Nieszczęsne kabelki.

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

Nieszczęsne kabelki.

Postprzez orys niedziela, 18 kwietnia 2004, 21:36

Witam

Mam nowego kangura kaleido
W wyposażeniu było radio i 2 głośniki z przodu
Chcąc zamontować głośniki na tył w orginalne miejsce montażowe rozebrałem tylną boczną ściankę (lewą od strony kierowcy) i ku mojemu zdziwienu był już tam przewód do głaśnika ale jeszcze większe ździwienie ogarneło mnie kiedy rozkręcając drugą stronę nie mogłem zlokalizować drugiego kabla do głośnika???

Więc pytanie brzmi czy spotkaliście się z takim przypadkiem w swoich kangurach :?: Czy jest sens wymienić przednie głośniki orginalne na jakieś inne markowe, wiem że z 10 cm średnicą głośnika nie naskacze się za dużo ale może :?: Jak macie coś wsadzonego to jakiej firmy i jakiej mocy :?:

Pozdrowionka
Pozdrawim orys
Gwiezdny Pył 1.5 dci 65KM (kaleido)
Avatar użytkownika
orys
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 225
Dołączył(a): niedziela, 9 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: Białystok

Re: Nieszczęsne kabelki.

Postprzez atrus środa, 28 kwietnia 2004, 21:40

Hej!!
Mój ma podobną sytuacje, ale w kableku o którym mówisz jest zasilanie :). Nie podłączaj czasem żadnego głośniczka.

Jeśli chcesz się upewnić, czy aby masz jakieś kable z tyłu szukać, sprawdź ilość kabli w kostce (dwie kostki - jedna to zasilaniex2,masa,ster antenki;(czarny,pomarańczowy,żółty-kolorowo) druga kostka to kabelki głośniczków - na każdy głośnik para kabli. Jeśli masz więcej niż cztery kable (u mnie chyba były szare) to masz instalacje na 4 głośniki, w przeciwnym wypadku kup trochę kabla :))

Co do samych głośników to Renault nie poszczyciło się ani jakością, ani pomysłowością.
Głośniki są małe i lipne.
Po zamontowaniu mocnej szych i optycznie lepszych (coś miałem starego) to ciągle sądzę, że jak ktoś chciałby posłuchać dobrej muzy to musiałby pomyśleć nad zamontowaniem głośników w drzwiach (większe pudło - lepsze brzmienie, a i deska nie drży)

Pozdrawiam!!
Arek
Arek 1,9D express->os
Avatar użytkownika
atrus
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 14
Dołączył(a): niedziela, 4 stycznia 2004, 00:00
Lokalizacja: Piasek k/Pszczyny

Postprzez orys czwartek, 29 kwietnia 2004, 19:44

Witam

Problem rozwiązałem już jakiś czas temu ale dzięki za odpowiedź.
Mianowicie przeciągnołem nowe kable do tyłu i podpiołem pod kostkę przy radiu (4 głośnikowa instalacja), też odkryłem że oba kable po prawaj stronie to 2 razy +, nawet zrobiłem masę od samochodu i próbowałem dojść kojejno z każdym plusem kręcąc BALANSEM w radiu niestety tylko lewa strona gra, rozbierając prawy próg przy przeciąganiu kabla do głośnika widziałem chyba orginalny kabel głośnikowy do tyłu ale szedł tylko do wysokości słupka i dałem sobie spokój łatwiej posiągnąć nowy plastiki łatwo się demontują.
Tylne głośniki mam zamontowane 13cm w boczkach półki, poprzez pierścień (z 10cm na 13cm) dodatkowo na zwrotnicach z oddzielnych gwizdkach.
Przód 10cm ale z dużym magnesem i ruchomym gwizdkiem na środku głośnika (musiłem popracować nad otworami nożem i obcengami, ale usunołem trochę plastiku wewnętrznego i weszły)

Pozdrawiam
Pozdrawim orys
Gwiezdny Pył 1.5 dci 65KM (kaleido)
Avatar użytkownika
orys
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 225
Dołączył(a): niedziela, 9 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Jerry niedziela, 20 czerwca 2004, 22:32

hej, a jakies konkretne marki polecacie?
kenwood, blaupunkt, pioneer, sony?
chodzi mi o te 10 pod szyba.
Avatar użytkownika
Jerry
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 6
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Alberciak niedziela, 26 września 2004, 12:33

Ja mam soniaki i jak na 10 to grają całkiem dobrze.
POZDRAWIAM
_______________________________________
1,5 dCi Privilege
Gwiezdny Pył
Avatar użytkownika
Alberciak
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 368
Dołączył(a): sobota, 22 maja 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa - BEMOWO

Postprzez Mona poniedziałek, 27 września 2004, 09:15

szczerze podziwiam jak czytam, żeście to Bracia sami zrobili 8O 8O

ja nad naszym audio szczerze i nieodżałowanie ubolewam, ale chyba oddam to komuś do zrobienia - znacie kogoś??

w matizie był lepszy odsłuch 8O :cry: cóż tu dużo mówić - u nas aż brzęczy :(
Mona i Paweł--------------------Kaleido dCi 80KM--------------------
Avatar użytkownika
Mona
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 239
Dołączył(a): poniedziałek, 5 kwietnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

kabelki

Postprzez loocky wtorek, 22 lutego 2005, 20:57

Mam małą prośbę doradźcie mi którędyk mam puścić kable z radia do tylnych głośników. Może dołem albo wywiercić dziury w karoseri. I gdzie najlepiej zamontować głośniki poza podłogą bagażową?
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
loocky
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 493
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lutego 2005, 00:00
Lokalizacja: Tychy

Postprzez shoem środa, 23 lutego 2005, 08:35

Kabelki możesz póścić pod wykładziną... jest taka gruba że nic nie będzie czuć. Ja głośniki mam w w drewnianej puszce z supermarketu, z tym że głośniki oczywiście wymieniłem :) . ma to taką zaletę że możesz zamontować tak duże jak chcesz, oczywiście w zależności od puszki, jeśli coś wieziesz to możesz ją wyjąć, to samo na imprezce :twisted:
Shoem (...obecnie niezakangoorzony...)
Kangoo 1,4 OCEAN LPG (...to była fura...)
Słupsk
Avatar użytkownika
shoem
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 217
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2004, 00:00
Lokalizacja: Słupsk

Re: kabelki

Postprzez Bullitt środa, 23 lutego 2005, 14:58

loocky napisał(a):Mam małą prośbę doradźcie mi którędyk mam puścić kable z radia do tylnych głośników. Może dołem albo wywiercić dziury w karoseri. I gdzie najlepiej zamontować głośniki poza podłogą bagażową?
Pozdrawiam.


Bez wiercenia, progiem.
Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami


Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości