Wtyczka anteny do radia

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

Wtyczka anteny do radia

Postprzez kojkar poniedziałek, 5 listopada 2007, 19:39

Serdecznie witam czytającego to pytanie !!!
Miałem sobie w moim kangoorku stare radyjko i pewnego dnia zapragnąłem wymienić je na inne. I tu właśnie pojawił się mały problem. Wtyczka anteny w aucie jest rodzaju "męskiego" (okrągła końcówka z bolcem w środku- ok 1 cm długości. Gniazdo anteny w radiu jest rodzaju żeńskiego okrągła wtyczka z dziurką wewnątrz. Niby wszystko jest ok ale wtyczka/gniazdo w radiu jest w postaci "długiej rurki (ok 4 cm) i nie można wsadzić tam kabla anteny zamontowanej w aucie. Czy istnieją jakieś przejściówki aby to połączyć.

Przepraszam za chłopski opis ale nie znam fachowej nomenklatury.
P.S. Takie samo radio (pioneer 3130R) montowałem w dziewczyny seicento. Wtyczka anteny samochodowej była zupełnie inna i pasowała w 100% do gniazda anteny w radiu.


Pozdrawiam :D
Avatar użytkownika
kojkar
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 33
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez bogdan02 poniedziałek, 5 listopada 2007, 20:19

Pewnie że są przejściówki.
Bez problemu dostaniesz a sklepach z częściami elektronicznymi, lub w sklepach które mają car-audio
pozdrówka
Avatar użytkownika
bogdan02
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 916
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 23:00
Lokalizacja: Wieluń

Postprzez kojkar wtorek, 6 listopada 2007, 22:27

Dzięki za radę.
Niestety musiałem wyjechać w delegację przed otwarciem sklepów i na trasie zostały i tylko płytki :D Ale to i tak lepsze od brzmienia diesla przez 250 km :wink:.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
kojkar
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 33
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kojkar środa, 7 listopada 2007, 00:02

A co to jest ten "separator" który można kupić na allegro. Czy to jest też do renault ?
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
kojkar
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 33
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 23:00
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości