Brak dźwięku z radia

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

Brak dźwięku z radia

Postprzez Misiek01 piątek, 25 września 2009, 13:39

Witam.

Od poniedziałku jestem szczęśliwym posiadaczem Renault Kangoo `99. Jednak czar szybko prysł, gdy próbowałem podłączyć radio. Niby wszystko w porządku, na wyświetlaczu pojawia się nazwa stacji znaczy się stacje łapie. Problemem jest cisza, która "wydobywa" się z głośników. Próbowałem na dwóch radiach jest ten sam problem. Kable są troszkę pokiereszowane. Chyba jakiś domorosły elektryk się bawił, czy to była zmiana złącz czy ukradli stare radio nie ważne. Ze schematu radia wyczytałem, że od głośników sa fioletowe i fioletowo-czarne. Te kable akurat nie prowadza nigdzie są podłączone do kostki i dalej nic, zero połączenia z instalacją w samochodzie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Drugim problemem zwiazanym z radiem jest to, że po wyjęciu kluczyka odcinany jest całkowicie dopływ prądu do radia przez co resetują się ustawiania stacji itd.

Próbowałem na dwóch radiach na obu jest to samo.
Misiek01
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek, 25 września 2009, 12:46

Re: Brak dźwięku z radia

Postprzez slay piątek, 25 września 2009, 14:04

Do radia musi dochodzić (+) na stałe i (+) ze stacyjki, jeśli nie dochodzi stały to po wyłączeniu stacyjki nie masz podtrzymania i tracisz ustawienia.
Co do przewodów to najprościej zdejmij maskownice z przednich głośników i „przedzwoń” przewody od głośników do kostki.
Był -"biedny"1.2 8V 1997
Jest-1.2 16V Privilege
Avatar użytkownika
slay
Kangoodetektyw
Kangoodetektyw
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 3 lipca 2006, 23:00
Lokalizacja: Rumia

Re: Brak dźwięku z radia

Postprzez Misiek01 piątek, 25 września 2009, 14:09

Dzięki za odpowiedź. Mam nadzieję, że znajdę odpowiednie kable jak nie czeka mnie rozkręcanie całej deski i prowadzenie nowych kabli.
Misiek01
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek, 25 września 2009, 12:46

Re: Brak dźwięku z radia

Postprzez Bullitt piątek, 25 września 2009, 15:08

Z kostki przewody do przednich głośników wychodzą, do tylnych są ucięte. A sprawdzałeś czy masz głośniki? :lol:
Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami

Re: Brak dźwięku z radia

Postprzez Misiek01 sobota, 26 września 2009, 20:04

Bullitt Wykrakałeś ;) Skoro do tylnych są ucięte to teraz wiem dlaczego mi się nie zgadzało ze schematem na radiu w nieznanym mi języku.
Misiek01
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek, 25 września 2009, 12:46


Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 40 gości