy. A Alpine sponsoruje zloty tuningowe - co to ma do głośników samochodowych... Nie chcę zawalać całego forum tymi tłumaczeniami, jak masz coś do mnie konkretnego, zacytuj mnie gdzie się mylę i poślij mi na maila, ale nie możesz mi mówić, że jestem bezczelny bo obalam twoje argumenty.
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez orys niedziela, 17 kwietnia 2005, 08:44

Zuwik, moc chyba 100 lub 130, nie pamiętam :arrow: ale to co powiedziałeś ze wzmacniaczem to niezła myśl, tylko czy da się podłączyć i jak :?:
Pozdrawim orys
Gwiezdny Pył 1.5 dci 65KM (kaleido)
Avatar użytkownika
orys
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 225
Dołączył(a): niedziela, 9 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: Białystok

Postprzez zuwik niedziela, 17 kwietnia 2005, 09:56

Nigdy nie podłączałem jeszcze wzmacniacza, ale z tego co wiem masz wejścia i wyjścia na kable głośnikowe + wejście na prąd, inaczej mówiąc można to podłączyć nawet do "Rubina" :lol: Tylko nie wiem ilukanałowy musi być amp, żeby obsłużyć 4 głośniki, chyba 2kanałowy. Wszystkiego dowiesz się choćby je oglądając :wink: Moje Alpine'y zniosą ponoć 180W, wyczytałem że Twoje JBLe 10 :arrow: 105W a 13 trochę więcej, także nie można tego przekroczyć, aby nie zbierać potarganych membran z całego samochodu :wink: Strojenie lepiej "oddać w dobre ręce" i z nimi skonsultować się przed zakupem. Jednak Twoje JBLe mają RMS(tzw. rzeczywista wydajność) 35W, moje 25W, także przy dobrym dobraniu i zestrojeniu ampa mogą się zacząć małe fajerwerki :wink: A jakiegoś szpeca zaraz znajdziemy :wink: Pozdrawiam :!:
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez kerry niedziela, 17 kwietnia 2005, 10:40

Dość sporo o głośnikach, wzmacniaczach, sposobach montażu można się dowiedzieć na http://www.elektroda.pl/rtvforum/forum72.html
Avatar użytkownika
kerry
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 900
Dołączył(a): poniedziałek, 31 stycznia 2005, 00:00
Lokalizacja: Jelenia Góra, Lubiechowa

Postprzez orys niedziela, 17 kwietnia 2005, 12:37

Czy ktoś wie jakie ma parametry orginalne radyjko w kaleido :?: i ilu jest kanałowe :?:
Pozdrawim orys
Gwiezdny Pył 1.5 dci 65KM (kaleido)
Avatar użytkownika
orys
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 225
Dołączył(a): niedziela, 9 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: Białystok

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości