Nawigacja...

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

Postprzez Bullitt poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 07:53

Ładne i mocne. Tylko wieksze mogłyby byc :wink:
Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami

Postprzez Masaccio wtorek, 17 kwietnia 2007, 00:24

Ladne felgi, ale to temat o czym innym, wiec napisze, ze pierwsze testy mio p550 z automapa wypadly pomyslnie.
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez jon104 wtorek, 17 kwietnia 2007, 07:27

To ja może do tematu :(

Coś takiego będzie do kupienia niedługo, ale nie wiem co to warte :?:

Obrazek

Może bieglejsi w temacie się wypowiedzą :?:
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Haku czwartek, 19 kwietnia 2007, 11:22

Generlanie z nawigacjami jest tak jak np. z ekranami LCD ... jest kilku producentow "wnetrznosci" a wiekszosc tych co sie podpisuje jako producent danego urzadzenia defakto je tylko sklada.

Wszystkie bajery typu 21 satelit... po co jak nigdy z nich sie nie skorzysta, bo wiekszosc z tych 21 jest prziez po drugiej stronie kuli ziemskiej.

Wazny jest procesor... ale nawet te modele sprzed 2 lat dzialaja zupelnie dobrze... reszta to ew sprawy kosmetyczne.
Co jest wazne, duza karta pamieci, funkcjonalny uchwyt, duzy ekran (dlatego te wynalazki w telefonach ... to takie zabawki... chociaz dzialaja normalnie).

Zreszta wiekszosc z nich pracuje z Windowsem.... i moze dlatego czasem potrafi sie zawiscic...
Obrazek
1,5 dCi, Alize, Gwiezdny pył, '03, CB-Radio
Telefony GSM - Serwis < - - > Code Radio < - - > Navi
Avatar użytkownika
Haku
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 495
Dołączył(a): piątek, 1 grudnia 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez e-meel czwartek, 1 listopada 2007, 22:52

post jest do PanKota i innych posiadaczy telefonów na Symbianie...
ja mam SE p910i i do navi uzywam oprogramowania firmy naviexpert. musialem sobie kupic odbiornik gps bluetooth (ok. 200zl). po zastanowieniu sie, ile tak naprawde dni w roku potrzebowalbym nawigacji doszedlem do wniosku, ze niewiele - ciekawe ilu z Was uzywa navi codziennie? ;)
caly fun polega na tym, ze naviexpert pozwala kupowac abonament na aktualne mapy (firmy imagis), ktore sciaga sie na telefon, np. na 1 dzien! place wtedy za ta przyjemnosc 2 zl. jak sobie policzylem, kalkuluje mi sie to znacznie bardziej niz zainwestowanie w palmtopa z gps czy inny sprzet z oprogramowaniem gps i mapami Polski z roczna subskrypcja :) polecam, mimo, iż samo przygotowanie sprzetu do pracy trwa do kilku minut.
e-Meel
Renault Kangoo 1,5 dCi 80KM 2004 (>2007) :)
Renault Megane 1,4 16V + LPG 98KM 1999/2000 (2004-2007)
VW Polo 1,4 8V 60KM 1996 (2001-2004)
Avatar użytkownika
e-meel
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 28
Dołączył(a): sobota, 9 września 2006, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez miguello piątek, 2 listopada 2007, 10:54

e-meel ja testowałem Nokie e61 z TomTom naVigation 6 i nie wymaga żadnego wykupywania, mapa sprawuje sie bez problemowo, wystrczy ją ściagnąć z jednego z licznych forów GSM zainstalować w telefonie z Symbianem... Po roku program bedzie domagał sie wykupinia licencji, wtedy przestawiamy datę w telefonie na rok wcześniej i śmigamy do woli :twisted:
nie ważne czym jeździsz...ważne jak tym jeździsz...

BYŁO 1.4 LPG 99r.

KANGOO+ XENON+ ALU17"+ AUDIO BLAUPUNKT = LANS MACHINE

Obrazek
Avatar użytkownika
miguello
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 218
Dołączył(a): czwartek, 26 kwietnia 2007, 23:00
Lokalizacja: K-ce

Navi

Postprzez bogdan02 piątek, 2 listopada 2007, 11:28

Pozwolę wypowiedzieć się też na w/w temat.
Odnośnie navigacji mój patent jest taki:
Mały laptop, ładowarka samochodowa do niego, antena gps na USB i mapy.
Plusy tego rozwiąznia, przynajmniej dla mnie są takie: ekran 14 cali, mapy jakie dusza zapragnie i kraju i zagranicy, laptopa można wykorzystać jeszcze do innych celów oprócz navi.
Sprawdziło się to rozwiąznie u mnie podczas wyjazdów wakacyjnych za granice. W czasie gdy droga była prosta i bezproblemowa (np autostrada) dzieciaki z tyłu grały w gry lub ogladały bajki/filmy.
Kilka znajomych osób brało odemnie antenę GPS/USB żeby przetestować to rozwiązanie i wszysy byli mile zaskoczeni, że mając laptopa wystarczy zainwestować 100 pln i jest navi.
odczas jazdy laptop spoczywał u żony na kolankach (o jak ja mu zazdrościłem)
Taka partyzantka teraz jak ju mam kangura pomyślę nad jakimś rozwięzaniem coby kolanka odpoczywały.
Odośnie anten GPS/USB i map mogę coś podpowiedzieć. jeśli ktoś ciekaw.
Pozdrowionka
Avatar użytkownika
bogdan02
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 916
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 23:00
Lokalizacja: Wieluń

Postprzez e-meel piątek, 2 listopada 2007, 21:33

miguello napisał(a):e-meel ja testowałem Nokie e61 z TomTom naVigation 6 i nie wymaga żadnego wykupywania, mapa sprawuje sie bez problemowo, wystrczy ją ściagnąć z jednego z licznych forów GSM zainstalować w telefonie z Symbianem... Po roku program bedzie domagał sie wykupinia licencji, wtedy przestawiamy datę w telefonie na rok wcześniej i śmigamy do woli :twisted:

Miguello masz rację, można i tak :)
choć szukalem w googlu to nie znalazłem nigdzie tomtom navigation 6, o którym pisałeś - jesli rzeczywiscie istnieje i jest darmowy to bardzo Cie prosze o linka. jest natomiast tomtom navigator 6 i jest jak najbardziej platny. jeśli będę chciał mieć nielegalne navi to raz do roku moge pojsc do sklepu i ukrasc gotowy system, a jak po roku bedzie sie domagal wykupienia licencji to ukradne nastepny... myślę, że wszystko jest kwestią podejścia :)
poza tym w naviexpercie mapy sa aktualizowane na biezaco (lub prawie biezaco), wiec za kazdym razem kiedy sie polacze moge spodziewac sie aktualnego stanu na drogach i to bez szukania na forach nowych poi do swojej mapy... jak dla mnie to duza wygoda
pozdrawiam
e-Meel
Renault Kangoo 1,5 dCi 80KM 2004 (>2007) :)
Renault Megane 1,4 16V + LPG 98KM 1999/2000 (2004-2007)
VW Polo 1,4 8V 60KM 1996 (2001-2004)
Avatar użytkownika
e-meel
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 28
Dołączył(a): sobota, 9 września 2006, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez bogdan02 sobota, 3 listopada 2007, 00:20

Witam
Nie mówię tutaj o kradzieży map.
Ale prawda jest taka że na komputer są mapy dostępne w cenie gazety np: komputer Świat, np mapa Polski lub Mapa Europy. A co do aktualizacji. To jak "pomarańczowi" rozkopią drogę to mało która aktualizacja pomoże. fotoradary tak owszem.
Pozdrówka
Avatar użytkownika
bogdan02
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 916
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 23:00
Lokalizacja: Wieluń

Postprzez AdiK sobota, 3 listopada 2007, 07:56

bogdan02 metoda z laptopem sprawdza sie przy jeździe z pasażerem jak będziesz jechał sam to cię szyja od krecenia rozboli zwłaszcza w mieście.
Pozdrawiam Adrian

Był KaleidoGwiezdnyPył 1.5dci75
Jest Peugeot 5008 2.0HDI
Avatar użytkownika
AdiK
Kangoomistrz 2009
Kangoomistrz 2009
 
Posty: 1033
Dołączył(a): środa, 7 kwietnia 2004, 23:00
Lokalizacja: poszukiwana

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości