Jak podłaczyc radio??:P

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

Jak podłaczyc radio??:P

Postprzez daniel9 piątek, 14 lipca 2006, 19:08

Wątek przeniesiony z działu "Pytam" (mod)

Otuz kupiłem sobie radyjko , nie do torbacza ale do mojego 2 samochodu uniacza gdyz zonka nieumiejetnie je troszke zepsuła ale od dawna myslałem nad kupnem innego troszke lepszego.Przechodzac w setno sprawy mam do podłaczenia 14 kabli wiadomo 8 do głosnikow 2 do zasilania ale tu jak dla mnie (ktory nigdy sie nie bawił w takie klocki) ZACZYNAJA SIE SCHODY :p(angielski tak troche słabo u mnie )Do zasilania mam 1 czarny to masa wiadomo(nie podpisany) 2.czerony z podpisem +12V power(to chyba tez wiadomo)3. Zolty+12V Permanent 4. Antenna Remote. I tera z koledzy drodzy powiedzcie mi poco mi ta trojka ???????? a 4 to chyba do anteny ta??prosze o szybki odzew:)
1.5dci 65KM 2002r drzwi, biały blaszak, bez klimy:(
1.0 45KM 1998r uno niebieska perła:P
Avatar użytkownika
daniel9
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 14
Dołączył(a): środa, 3 maja 2006, 23:00
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez kavka piątek, 14 lipca 2006, 21:22

Trójka jest jakbyś chciał sobie zamontować auto wysuwaną antene w błotniku sedana :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
kavka
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1514
Dołączył(a): sobota, 16 lipca 2005, 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez kerry piątek, 14 lipca 2006, 21:38

Do zasilania plusem są dwa kabelki - jeden powinien być podłączony niejako bezpośrednio do akumulatora - jest w nim cały czas napięcie - nawet po odłączeniu zapłonu - ma na celu podtrzymanie pamięci radia. Drugi kabelek powinien byś podłączony do kabla plusowego "po stacyjce". Przekręcasz kluczyk, włącza się radio i vice versa:) Najczęściej jednak W RADIU (ważne!) łączy się oba kabelki i podłącza do przewodu plusowego, tego gdzie jest cały czas napięcie. Nie wolno łączyć kabli plusowych od strony auta, bo bedą jaja z zapłonem, świeceniem kontrolek itp. Więcej poczytasz tu: STUDIO24
No i tradycyjnie forum ELEKTRODA
ps. kavka, od anteny jest czwórka:)
Siedem latek na karku (razem czternaście)...:)))
ObrazekObrazek
Czerwone RN 2000 drzwi rulez! :)
Avatar użytkownika
kerry
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 900
Dołączył(a): poniedziałek, 31 stycznia 2005, 00:00
Lokalizacja: Jelenia Góra, Lubiechowa

Postprzez Masaccio piątek, 14 lipca 2006, 21:42

3 to "podświetlenie"

Masz jakąś instalację w aucie, są kostki? U siebie w kangoo po prostu podłączyłem, bo wszystko było.
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez daniel9 piątek, 14 lipca 2006, 22:47

Własnie wtym moim uniaczu nic nie było stare radio grało bo grało ale jak zobaczyłem jaka bajera jest tam wstawiona to mozna było sie tylko za głowe złapac ...kable pomieszane jak na smietniku i jeszcze głosniki połaczone ze soba a przewody od koloru do wyboru normalnie idzie sie wku..rzyc.Ale juz opanowałem mozna powiedziec sytuacje i powoli zmiezam do finału.:P dzieki za podpowiedzi sczegolnie dla kerr'ego:)
1.5dci 65KM 2002r drzwi, biały blaszak, bez klimy:(
1.0 45KM 1998r uno niebieska perła:P
Avatar użytkownika
daniel9
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 14
Dołączył(a): środa, 3 maja 2006, 23:00
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez daniel9 sobota, 15 lipca 2006, 09:15

Kerry jaeszcze jedno o co Ci chodziło mowiac-" Nie wolno łączyć kabli plusowych od strony auta"??
1.5dci 65KM 2002r drzwi, biały blaszak, bez klimy:(
1.0 45KM 1998r uno niebieska perła:P
Avatar użytkownika
daniel9
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 14
Dołączył(a): środa, 3 maja 2006, 23:00
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez kavka sobota, 15 lipca 2006, 21:48

ps. kavka, od anteny jest czwórka:)

Sorry mój błąd :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
kavka
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1514
Dołączył(a): sobota, 16 lipca 2005, 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez kerry poniedziałek, 17 lipca 2006, 06:02

daniel9 napisał(a):Kerry jaeszcze jedno o co Ci chodziło mowiac-" Nie wolno łączyć kabli plusowych od strony auta"??


Mówiąc obrazowo: z auta wychodzą dwa przewody plusowe -
"1" - plus jest cały czas,
"2" - plus pojawia się po przekręceniu kluczyka

Z radia wychodzą dwa przewody do podłączenia plusa:
"a" - podtrzymanie pamięci - plus musi być cały czas
"b" - zasilanie reszty odbiornika

Teoretycznie powinno być podłaczone tak: "1" z "a" czyli plus jest cały czas i podtrzymuje pamięć, i "2" z "b" przekręcasz kluczyk i możesz słuchać radia. Wiadomo jednak, że na postoju też trzeba posłuchać, wię w wiązkach radiowych z reguły jest możliwość połączenia kabli i wtedy jak się połączy "a" z "b" i to podłączy do "1", to mamy podtrzymywaną pamięć i możemy słuchać radia bez przekręcania kluczyka. Ale widziałem specjalistów, co łączyli "1" z "2" i to wszystko do "a" i "b". Tylko przy połączeniu "1" z "2" samochód dostaje plusa w obwody które są za stacyjką, czyli palą się cały czas kontrolki (wersja optymistyczna).
Siedem latek na karku (razem czternaście)...:)))
ObrazekObrazek
Czerwone RN 2000 drzwi rulez! :)
Avatar użytkownika
kerry
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 900
Dołączył(a): poniedziałek, 31 stycznia 2005, 00:00
Lokalizacja: Jelenia Góra, Lubiechowa


Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości