głosniki na tył + instalacja w ASO za 300 zł

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

Re: głosniki na tył + instalacja w ASO za 300 zł

Postprzez lam3r wtorek, 21 listopada 2006, 09:27

shoti napisał(a):Nadmieniam ,że o prądzie wiem tylko tyle ,że to uporządkowany ruch elektronów...


Akurat tego nie wiedziałem, ale kable sam sobie polożylem i głośniczki buczą - lubię, gdy grzebię w bagażniku, słyszeć radyjko:-D Od strony kierowcy masz kabel położony, tylko się podpiąć. Ten na drugą stronę też wychodzi z radia, ale kończy się chyba na wysokości kokpitu, bo nie znalazłem drugiego końca - w każdym razie tak jest w moim Kangoo.
Jesli nie masz ochoty bawić się w kabelkologie to podjedź do auto radio i zapytaj... zaznacz, że położyć kabel muszą tylko z jednej strony - myślę, że wezmą mniej niż ASO, a doświadczenie mają chyba większe.
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez shoti wtorek, 21 listopada 2006, 11:41

Ok spróbuję sam. Jak nie bedzie grało to wykorzystam specjalistów (i oczywiście nie przyznam sie od tego :) )

A co do tego concorde'a to chyba właśnie tak jest jak pisze lucass. Nie wiem jak to bedzie z odtwarzaczem mp3 na tylnich fotelach ale silników chyba nie słychać (ech..te inercjalne układy odniesienia :roll: )
Kangoorek Alize 1.2 16V a'la 4x4 - rodzi się... Shadow Kangoo v3.46
Avatar użytkownika
shoti
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 697
Dołączył(a): czwartek, 13 lipca 2006, 23:00
Lokalizacja: Racibórz

Postprzez shoti piątek, 24 listopada 2006, 09:53

ok pierwszy problem:

Na moim radiu pisze 4x45W

wiec rozumiem ,ze 4 głosniki 45W bedą ok (2 przód i 2 tył) tylko na allegro wszystkie głośniki 100mm to mają od 75 do 250 watt a RMS mają w granicach 25 do 85.

Czyli to RMS to oznaczenie na które musze patrzeć ? szukam głosników 45 W RMS ?? co to wogóle znaczy RMS ???


na głosniczkach balupunkt które wymontowałem pisze 75W a małymi literkami 25W czyli rozumiem ,że mają 75W pmpo i 25W rms. To w takim razie jakim cudem przetrwały zasilane z radia 4x45W (bo to chyba rms jest) jak kilka razy puszczłem je na full. Nie powinny sie popsuc ?

na stronie sony naapisali ze to radio ma :
Moc wyjściowa DIN 45324 przy 4 omach (W)
4 x 25

Maks moc wyjściowa 1 kHz przy 4 omach (W)
4 x 45
Kangoorek Alize 1.2 16V a'la 4x4 - rodzi się... Shadow Kangoo v3.46
Avatar użytkownika
shoti
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 697
Dołączył(a): czwartek, 13 lipca 2006, 23:00
Lokalizacja: Racibórz

Postprzez kavka piątek, 24 listopada 2006, 20:59

Czyli to RMS to oznaczenie na które musze patrzeć ? szukam głosników 45 W RMS Question co to wogóle znaczy RMS Question?

RMS jest to moc znamionowa , która nie powoduje zniekształceń dźwięku oraz uszkodzenia głośnika . Na to się powinno patrzeć zawsze .
na głosniczkach balupunkt które wymontowałem pisze 75W a małymi literkami 25W czyli rozumiem ,że mają 75W pmpo i 25W rms. To w takim razie jakim cudem przetrwały zasilane z radia 4x45W (bo to chyba rms jest) jak kilka razy puszczłem je na full. Nie powinny sie popsuc ?

Moc maksywalna to moc którą wystrzymuje cewka głośnika ... Po jej przekroczeniu możemy spalić głośnik .
Obrazek
Avatar użytkownika
kavka
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1514
Dołączył(a): sobota, 16 lipca 2005, 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez shoti piątek, 24 listopada 2006, 22:25

czyli ta moc DIN ? jeśli tak to rozumiem czemu sie nie spaliły bo miały 25 W tak jak radio 25W. Tylko w jakimś audio-faq'u czytałem ,że głośniki zawsze muszą być trochę większe. np do końcówki mocy 25 W głośniki powinny być 30 W . Prawda to ? Nie bedą za cicho grały ?
Kangoorek Alize 1.2 16V a'la 4x4 - rodzi się... Shadow Kangoo v3.46
Avatar użytkownika
shoti
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 697
Dołączył(a): czwartek, 13 lipca 2006, 23:00
Lokalizacja: Racibórz

Postprzez kavka niedziela, 26 listopada 2006, 10:04

np do końcówki mocy 25 W głośniki powinny być 30 W . Prawda to ? Nie bedą za cicho grały ?

Poniekąd prawda choć już niejeden się przekonał że wzmacniacz to podstawa i lepiej mieć porządny wzmacniacz i słabszy głośnik niż na odwrót .
Obrazek
Avatar użytkownika
kavka
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1514
Dołączył(a): sobota, 16 lipca 2005, 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez shoti niedziela, 26 listopada 2006, 12:16

kavka napisał(a):
np do końcówki mocy 25 W głośniki powinny być 30 W . Prawda to ? Nie bedą za cicho grały ?

Poniekąd prawda choć już niejeden się przekonał że wzmacniacz to podstawa i lepiej mieć porządny wzmacniacz i słabszy głośnik niż na odwrót .


słabszy w sensie jakości ? bo chyba jak do wzmacniacza 50W podepniemy głosnik 25W i podgłosnimy na maksa to tylko celuloza bedzie latać. Chyba ,że dalej czegoś nie rozumiem z tymi mocami
Kangoorek Alize 1.2 16V a'la 4x4 - rodzi się... Shadow Kangoo v3.46
Avatar użytkownika
shoti
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 697
Dołączył(a): czwartek, 13 lipca 2006, 23:00
Lokalizacja: Racibórz

Postprzez kavka niedziela, 26 listopada 2006, 13:06

słabszy w sensie jakości ?

Pisząc słabszy chodziło mi o moc , bo porządny głośnik wytrzyma dużo więcej niż ma napisane .
bo chyba jak do wzmacniacza 50W podepniemy głosnik 25W i podgłosnimy na maksa to tylko celuloza bedzie latać.

Jeśli jest to jakiś Alfred albo Bushman (choć podobno ta firma się wzięła teraz do roboty ale osobiście w to nie wierze ) to czasami nawet przy podaniu znamionowej mocy po paru godzinach mamy nieźle przypaloną cewke ... Podstawa to dobry głośnik i wzmacniacz ...
bo chyba jak do wzmacniacza 50W podepniemy głosnik 25W

To też zależy czy ten wzmacniacz ma 50 znamionowej czy maksymalnej .
Bo to że na radiu pisze 4x50 W nie oznacza że po podłączeniu 25 W głośnika on się spali :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
kavka
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1514
Dołączył(a): sobota, 16 lipca 2005, 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez shoti niedziela, 26 listopada 2006, 14:52

no pisze na radiu :

Moc wyjściowa DIN 45324 przy 4 omach (W)
4 x 25

Maks moc wyjściowa 1 kHz przy 4 omach (W)
4 x 45

rozumiem ta wieksza to maksymalna a mniejsza to znamionowa ? czyli daje głośnik o znamionowej 25W lub maks 45W. czy tak ?
Kangoorek Alize 1.2 16V a'la 4x4 - rodzi się... Shadow Kangoo v3.46
Avatar użytkownika
shoti
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 697
Dołączył(a): czwartek, 13 lipca 2006, 23:00
Lokalizacja: Racibórz

Postprzez kerry niedziela, 26 listopada 2006, 21:08

Tradycyjnie już odsyłam do skarbnicy wiedzy: http://www.elektroda.pl/rtvforum/forum72.html Warto poczytać!
Siedem latek na karku (razem czternaście)...:)))
ObrazekObrazek
Czerwone RN 2000 drzwi rulez! :)
Avatar użytkownika
kerry
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 900
Dołączył(a): poniedziałek, 31 stycznia 2005, 00:00
Lokalizacja: Jelenia Góra, Lubiechowa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości