CB radio mam dylemat prosze o rade....

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

Postprzez kavka wtorek, 31 października 2006, 12:46

Kavka kontynułuj ... proszę ... Smile

Nie ma się już co wgłebiać dalej :wink:
a mam alana 100 i jestem bardzo zadowolony

A słuchałeś kiedyś czegoś innego ?? :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
kavka
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1514
Dołączył(a): sobota, 16 lipca 2005, 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez KiK wtorek, 31 października 2006, 13:29

kavka napisał(a):
Kavka kontynułuj ... proszę ... Smile

Nie ma się już co wgłebiać dalej :wink:
a mam alana 100 i jestem bardzo zadowolony

A słuchałeś kiedyś czegoś innego ?? :wink:


...i ty piszesz, że nie ma się w co wgłębiać ... :D Przeczytaj jeszcze raz swoją odpowiedź ... ;)

Kuba
www.pomozlence.pl/aukcja.html
Czarny XX Super Blackbird '01
Granatowy C8 2,2 '03
Czerwony Kangoorek 1,4 `99 ... już ex
Avatar użytkownika
KiK
Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje Prezes i jego Pomocnik naszego klubu, NIEEECH ŻYYYJEEE NAM!
Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje Prezes i jego Pomocnik naszego klubu, NIEEECH ŻYYYJEEE NAM!
 
Posty: 1323
Dołączył(a): sobota, 4 lutego 2006, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez PanKot wtorek, 31 października 2006, 14:43

kavka napisał(a):
Kavka kontynułuj ... proszę ... Smile

Nie ma się już co wgłebiać dalej :wink:
a mam alana 100 i jestem bardzo zadowolony

A słuchałeś kiedyś czegoś innego ?? :wink:


No, właśnie. Ja też nie słuchałem czegoś lepszego i nie wiem czego się mogę spodziewać po lepszym. Czy będę słyszał jak z hi-fi z dolby system? Czy bedę słyszał tych o 40 km dalej?
Teraz słyszę dość dobrze większość kierowców chociaż zdarza się, że niektórzy "skrzeczą" ale to chyba wina ich sprzętu.
Na 19 kanale często się się na siebie nakładają rozmowy tzn słychć innych w tle. Czy przy lepszym sprzęcie nie będę słyszał tego tła?
Jak to jest tak praktycznie?
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kavka wtorek, 31 października 2006, 16:23

Czy będę słyszał jak z hi-fi z dolby system?

To nie do końca tak ... To jest tak jak z wysokiej klasy sprzetem audio : tylko audiofil poczuje różnice pomiędzy 25 cm głośnikiem Tonsila a Blaupunkta (nazwy tylko przykładowe :wink: ) . Oczywiście porównując najtańsze radia (typu Alan 100+) do radii za >600 PLN wtedy poczujemy różnice ... To jak porównanie głośnika 16 cm i 25 cm :wink: Różnica jest odczuwalna dla zwykłego śmiertelnika :wink: Oczywiście nowe radia , nawet te za 600 wzwyż , już nie prezentują sobą takiej klasy jak stare dobre radyjka . Dlatego zawsze namawiam ludzi do kupna używki , z tym że tutaj istnieje ryzyko że kupimy sprzęt grzebany ale i tego da się uniknąć , kupując np. w serwisach CB albo u zaufanych sprzedawców (np. z forów o tej tematyce ) .
Czy bedę słyszał tych o 40 km dalej?

Radio jest to ostatni element jaki wpływa na zasięg i różnica jest bardzo niewielka . Lepsze radia mogą jedynie dalej "zalecieć" bo mają lepsze mikrofony .
Teraz słyszę dość dobrze większość kierowców chociaż zdarza się, że niektórzy "skrzeczą" ale to chyba wina ich sprzętu.

Tak zgadza się , ludzie kupują stare radia , które są porozstrajane albo mają już stare mikrofony , przez co modulacja staje się pudłem . Dlatego polecam co pare lat oddawać radio do regulacji do serwisu bo w aucie zawsze jest narażone na wstrząsy a co za tym idzie lekkie zmiany parametrów .
Na 19 kanale często się się na siebie nakładają rozmowy tzn słychć innych w tle.

Niestety ale eter jest teraz tak zawalony radiostacjami że robi się pomału jazgot ... Brak zezwoleń powoduje że jest "nas" coraz więcej a w tym wypadku ilość nie idzie w parze z jakością ...
Czy przy lepszym sprzęcie nie będę słyszał tego tła?

Lepsze radia mają RF Gain i zawsze można lekko zmniejszyć czułość odbiornika przez co wycinamy tych co się nakładają ...

Podam prosty przykład o którym się przekonałem jak jechałem do Niemiec ze swoim Herbertem :
W Polsce oczywiście ruch jak w ulu no to byłem skręcony dość zdrowo ale jak tylko wjechaliśmy do Niemiec po przejściu na #28 cisza . I tutaj gdy mamy zwykłe radio , które po odblokowaniu SQLa szumi niemiłosiernie mamy problem bo wycinając te szumy wycinamy , dalekie , choć zrozumiałe stacje . Przy moim Herbercie mogłem otworzyć SQL i słyszałem tylko lekki szumek który nawet na postoju nie był słyszalny (trzeba było przyłożyć ucho do głośnika żeby go usłyszeć) , przez co mogłem słuchać tych najdalszych stacji co tam się przydawało bo co chwile jakieś kraksy . Wiadomo że jest to sytuacja "raz w roku" ale jednak się zdarza . To samo się tyczy lokalnych dróg nocą , gdzie o dużego mobila cięzko . Jeszcze jeden podstawowy plus dobrych radii to głośnik ... Naprawde głośnik może dużo polepszyć pracę z radiem gdy jest dobry , bo nie musimy wsłuchiwać się co kto mówi (a i takie radia się zdarzają ) lub nie musimy podgłasniać na maks. przez co oszczędzamy głośnik no i swoje uszy :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
kavka
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1514
Dołączył(a): sobota, 16 lipca 2005, 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez PanKot wtorek, 31 października 2006, 18:32

Już jestem troszkę "jaśniejszy" ale powiedz dlaczego #28 a nie #19?
A z tym dodatkowym głosnikiem to prawda, odkąd go sobie zafundowałem i powiesiłem nad głową mam wiekszy komfort słuchania CB.
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Masaccio wtorek, 31 października 2006, 19:11

PanKot napisał(a):Już jestem troszkę "jaśniejszy" ale powiedz dlaczego #28 a nie #19?
Za granicą Polacy siedzą na 28.
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Marcin wtorek, 31 października 2006, 20:18

Teraz to i ja mam jasność ale miałem kiedyś Herberta ni pamiętam jaki model ale faktycznie różnica była ale wydaje mi się że też wtedy kiedy trzeba było mieć zezwolenie było mniej śmieci w eterze teraz byle mobil ma cb i jeszcze nie dostrojone i szumi wszystkim
Avatar użytkownika
Marcin
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 77
Dołączył(a): sobota, 10 kwietnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez kavka wtorek, 31 października 2006, 20:42

była ale wydaje mi się że też wtedy kiedy trzeba było mieć zezwolenie było mniej śmieci w eterze teraz byle mobil ma cb i jeszcze nie dostrojone i szumi wszystkim

To że szumi to jeszcze pół biedy ale najgorzej że coraz więcej jest buraków którzy wogóle nie znają kultury osobistej a co dopiero CB ... Niestety ale min. dlatego wysprzedałem cały sprzęt z domu a w Kangoorku została stara , poczciwa ONWA Turbo z Alanem PC6 :wink: Swoją drogą ta ONWA też już nieźle rozstrojona jest bo malutko na niej słysze ale teraz tak rzadko jeżdże Kangoorkiem że nie przeszkadza mi to :wink: Przynajmniej mam cisze :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
kavka
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1514
Dołączył(a): sobota, 16 lipca 2005, 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Marcin wtorek, 31 października 2006, 20:51

Masz rację ja nie rza zabieram syna 6 lat i wstyd mi za to co słyszy od "zawodowych" kierowców
Avatar użytkownika
Marcin
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 77
Dołączył(a): sobota, 10 kwietnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Bullitt czwartek, 2 listopada 2006, 08:17

PanKot napisał(a):No, właśnie. Ja też nie słuchałem czegoś lepszego i nie wiem czego się mogę spodziewać po lepszym.


Zapraszam. Tylko prawda jest taka, ze przy bardzo wąskim odbiorniku pojawiają sie problemy. Kiedys ludzie w większości dbali o radia. Teraz jest masa odstrojonych... bez przerwy trzeba sie dostrajać.
Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości