Problem z anteną

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

Problem z anteną

Postprzez KangooMir niedziela, 2 września 2007, 19:02

Szukałem i nie znalazłem więc pisze. Mam problem z radiem . Sygnał zanika i RDS bez przerwy czegoś szuka. Zainstalowałem wzmacniacz ale po było jeszcze gorzej , i to rozbroiło mnie zupełnie. Poddałem się , może ktoś wie co zrobić aby działało jak należy :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Kangoorzyca 1,5DCI, 2003, 65KM,
niebieska samiczka z klimatyzowaną torbą
Avatar użytkownika
KangooMir
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 123
Dołączył(a): sobota, 18 sierpnia 2007, 23:00
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Lucass niedziela, 2 września 2007, 20:34

Może być np złamany przewód antenowy tzn ten wewnętrzny, nie ekran. Pożycz inną antenę samochodową (kompletną tzn z kablem) i podłącz do radia. Jak zagada - wina anteny czyli najprawdopodobniej właśnie kabla. Jak nie zagada to albo radio nie łapie sygnału albo sygnał jest za słaby (mało prawdopodobne, chyba, że mieszkasz w jakimś wąwozie) :)
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Postprzez KangooMir niedziela, 2 września 2007, 21:12

No w moich okolicach Wielkiego Kanionu nie ma , ale górki są. Dzięki za rade jutro sprawdzę
Kangoorzyca 1,5DCI, 2003, 65KM,
niebieska samiczka z klimatyzowaną torbą
Avatar użytkownika
KangooMir
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 123
Dołączył(a): sobota, 18 sierpnia 2007, 23:00
Lokalizacja: Kielce

Postprzez ANQA wtorek, 13 listopada 2007, 12:02

Myślę, że antenę w Kangoo, zwłaszczą tą zamocowaną na dachu łatwo uszkodzić... Ja raz wjechałam do garażu podziemnego, który strasznie nisko miał zamocowane ,,rury" od wentylacji, czy klimatyzacji ( jakby cały sufit obniżony o pół metra. W kazdym razie to była tragedia i po całej długości parkingu jechałam anteną po tej wentylacji. A tak w ogóle to też radio mi nie odbiera jak trzeba i muszę kupić nowe, ale antenę będę chciała mieć gdzieś niżej ( jeśli się da). Pozdrawiam!
Obrazek
ANQA
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 48
Dołączył(a): czwartek, 8 listopada 2007, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości