Jakie cb mam wybrac (poradnik)

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

Jakie cb mam wybrac (poradnik)

Postprzez megamiki czwartek, 3 lipca 2008, 16:25

Witam wszystkich

jesli czytacie tego posta to pewnie jestescie zainteresowani kupnem cb .

jesli checie jakies info i wypowiedz uzytkownikuw to poczytajcie sobie tu:
http://www.klubkangoo.pl/forum/viewtopic.php?f=11&t=128


Czytajac tamten temat uznacie ze ze radia np.alan 100 lub 199a itp. sa dobre i wystarczajce jak dla was dobre .

takie wypowiedzi uzytkownikow, jednak apetyt rosnie w miare jedzenia i napewno po okolo 5 mies/roku bedziedzie mysleli o zmianie zestawu cb jaki posiadacie, wiec uwazam ze lepiej kupic odrazu cos nieco lepszego.

Mysle ze lepiej jednak na poczatku kupic nieco lepszego od tamtego sprzetu jesli nie jestescie bardzo wymagajacy
(zeby sie nie zrazic na poczatku przygody z cb ).

Sa to radia o ktorych duzo czytalem na forach cb i wg.mnie jak na poczatek mozna o nich pomyslec :

- TTI TCB 880[b]
[b][wady :
duze rozmiary, cena okolice (300zl) ,podswietlenie (wypowiedzi niektorych uzytkownikow : niska czulos na slabsze sygnaly).
zalety : wymienic tu moge :deklaracja zgodnosci (legalne) mozliwos regulaci wielu parametrow. dlugi przewod do mikrofonu (gruszki) kopia radyjka lepszej firmy (przynajmniej z wygladu) niepamietam jakiej (presidenta chyba )

- UNIDEN 520 XL
[wady : brak deklaraci zgodnosci (nielegalne jednak niebiezcie tego pod uwage za bardzo :)) , slaby glosnik,chyba wszystko.
zalety : cena oklice (200-250zl) (porownywalne cenowo z alanem 100 czy 199a a lepsze) jest ono czulsze na slabsze sygnaly, tylko 3 pokrentla regulacjne + kanaly (glosnos,SQ,i jescze ideno ale niepamietam jak sie to pisze. wiec prostrze w obsludze ), jest budowane na podsespolach radia wartego 450 zl , male wymiary ! w tej cenie nie kupi sie nic lepszego.

Co moge dodac do U 520 iz sa to radia sprowadzone z z zachodu (usa, kanda) i sa one psztrajane na polskie warunki czyli w "0" to iz cena ich przedweszytkim zalezy od kursu USD wiec raczej beda taniec do 2005 r byly sprzedawane w polsce

to chba tyle na temat radyjek .

teraz Anteny

Zawsze lepiej zainwestowac w lepsza antene np: ML 145 ,Gamma 90 (patrz ranking anten ):
http://www.klubkangoo.pl/forum/viewtopic.php?f=11&t=5145

na poczatku pewnie bedziecie mysleli o antenie na magnesie wg. mnie slusznie sa one bardziej praktyczne zawsze mozna zmienic jej polozenie (np inny samochod) wada moga porysowac lakier !! (dokupcie sobie do antenki gumke pod magnes jesli checie tego uniknac )

to chba wszystko jesli cos mi sie przypomnie do dopisze

duzo cztalem na forach uzytkownikuw i wiedze opieram przedewszystkim na wypowiedziach inny ale take na swoich doswiadczeniach .

pozdr

Jeżeli chcesz zamieszczać linki to używaj polecenia "url", a nie "code". Tutaj poprawiłem, to rada na przyszłość. Ewentualnie poczytaj TUTAJ (admin/mod)
Avatar użytkownika
megamiki
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 152
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 00:00
Lokalizacja: Krk

Re: Jakie cb mam wybrac (poradnik)

Postprzez Marek_Bielsko niedziela, 9 listopada 2008, 20:02

A co sądzicie na temat radyjka PRESIDENT JOHNSON II i anteny PRESINEDT CAROLINA??

Antena mocowana na stałe. Cena zestawu to ok. 850zł z zestrojeniem
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jakie cb mam wybrac (poradnik)

Postprzez ROBAK niedziela, 9 listopada 2008, 23:18

Marek_Bielsko napisał(a):A co sądzicie na temat radyjka PRESIDENT JOHNSON II i anteny PRESINEDT CAROLINA??

Antena mocowana na stałe. Cena zestawu to ok. 850zł z zestrojeniem


Ja mam ALANA 48 PLUS za połowę Twojej ceny noooo i jeszcze mogę bywać w MARKETOWYCH PARKINGACH, mam antenke na magnes i jak trzeba to wkładam do torby (skoczkowej) aaa i żonka zadowolona, że nie musi dźwigać zakupów TAM DALEKO GDZIEŚ :) :)

Pozdrowionka.
Pozdrawiam - ROBAK
Moja strona - WWW - serdeczne zapraszam.

Obrazek
Avatar użytkownika
ROBAK
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1130
Dołączył(a): wtorek, 2 grudnia 2003, 00:00
Lokalizacja: Warszawa-BEMOWO

Re: Jakie cb mam wybrac (poradnik)

Postprzez sw poniedziałek, 10 listopada 2008, 16:15

Alan 100+ od 5 lat i nie myślę o zmianie. Fakt, że szumi, ale od czego squelch. Nawet antentkę ostatnio skróciłem, bo zasięg 18km na antenie 150cm nie był mi już potrzebny (dużo ludzi ma już CB, teraz mniejszy zasięg = mniej zakłóceń). Teraz jeżdżę z magnetyczną 100cm i wystarcza.
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Re: Jakie cb mam wybrac (poradnik)

Postprzez Haku poniedziałek, 10 listopada 2008, 21:15

Ja generlanie polecil bym Unidena 520XL... juz gdzies o tym pisalem. W stosunku cena/jakosc po prostu rewelacja. Najlepiej dla mnie o tym radiu swiadczy ilosc sztuk ktorzy zamowili znajomi.. i nikt jesze nie narzeka.
Obrazek
1,5 dCi, Alize, Gwiezdny pył, '03, CB-Radio
Telefony GSM - Serwis < - - > Code Radio < - - > Navi
Avatar użytkownika
Haku
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 495
Dołączył(a): piątek, 1 grudnia 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie cb mam wybrac (poradnik)

Postprzez Masaccio poniedziałek, 10 listopada 2008, 23:38

Mam zacząć narzekać? ;)
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie cb mam wybrac (poradnik)

Postprzez megamiki wtorek, 11 listopada 2008, 21:52

Witam

ja zmienilem na presidenata Valery jest o wiele lepszy od u 520( klasa to walker ) + gamma 90 trasa krk- kielce i wszystko bylo na 0 skrencone lepszy i wyrazniejszy odbior niz u 520 ale po kupnie trzeba najlepiej zaniesc do serwisu zeby wszystko poregulowali te radia juz nie produkuja co nie znaczy ze sa one zle :D
i dodac moge ze sie nieco rozni od blizniaka unidena PC 40 (spr na schemacie )

zmienilem rowniez polozenie teraz jest na polce stabilnie zamocowane na docientej plycie meblowej i kontowniczki zwykle

Słuszna reakcja z postu poniżej. Albo włącz korektę albo kup słownik z zasadami pisowni i interpunkcji :|
(admin/mod)
Avatar użytkownika
megamiki
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 152
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 00:00
Lokalizacja: Krk

Re: Jakie cb mam wybrac (poradnik)

Postprzez sw środa, 12 listopada 2008, 10:06

megamiki napisał(a):Witam

ja zmienilem na presidenata Valery jest o wiele lepszy od u 520( klasa to walker ) + gamma 90 trasa krk- kielce i wszystko bylo na 0 skrencone lepszy i wyrazniejszy odbior niz u 520 ale po kupnie trzeba najlepiej zaniesc do serwisu zeby wszystko poregulowali te radia juz nie produkuja co nie znaczy ze sa one zle :D
i dodac moge ze sie nieco rozni od blizniaka unidena PC 40 (spr na schemacie )

zmienilem rowniez polozenie teraz jest na polce stabilnie zamocowane na docientej plycie meblowej i kontowniczki zwykle


Może ja się czepiam. Jeśli tak to usuńcie mój post. Oto fragment regulaminu:
§19
4. Jeżeli masz problem z ortografią, interpunkcją lub twoja klawiatura nie obsługuje polskich znaków - nie pisz lub używaj programów korektorskich. Oszczędzisz sobie wysiłku, innym trudu przy odczytywaniu, a moderatorom fatygi przy usuwaniu. Nie chodzi oczywiście o pojedyncze literówki ale o pisanie z czystym lekceważeniem zasad pisowni.
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Re: Jakie cb mam wybrac (poradnik)

Postprzez kacper42 środa, 11 lutego 2009, 23:35

Polecam omegę ze względu na filtry, przełączanie kanałów w gruszce też nie głupie,dwa kolory podświetlenia to dla estetów ale poza tym ma wszystko co potrzebne i przydatne choć pokrętła dla grubopalczastych się nie nadają.
Jedyne do 300 zł które poradziło sobie z zakłóceniami od wspomagania
Helios 1,5 dci 85 km 2008 błękit srebrzysty
www.fachlodz.pl

CB: "kacper"
Avatar użytkownika
kacper42
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 156
Dołączył(a): sobota, 22 listopada 2008, 16:16
Lokalizacja: Łódź-Zgierz

Re: Jakie cb mam wybrac (poradnik)

Postprzez Thogrin wtorek, 25 maja 2010, 10:45

Moim pierwszym radiem byl Alan 121 + President Missouri

Wady:

-Szumofon, szumofon i jeszcze raz szumofon
-Po roku czasu radio zaczelo wariowac, kanaly zaczely sie same zmieniac w tempie 20 kanalow na sekunde i tak non stop przez 5 pierwszych minut dzialania radia.
-Ciężka i duża gruszka (dla mnie to wada)

Zalety:

-poza kolorowym wyswietlaczem, malymi wymiarami i przełączaniem kanałów w gruszce BRAK


Drugie radio ktore kupilem to President Johny II z Antenką President Colorado

Wady:

-Słaby ASC (często ucina końcówki)

Zalety:

- Niewielkie wymiary
-Przyzwoite radio w stosunku jakość/cena
-b.dobra modulacja i zasięg 15-20km trasa, 7-8 km miasto (zasieg zwłaszcza dzieki antence, na Missouri było okolo 10km w trasie, 3-4 w miescie)


I tutaj zwracam sie do osob ktore moze juz sa posiadaczami nowego dziecka presidenta a mianowicie JFK II albo Harry III, ktore polecacie?

I BŁAGAM - nie piszcie że antenek magnetycznych presidenta nie trzeba stroic bo gdzies juz widzialem taka wypowiedz na tym forum. Każdy dach ma inna powierzchnie i do każdego dachu antenke nalezy zestroic.
Thogrin
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela, 23 maja 2010, 15:08

Następna strona

Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości