nawigacja MioMap

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

nawigacja MioMap

Postprzez lam3r poniedziałek, 7 lipca 2008, 20:17

Witam,

uparłem się aby mieć nawigację ale za niewielkie pieniądze. Wynalazłem sobie Mio Moov 200 za jakieś 350 zł czyli mnie to bedzie kosztowało jakieś 240 zł. Mam tylko jedno pytanie czy Mio Map zna adresy ulic w miastach czy nie? Dla mnie to dość istotne. Do tej pory "miałem" AutoMapę i jestem zadowolony - kilka błędnych decyzji, przez kilka lat - ale oceniam produkt dość wysoko. Czy Mio Map bardzo odstaje? Pytam o najnowsze wydanie dobrze wiem, że stare produkty mają masę błedów.
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: nawigacja MioMap

Postprzez jon104 wtorek, 8 lipca 2008, 19:23

Jak wszystkie mapy tak i Mio ma swoje "zady i walety" ;)
Nazwy ulic oczywiście są i nawet (wg mnie w nazbyt rozbudowanej formie - zawsze z dopiskiem "ulica") w nowej mapie (01.2008) dosyć dokładne. Graficznie i funkcjonalnie (obsługa) też bardzo dobrze, ale niestety zdarzyło mi się już być skierowanym "pod zakaz skrętu" :cry:
Ogólnie jednak ją bardzo lubię i używam wymiennie z innymi nawigacjami.
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: nawigacja MioMap

Postprzez lam3r wtorek, 8 lipca 2008, 21:37

dzięki za info... w takim razie zaryzykuje kasiorę i kupię. Na razie nie stać mnie na nic bardziej wypasionego:-)
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: nawigacja MioMap

Postprzez lam3r niedziela, 13 lipca 2008, 20:57

a propos tego jak wygląda nawigacja i kierowaniem ruchu w cywilizowanym kraju:

"...Niezwykle płynną jazdę wspomaga oczywiście automatyczna skrzynia biegów, która jest w Japonii standardem, sygnalizacja świetlna informująca z jaką szybkością należy jechać, aby nie stać na następnych światłach i oczywiście nawigacja satelitarna informująca nie tylko o szybkości, ale także wybierająca drogę przez najmniej zakorkowane ulice. Japońska nawigacja jest niezwykle dokładna i faktycznie trójwymiarowa. Pokazuje w rzucie sześciennym nawet wielopoziomowe arterie o niezwykle skomplikowanym systemie wjazdu. Dla mnie była to rewelacja...."
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: nawigacja MioMap

Postprzez 79buli poniedziałek, 14 lipca 2008, 13:50

A moze na skapcu popatrz na Mio DigiWalker H610, mala, fajna i z mapami Europki calej :) No i ma slot na karty i mozna dograc POI i radarki :) Jechalem z nia teraz z Norwegii do Polski i wczoraj po Ślasku kluczylem i nie bylo problemu, wlasnie wczoraj zakupilem ojcu taka sama za 460zl a i zestaw jest bogaty, mam nadzieje ze w PL sprzedaja taki sam jak w NO z sluchawkami i pilotem do Mp3, ladowarka samochodowa i domowa, futeralem i dwiemam dodatkowymi obudowami, naprawde polecam, male ale duzo moze :)
Skoda Felicia Kombi 1.6 GLX z wlepa klubowa + grzanie tylka :)
CB Midlan 278 + Sirio 120
Obrazek
Avatar użytkownika
79buli
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 306
Dołączył(a): wtorek, 4 marca 2008, 20:17
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/ Arendal

Re: nawigacja MioMap

Postprzez lam3r poniedziałek, 14 lipca 2008, 23:15

no ładnie... dzisiaj zakupiłem sobie mio moov 200 za 365,00:-) Tak więc za późno:-) Ale wejście na kartę też ma, ma również możliwość dogrywania nowych map... co do PIO nie wiem. Pilota do mp3 nie ma ani dodatkowych obudów itp... więc trochę szkoda, ale cóż było minęło:-)
Co do mapy... hie hie... byłem w Gdańsku i był zonk przy zjeździe z obwodnicy. Gdy go przejechałem okazało się nagle, że jadę po polu:-) Kluczyłem z 10 minut ale odnalazłem drogę. Później było już ok. Prawdziwy test będzie jak wrócę do Wrocławia i zacznę odwiedzać okoliczne miejscowości:-)
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: nawigacja MioMap

Postprzez 79buli wtorek, 15 lipca 2008, 08:50

Ponoć MioMov 200 ma juz mape 2008 :) ja wciaz MioMap v3.2 z upgradem na 3.3, ale nie umiem poradzic sobie z wgraniem POI na nawiogacje, wciaz nie takie formaty, moze ktos sie na tym zna :) pozdrawiam
Skoda Felicia Kombi 1.6 GLX z wlepa klubowa + grzanie tylka :)
CB Midlan 278 + Sirio 120
Obrazek
Avatar użytkownika
79buli
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 306
Dołączył(a): wtorek, 4 marca 2008, 20:17
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/ Arendal

Re: nawigacja MioMap

Postprzez lam3r wtorek, 15 lipca 2008, 13:02

ano ma... chłopie, ja do 4 nad ranem siedziałem aby poczytać trochę jak to przerobić... w sensie dodać mapy:-) Już nawet mam mapę Czech, ale jest jeden problem, bo program nie zszywa map w jedną całość. W każdym razie w tej chwili nie wiem jak to zrobić:-) W razie czego mam jeszcze mapę CE... hyhyhy:-) Z tego co wiem w Twojej wersji jest opcja, przy szukaniu miejscowości podac aby szukał na dodatkowej mapie - ja tego nie mam.

Co do PIO... jest takie fajne forum i coś tam o tym było. Konkretnie link do innego forum z takimi PIO:-)

http://www.my-navia.pl/search.php

Właśnie na tym forum siedziałem do 4 nad ranem:-)
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: nawigacja MioMap

Postprzez 79buli wtorek, 15 lipca 2008, 17:19

czyli jakby nie patrzec, za 365 zl kupiles tylko z mapa PL :) ja dzis odebralem drugiego juz w rodzinie H610 :) i bylem ze swoim kolejny raz na slasku, Rybnik, Zory i dziala wysmienicie, a co do tego jak i gdzie odblokowac navi i skad wziasc mapy, ale to juz opiera sie o kodeksy, to strona peb.pl, bynajmniej kumpel tam wszystko posciagal do swojego PDA, ale dzieki za link, zaraz tez tam poszukam :)
i najlepszy chyba serwis z bezplatnymi POI ale jakos z nimi wlasnie nie umiem dojsc do ladu : http://www.poiplaza.com/
Skoda Felicia Kombi 1.6 GLX z wlepa klubowa + grzanie tylka :)
CB Midlan 278 + Sirio 120
Obrazek
Avatar użytkownika
79buli
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 306
Dołączył(a): wtorek, 4 marca 2008, 20:17
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/ Arendal

Re: nawigacja MioMap

Postprzez 79buli czwartek, 17 lipca 2008, 17:16

dzis niespodzianka, okazalo sie ze moj H610 ma mapy z 2006 a od ojca ma mapy 2007 i to 31 krajow w tym i Rosji, a mapy PL, patrzac na moje miasto sa juz dokladne, no moze nie tak jak niemieckie z numerami ale wszystkie ulice juz sa, wersja 2006 tylko 10 ulic :)
Skoda Felicia Kombi 1.6 GLX z wlepa klubowa + grzanie tylka :)
CB Midlan 278 + Sirio 120
Obrazek
Avatar użytkownika
79buli
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 306
Dołączył(a): wtorek, 4 marca 2008, 20:17
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/ Arendal

Następna strona

Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości