CB radio w "nowym" Kangurze.

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

CB radio w "nowym" Kangurze.

Postprzez reno czwartek, 17 kwietnia 2008, 22:43

Jako aktywny, licencjonowany krótkofalowiec z 35-letnim stażem do CB-radio stosunek mam raczej niechętny. Jednak uległem panującej obecnie
"mobilkowej" modzie więc nabyłem radio + jakiś kawałek anteny i dzisiaj wrzuciłem to wszystko do mojego błękitka.
Jeśli będą zainteresowani to mogę zapodać jakieś fotki z tego montażu.
A tak a'propos zawsze chętnie służę pomocą w sprawach technicznych związanych z radiem i łącznością ogólnie.
Oczywiście nie zamierzam zając na tym, najsympatyczniejszym zresztą forum, jakie do tej pory zaliczyłem,
pozycji niejakiego Defa z bardzo popularnego forum CB-radio.
Massacio wie o kogo chodzi ;)
"Nowy" Helios, dCi 105 KM 2008, kobitka - już u nowego pana
Jeep GC 5,7 HEMI, 330 KM, '05
MB ML 350, '07 - prezent od żonki :)
Fiat Panda 1,3 JTD, '06
Wypoczynek nad morzem: http://www.marine24.pl"
Avatar użytkownika
reno
Pierwszy Kangoo 2 w rodzinie ;)
Pierwszy Kangoo 2 w rodzinie ;)
 
Posty: 332
Dołączył(a): piątek, 14 marca 2008, 00:45
Lokalizacja: Mielno

Re: CB radio w "nowym" Kangurze.

Postprzez Rafal1504 piątek, 18 kwietnia 2008, 07:13

Słyszałem, że policja wlepia mandaty za używanie radia CB, powołując się na przepisy dotyczące rozmowy przez telefon komórkowy, chodzi o trzymanie w ręku mikrofonu "gruchy", ale nie jestem przekonany czy przepisy te można stosować do radia CB przecież to nie jest telefon a radiotelefon, co o tym myślicie.
Pozdrawiam
Pozdrawiam Rafał
Obrazek

1,5 dCi Oasis 70 KM 2007 Klima, hak, radio CB
Avatar użytkownika
Rafal1504
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 164
Dołączył(a): niedziela, 18 listopada 2007, 00:00
Lokalizacja: k/Kalisza

Re: CB radio w "nowym" Kangurze.

Postprzez Masaccio piątek, 18 kwietnia 2008, 07:25

Jak zamocowałeś antenę? Wierciłeś dziurkę? ;)

Rafal1504, słyszałem o tym, ale ile w tym prawdy to ci nie powiem. Ja krzyczę że miśki stoją dopiero jak ich minę. We Wrocławiu przy wylocie na Warszawę nawet z miśkami można pogadać (nieoznakowane mondeo), bo sami mają CB i go używają :)
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: CB radio w "nowym" Kangurze.

Postprzez bogdan02 piątek, 18 kwietnia 2008, 07:45

Rafal1504 napisał(a):Słyszałem, że policja wlepia mandaty za używanie radia CB, powołując się na przepisy dotyczące rozmowy przez telefon komórkowy, chodzi o trzymanie w ręku mikrofonu "gruchy", ale nie jestem przekonany czy przepisy te można stosować do radia CB przecież to nie jest telefon a radiotelefon, co o tym myślicie.
Pozdrawiam

Niestety Policja ma rację :!: :!:
Nie mam pod ręką kodeksu i nie zacytuję ale na necie napewno znajdziesz, jak przeczytasz to stwierdzisz że mają prawo :evil: :!:
bogdan02 - Już jestem emerytem
Xsara Picasso 1,8 LPG i Xsara 1,8 LPG Też francuzy czyli nieprzewidywalne samochody
Avatar użytkownika
bogdan02
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 916
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 23:00
Lokalizacja: Wieluń

Re: CB radio w "nowym" Kangurze.

Postprzez Lucass piątek, 18 kwietnia 2008, 08:23

"art. 45 ust. 2 Ustawy Prawo o ruchu drogowym
Kierującemu pojazdem zabrania się:
1. korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku."
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: CB radio w "nowym" Kangurze.

Postprzez bogdan02 piątek, 18 kwietnia 2008, 09:14

Lucass napisał(a):"art. 45 ust. 2 Ustawy Prawo o ruchu drogowym
Kierującemu pojazdem zabrania się:
1. korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku."

No i wszystko na temat :evil:
bogdan02 - Już jestem emerytem
Xsara Picasso 1,8 LPG i Xsara 1,8 LPG Też francuzy czyli nieprzewidywalne samochody
Avatar użytkownika
bogdan02
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 916
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 23:00
Lokalizacja: Wieluń

Re: CB radio w "nowym" Kangurze.

Postprzez Rafal1504 piątek, 18 kwietnia 2008, 10:23

A są jakieś zestawy do radia CB aby rozmawiać bez trzymania mikrofonu w dłoni?
Pozdrawiam Rafał
Obrazek

1,5 dCi Oasis 70 KM 2007 Klima, hak, radio CB
Avatar użytkownika
Rafal1504
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 164
Dołączył(a): niedziela, 18 listopada 2007, 00:00
Lokalizacja: k/Kalisza

Re: CB radio w "nowym" Kangurze.

Postprzez bogdan02 piątek, 18 kwietnia 2008, 12:30

Są zestawy z tak zwaną funkcją VOX czyli uruchamiane głosem - tanie się nie sprawdzają, a dobre są b.drogie.
Rozwiązaniem jest przycisk tzw. wielkopowierzchniowy. Zapina się za pomocą takiej żabki do ubrania i po przyciśnięciu mikrofon kierunkowy zapięty np do daszka przeciwsłonecznego zaczyna działać. Można dostać na allegro.
Ale nie jest problemem po dokupieniu odpowiedniego mikrofonu (kierunkowy) zainstalowanie przycisku np. na kierownicy.
Znam gościa który ma do tego celu adaptowany przycisk sygnału dzwiękowego (ten na końcu dzwigni kierunkowskazów +przekażnik)
ten jest w miarę
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=342881673
lub to
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=348577425
bogdan02 - Już jestem emerytem
Xsara Picasso 1,8 LPG i Xsara 1,8 LPG Też francuzy czyli nieprzewidywalne samochody
Avatar użytkownika
bogdan02
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 916
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 23:00
Lokalizacja: Wieluń

Re: CB radio w "nowym" Kangurze.

Postprzez Lucass piątek, 18 kwietnia 2008, 13:45

Często wadą zestawów z VOXem jest ich bezwładność. Tzn opóźnienie z jakim działają po "usłyszeniu " głosu.
Może to powodować ucinanie początku korespondencji albo konieczność stosowania "włącznika" w postaci odgłosu paszczą typu "Eeeee..." przed rozpoczęciem nadawania.
Z drugiej wysoka czułość też jest niebezpieczna. Gdyby np zestaw zareagował na dźwięk głośników radia samochodowego i włączył się "niechcący" gdy np z kolegą w kabinie wymieniacie uwagi na temat mijanych przedstawicielek odmiennej płci. Niezła audycja... i na żywo :twisted:
A żona w domu na nasłuchu... :mrgreen:
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: CB radio w "nowym" Kangurze.

Postprzez bogdan02 piątek, 18 kwietnia 2008, 14:59

Lucass napisał(a):Często wadą zestawów z VOXem jest ich bezwładność. Tzn opóźnienie z jakim działają po "usłyszeniu " głosu.
Może to powodować ucinanie początku korespondencji albo konieczność stosowania "włącznika" w postaci odgłosu paszczą typu "Eeeee..." przed rozpoczęciem nadawania.
Z drugiej wysoka czułość też jest niebezpieczna. Gdyby np zestaw zareagował na dźwięk głośników radia samochodowego i włączył się "niechcący" gdy np z kolegą w kabinie wymieniacie uwagi na temat mijanych przedstawicielek odmiennej płci. Niezła audycja... i na żywo :twisted:
A żona w domu na nasłuchu... :mrgreen:

Znaczy owszem bezwładność ale dobre czytaj drogie zestawy działają w ten sposób że to co mówisz w danym momencie jest jak gdyby nagrywane i z opuźnieniem odtwarzane i przekazywane do nadawnia tak więc cała tansmisja zaczyna się np. 2sec puźniej kończy się też 2 sek.
Pracuję na czymś takim Motoroli. Co do nadawania niechcianej korespondencji to ten mikrofon kalibruje się do swojego natężenia głosu i kwestja skierowania głowy- ust w stronę mikrofonu tak więc z tym jest ok ale jest to koszt ok 2 tyś zł.
bogdan02 - Już jestem emerytem
Xsara Picasso 1,8 LPG i Xsara 1,8 LPG Też francuzy czyli nieprzewidywalne samochody
Avatar użytkownika
bogdan02
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 916
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 23:00
Lokalizacja: Wieluń

Następna strona

Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości