Coś do przodu co nie będzie miało śednicy 10 cm ;P

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

Coś do przodu co nie będzie miało śednicy 10 cm ;P

Postprzez miguello niedziela, 29 kwietnia 2007, 23:26

hello....;)

Czytałem conieco na forum, ale takiej jednoznacznej odpowiedzi nie uzyskałem... Moja instalacja audio na początku była fabryczna z jakimś mizernym kaseciakiem… Staruszkowi to wystarczało ale kiedy ja dorwałem się do Torbacza od razu pojawił się tam radio-odtwarzacz cd/mp3 Blaupunkt Calgary mp35… Do tego postanowiłem zmienić całkowicie głośniki… Nie chciejcie widzieć mojej miny kiedy dowiedziałem się że mogę wsadzić TYLKO 10 cm głośniki !! No ale stwierdziłem że jeśli kupie dobry sprzęt to będzie dobrze grało (wiem głupi byłem ;)) Więc kupiłem do przodu 10-tki clariona a do tyłu Sony X-plody… Efekt tego był taki że jak ustawiłem na radyjku jakikolwiek bas to słuchać było z tyłu jakby ktoś nawalał deską o deskę… Pomęczyłem się troszkę takim dźwiękiem i postanowiłem poszukać rozwiązania… Kangoor od czasu do czasu przewoził jakieś większe przedmioty więc myślałem że montaż głośników w półce która była często poza samochodem odpada (o tubie lub skrzyni już nie mówiąc) ale wszystko udało się złożyć tak że wszystko da się rozmontować z kilka chwil i udało mi się przekonać staruszka (w końcu właściciel wiec cos do powiedzenia ma) do pomysłu rozbudowania audio… Skala (i koszt ;)) modyfikacji zaskoczyła samego mnie… na początku myślałem o jakiejś aktywnej małej tubie i dodatkowej parze byle jakich głośników w półkę… Teraz w kangoorkowym bagażniku jeździ skrzynia Blaupunkta model GTB 300, wzmacniacz Blaupunkt GTA 4 (4-ro kanałowy) a na półce wylądowały głośniczki 6x9” również BLAUPUNKT GTx 693 HP… Wszystko podpięte do wzmacniacza gra potężnie….;)
Teraz brak mi music’u pochodzącego z przodu Torbacza…. Lada dzień jadę po tweetery( prawdopodobnie też z Blaupunkta :D) ale wiem że to nie rozwiąże sprawy tak jakbym chciał… więc moje pytanie brzmi…jaki sposób polecacie w moim przypadku… Na forum znalazłem dwa interesujące mnie wyjścia:
- Dorobienie miejsca na głośniki w drzwiach (szyby elektryczne wiec nie byłoby problemu)
- Zamontowanie jakichś 16-stek pod siedzeniami w jakiejś skrzynce z allegro…


Moje pytanie brzmi które z tych propozycji polecacie, i przy okazji jeśli by ktoś wiedział czy jakiś macher z okolic Katowic mógłby to wykonać bo niestety ale Bozia obdarzyła mnie dwoma lewymi rączkami…


P.S. Sorry że tyle czytania ;)

pzdr
Avatar użytkownika
miguello
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 218
Dołączył(a): czwartek, 26 kwietnia 2007, 23:00
Lokalizacja: K-ce

Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości