alan 102 + Premier echo

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

alan 102 + Premier echo

Postprzez michal piątek, 5 marca 2010, 01:23

No i miarka się przebrała po raz kolejny w dłuższej trasie zostałem ukarany za przekroczenie prędkości 50 km (na katowickiej czteropasmówce !!!), w czasie tygodniowego pobytu na nartach dwa razy byłem kontrolowany na trzeźwość (Rozumiem, że zamiłowanie do trunków można mieć wypisane na twarzy, no ale marka samochodu??), zatrzymany po mini pościgu, bo jadąc z przeciwka zauważyli jakobym rozmawiał przez telefon, a potem nie zrozumialem, że mam się zatrzymać i sami skręcili na parking...... Konieczność udania się następnego dnia do Koszalina i wizja dalszych bliskich kontaktow z drogówką spowodowała, że udałem się do najbliższego sklepu z CB (tam z lekka zaskoczyły mnie ceny, a potem do marketu EURO AGD -lodówki, lokówki te rzeczy) i tam zakupiłem alana 102 (200 złociszy) + antenę magnet. Premier Echo 138 cm z ***...cie długim kablem i motylkiem (kurde co to za marka) -kolejne 139 zł, a tu koszalin się chwilowo rypnął i mógłbym lepiej zaplanować zakup. Na razie zrobiłem dwa przejazdy wisłostradą i dowiedziałem się o fotoradarach , suszarkach, cywilnym radiowozie więc generalnie o to mi chodziło , ale brak mi porównania czy te hałasy w tle ,niewyraźne rozmowy itp to normalka?
sQL - nie zauważam, aby to jakoś wyciszało szumy, rf gain nie posiadam , żadnego strojenia anteny nie robiłem bo pan co mi to wcisnął chwilę wcześniej zachwalał kuchenkę mikrofalową.. Jest jeszcze jeden problem jak powiedzieć żonie, że kupiłem nową zabawkę zamiast zapłacić czynsz ?
PS. na prędko przeciągnąłem kabelki z lewego przed. słupka na półkę (Lukass ++++) (kabelki i gniazdo zapalniczki woziłem już od dawna, ale grzebać przy samochodzie w zimie ??? tylko wyższa konieczność.) radyjko wrzuciłem na półkę i pytanie, czy ono powinno być zamocowane do jakiejś metalowej części, czy to bez znaczenia??

mod. jeżeli wyszedł z tego nowy temat to podepnij go do tego najdłuższego wątku
michal
helios 1.5 dci
Avatar użytkownika
michal
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 244
Dołączył(a): niedziela, 9 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: warszawa

Re: alan 102 + Premier echo

Postprzez Downunder piątek, 5 marca 2010, 08:36

zmień blachy na inne będziesz miał lżej w życiu :) bo te warszawskie to coś Tobie nie służą ;)
żonie się nie tłumacz bo jak zaczniesz to problemy chyba większe niż z drogówką :) ;)
Renault Kangoo 1.2 RNA 2000r 8V D7F 60KM żółty dziewczynka

Down under

Obrazek
Avatar użytkownika
Downunder
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1116
Dołączył(a): czwartek, 26 października 2006, 23:00
Lokalizacja: Warszawa /Wrocław/?

Re: alan 102 + Premier echo

Postprzez Lucass piątek, 5 marca 2010, 10:50

Radio nie musi być zamontowane do metalowej części, natomiast antena powinna być dostrojona. Zrobią Ci to w 5 min. za ~10 zł w każdym serwisie CB
o sql tutaj :arrow: http://cbradio.devrise.com/node/231
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: alan 102 + Premier echo

Postprzez Masaccio piątek, 5 marca 2010, 11:03

Co do szumów, hałasów w tle itp. to niestety eter w Większych miastach jest mocno zaśmiecony. Pomaga RF-gain, który zmniejsza czułość radia, osobiście w mieście skręcam radyjko dość mocno, na trasie ustawiam na maksymalną czułość. Bez tej funkcji bym w mieście nie wyrobił :)
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: alan 102 + Premier echo

Postprzez zuczek piątek, 5 marca 2010, 16:28

Jeśli chodzi o sprzęt - kupiłeś szumofon niestety(brak filtrów NB,ANL,brak RF GAIN,SQL działa bardzo płytko)
Antenka - tak jak pisali koledzy powinna być zestrojona. SWR powinien być jak najbliższy jedności( z doświadczenia powiem że może być z tym ciężko na tej antence.)
Lucass napisał(a):Radio nie musi być zamontowane do metalowej części

Ogólnie zgodzę się z tym stwierdzeniem , niemniej jednak niektóre radia lubią dużo masy :)
michal napisał(a):Premier Echo 138 cm z ***...cie długim kablem i motylkiem (kurde co to za marka) -kolejne 139 zł,

Za te pieniądze miałbyś lepszą antenkę .
michal napisał(a):z ***...cie długim kablem

Kabel ma koło 4m i tyle (wedle starej szkoły mieć powinien, Jest to ćwiartka długości fali z naddatkiem na strojenie )
michal napisał(a):w czasie tygodniowego pobytu na nartach dwa razy byłem kontrolowany na trzeźwość

To chyba dobrze , oby jak najwięcej kontroli. Zawsze to mniej pijaków za kierownica .(nic do Ciebie)
michal napisał(a):a potem do marketu EURO AGD -lodówki, lokówki te rzeczy

Nieraz lepiej zainwestować parę groszy , gwarantuję że albo po jakimś czasie zdejmiesz sprzęt albo pójdziesz wydać drugie pieniądze .

Tak a pro po , CB RADIO to nie tylko antyradar.
Szerokości życzę , 73,55 ;)
http://www.grcb.pl http://www.akzp.pl http://gabaryty.szczecin.pl

żółte 1,5 dCi ALIZE 2003r ,ALBRECH 6890+ALAN 9+densei EC2002
Kłopot z życiem polega na tym, że nie ma okazji go przećwiczyć i od razu robi się to na poważnie.

http://roszek-rogowiec.fm.interia.pl/index.html
Avatar użytkownika
zuczek
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 400
Dołączył(a): piątek, 6 lutego 2009, 00:21
Lokalizacja: Zachodniopomorskie-Police

Re: alan 102 + Premier echo

Postprzez michal piątek, 5 marca 2010, 20:36

No radyjko miało jedną zaletę - cenę ,i to było główne kryterium, działałem pod presją wyjazdu (20 . 30 a jutro wyjazd o 6.00 i wziąłem jedyną antenę z motylkiem. Póki co mam inne hobby i inne priorytety pieniężne. Jeszcze jedno pytanie laika co daje te dostrojenie anteny - lepszy odbiór, czy nadawanie , czy znikną zakłócenia ??
Jak niby ją dostroją utną kabel ,czy antenkę, a może będą grzebać w radiu - ma plombę
michal
helios 1.5 dci
Avatar użytkownika
michal
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 244
Dołączył(a): niedziela, 9 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: warszawa

Re: alan 102 + Premier echo

Postprzez Marek_Bielsko piątek, 5 marca 2010, 20:43

Strojenie polega na zmianie długości anteny. Po prostu skrócą lub wydłużą "drut", jak będzie taka możliwość odkręcą srubkę i wsuną lub wysuną bacik.
Strojenie da tyle, że nie spalisz końcówki mocy w radiu. Polepszy się też jakość nadawania, odbierania i ogólnie :D
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: alan 102 + Premier echo

Postprzez Wiz piątek, 5 marca 2010, 21:12

Jakby nie patrzec sprawdza sie powiedzonko: co nagle to po diable
ANTYKLUBOWICZ
STOPER DROGOWY :D
smoke tires not drugs
Aktualnie czerwone Clio 3 ph 1, choć wole żony niebieskie Clio 4 GT :)


Avatar użytkownika
Wiz
Użytkownik zbananowany
 
Posty: 1967
Dołączył(a): sobota, 26 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Moim domem praca, dom hotelem :(

Re: alan 102 + Premier echo

Postprzez Lucass piątek, 5 marca 2010, 21:17

I co tanie to drogie :mrgreen:
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: alan 102 + Premier echo

Postprzez Wiz piątek, 5 marca 2010, 21:29

I znowu sie okazuje ze administratorzy i moderatorzy wiedza lepiej :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:
ANTYKLUBOWICZ
STOPER DROGOWY :D
smoke tires not drugs
Aktualnie czerwone Clio 3 ph 1, choć wole żony niebieskie Clio 4 GT :)


Avatar użytkownika
Wiz
Użytkownik zbananowany
 
Posty: 1967
Dołączył(a): sobota, 26 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Moim domem praca, dom hotelem :(

Następna strona

Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości