Joystic do sterowania radiem- co znim?

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

Joystic do sterowania radiem- co znim?

Postprzez Vtec sobota, 4 grudnia 2004, 15:24

Mam pytanie dotyczace JOYSTIC'a ktory znajduje sie na kolumnie kierownicy i służy do obsługi radia fabrycznego- ja mam radyjko kasetowe i chce kupic CD, czy ma Ktos info z jakimi firmami ten joystic współpracuje? Obawiam sie ze bede go musiał usunać jezeli takowej współpracy nie bedzie.
P.S. Nie chwalilem sie ale mam juz mojego pierwszego kangura :D :D :D :D
Avatar użytkownika
Vtec
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 171
Dołączył(a): środa, 27 października 2004, 23:00
Lokalizacja: Krakow

Postprzez Bullitt niedziela, 5 grudnia 2004, 08:49

Masz 3 wyjścia:
1. Kupić fabryczne radio od innego Renault z CD
2. Kupic radio np Alpine czy JVC i do tego interface'm do Renault - koszt takiego ok 100 Euro
3. Pod joystic podlutować fabrycznego pilota pod radia - opcja najbardziej uniwersalna i jednocześnie najtańsza.
Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami

Postprzez Vtec niedziela, 5 grudnia 2004, 12:09

Dzieki za pomoc, chyba jednak nie bede sie piescil z tym radiem i go wywale razem ze sterowaniem. Jeszcze raz dzieki; w ASO to nie znaja odpowiedzi na takie pytania.P.S. Moze ktos ma ochote lyknac ten joystic??????? :)
Mam jeszcze jedna sprawe- czy na desce mozna w jakis sposob zamontowac 16 cm glosniki, zapewne cosik by trzeba przerobic?
Avatar użytkownika
Vtec
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 171
Dołączył(a): środa, 27 października 2004, 23:00
Lokalizacja: Krakow

Postprzez Bullitt niedziela, 5 grudnia 2004, 13:04

16 cm to tylko w drzwiach wejdzie i to z trudem (płytko jest)
Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami

Joystic do sterowania radiem- co znim?

Postprzez tusin wtorek, 7 grudnia 2004, 11:01

ja mam radyjko oryginalne Renault kasetowe z własnym wyswietlaczem + sterowanie pod kierownicę

chcialem to pozamieniac na jakies CD i oto czego sie dowiedziałem:

1. pilot ktory steruje radiem kasetowym z własnym wyswietlaczem nie pasuje do radia cd z wyswietlaczem na desce rozdzielczej.

róznica jest taka ze radio z własnym wyswietlaczem co oczywiste połączone jest ze sterowaniem bezposrednio (żółta kostka na pilocie) a radio cd które współpracuje z wyswietlaczem na desce idzie tak:
z pilota kostka do wyswietlacza a z wyswietlacza wiązka do radia.

wniosek taki ze pilot nie działą z oboma typami radia ( inne piloty)

Zaczołem myslec co by kupic CD oryginalne + wyswietlacz (mozna go domontowac w miejsce tego górnenego schowka, tam gdzie w lepszych wersjach jest wyswietlacz)

Jest taka firma która sprzedaje to w kompletach, kupujesz wklejasz wyswietlacz i masz jak oryginał - no i taki plus ze jeszcze mozesz termometr domontowac i na gornym wyswietlaczu nasz radyjko i temperature.
http://www.elektroda.pl
znalazłem ich przez allegro koszt nowego zestawu radio CD wyswietlacz pilot i kable 540 pln ( bez faktury) chcesz fakture dolicz VAT.

No i juz prawie się zdecydowałem a tu nagle UWAGA radio oryginalne CD nie ma wyjscia na wzmacniacz.
I w ten sposób kupiłem sobie CLARIONA radio CD MP3

co do wykorzystania sterowania oryginalnego Renault do radi typu JVC PIONEER, CLARION ALPINE to wyglada to tak ze koszt nazwijmy to przejściówki kosztuje od najtaniej 280 PLN PIONEER do 450 CLARION

więć wywaliłem orginalnego pilota renault i zakupiłem pilota na kierownicę CLARIONA

To tyle.
pozdrawiam
tusin
Avatar użytkownika
tusin
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 12
Dołączył(a): poniedziałek, 27 września 2004, 23:00
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Vtec wtorek, 7 grudnia 2004, 17:09

No! Tera to wiem juz na pewno ze wypie... wywale to radio razem z joystic'em i kupie jakiegos fajnego blaupunkta ze swiatełkami pod renaulta.
Jecszcze raz bardzo dzieki :!: :!: :!: :D
Avatar użytkownika
Vtec
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 171
Dołączył(a): środa, 27 października 2004, 23:00
Lokalizacja: Krakow

Postprzez Bullitt wtorek, 7 grudnia 2004, 23:15

A może jednak niekoniecznie Blaupunkta ? Moze cos lepszego z podobnej cenie?
Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami

ja polecam Clariona

Postprzez tusin środa, 8 grudnia 2004, 07:41

ja kupiłem clariona cd - mp3
cena na stronie http://www.clarion.pl czy com.pl sugerowana detaliczna 999 PLN

teraz akurat w norauto( marki) w warszawie jest promocji i to radyjko kosztuje 650 PLN naprawde warto.

p.s.
tyle ze wyswietlacz jest niebieski, ale za to nadrabia jakością dzwięku
Avatar użytkownika
tusin
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 12
Dołączył(a): poniedziałek, 27 września 2004, 23:00
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Vtec środa, 8 grudnia 2004, 10:17

co do radia to poprostu lubie design Szkopskiej Kropki i poszukam takiego, mam obecnie w Golfie i lubie go bardzo. Co do jakosci dzwieku nie mam planow startowac w konkursach PASCA.
Avatar użytkownika
Vtec
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 171
Dołączył(a): środa, 27 października 2004, 23:00
Lokalizacja: Krakow


Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości