PIANKA CZY MATA AKUSTYCZNA - A MOZE JESZCZE COS INNEGO?!

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

PIANKA CZY MATA AKUSTYCZNA - A MOZE JESZCZE COS INNEGO?!

Postprzez tspychala poniedziałek, 26 maja 2008, 18:33

Koledzy planuje wygłuszenie mojego Kangurka, i mam dylemat... czego użyć... czy maty akustycznej , czy moze gąbki akustycznej ( to ta z kolcami ) :) Bardzo prosze o podzielenie sie swoim doswiadczeniem, i wszelkimi wskazowkami jak zrobic to najlepiej...

(Kangurek dostawczy, caly tył blaszany...)
tspychala
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 18:28

Re: PIANKA CZY MATA AKUSTYCZNA - A MOZE JESZCZE COS INNEGO?!

Postprzez lam3r poniedziałek, 26 maja 2008, 19:33

Hej

całą podłogę przed przednimi fotelami mam wyklejoną matą bitumiczną APP (miekką więc teoretycznie najlepszą) i... nie słyszę większej różnicy. Z tego powodu zrezygnowałem z zakupu dalszej ilości maty i zabawy w wyklejanie - uznałem, że skórka nie warta wyprawki. Może, jak będę miał garaż i więcej wolnego czasu (czyli na emeryturze) to będę się dalej w to bawił:-D
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: PIANKA CZY MATA AKUSTYCZNA - A MOZE JESZCZE COS INNEGO?!

Postprzez Lucass poniedziałek, 26 maja 2008, 22:48

Poczytaj na jakimś forum audio. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale "gompka" jest tam powszechnie lekceważona i wyśmiewana.
Ma tę wadę, że chłonie wodę jak...gąbka :lol:
Ja używałem taśmy dekarskiej o szer 30 cm. Ma podobne cechy, co profesjonalne maty akustyczne, a jest tańsza. Dla mnie - amatora - wystarcza.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: PIANKA CZY MATA AKUSTYCZNA - A MOZE JESZCZE COS INNEGO?!

Postprzez tspychala poniedziałek, 26 maja 2008, 23:01

No wlasnie co do tej gabki mam watpliwosci, ale z tego co slyszalem to maty akustyczne sa dobre wlasnie do celow wytlumienia samochodu... ael chcialbym miec pewnosc na 100% bo wkoncu jak juz wydac kasiore to na cos dobrego i zeby efekt byl zamierzony :)
tspychala
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 18:28


Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości