Radio fabryczne - usystematyzujmy

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

Radio fabryczne - usystematyzujmy

Postprzez Marek_Bielsko poniedziałek, 15 marca 2010, 19:58

Witam,

mam parę pytań odnośnie radia fabrycznego w kangoo ph II, jak to jest w praktyce?

Są radia tuner list, update list z AUX (chyba z clio IV) i update list bez AUX. W ph II mam takiego update list bez AUX.

Do Ph I szukam takiego update list z AUX, bo teoretycznie wiem jak zrobić, żeby można podłączyć coś z Jackiem 3,5mm.

Jak wygląda sprawa z wyświetlaczami? Wiem, że nie każdy pasuje do każdego radia, jak więc to rozpoznac?

Proszę o jakieś wskazówki i podpowiedzi, bo zapowiada się ciekawy projekt :cool:
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Radio fabryczne - usystematyzujmy

Postprzez Lucass poniedziałek, 15 marca 2010, 21:28

Weź pod uwagę, że radio z Clio IV może mieć inny panel przedni i niekoniecznie będzie pasowało do deski skoczka. Ale tu teoretyzuję. Nie wiem, nie widziałem
Najlepiej kupić wyświetlacz z radiem i pilotem. Będziesz miał pewność, że wszystko będzie fungowało :wink:

Mój wyświetlacz do Tunerlista miał takiż napis wyświetlony. Ale to było widać dopiero po włączeniu radia :mrgreen:
Wyświetlacz od clio może mieć inną budowę. Tzn obudowę ;-) Ale jak mocno pokombinujesz...
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Radio fabryczne - usystematyzujmy

Postprzez Marek_Bielsko poniedziałek, 15 marca 2010, 21:37

Lucass napisał(a): Ale jak mocno pokombinujesz...


Na tym właśnie opiera się mój cały plan.
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Radio fabryczne - usystematyzujmy

Postprzez Bullitt poniedziałek, 15 marca 2010, 22:01

Od Clio IV nie podejdzie. W obudowę od Kangoo wejdzie od Clio III albo Megane II (podświetlenie trzeba ze starego zmienić) czy Trafica. Wyświetlacze od Tuner List i od Update list maja różne symbole. Poszukaj w sieci.
Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami

Re: Radio fabryczne - usystematyzujmy

Postprzez Masaccio wtorek, 16 marca 2010, 12:19

Nie prościej i lepiej wstawić jakiegoś pionka czy soniaka? :)
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Radio fabryczne - usystematyzujmy

Postprzez Piotrek.S. wtorek, 16 marca 2010, 14:54

W Ph II mam update list z AUXem. Może gdzieś z rozbiórkowego torbacza wyciągnąć??
BYŁ 1,6 16V Gwiezdny Pył 2006 + elpidżi
następca też "franca".
Piotrek.S.
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 150
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 21:55

Re: Radio fabryczne - usystematyzujmy

Postprzez Marek_Bielsko środa, 17 marca 2010, 18:45

Plany uległy zmianom. W związku z tym, że zależy mi tylko i wyłącznie na AUX-in 3,5mm (laptop, telefon, iPod i inne) to chyba nawet nie chcę radia jako takiego.

Myślę nad wzmacniaczem i przyzwoitymi jakościowo głośnikami (na początek dwoma w deskę 100mm). Żeby nie było całkiem bez basu, wymyśliłem, że wsadzę wzmacniacz z subwooferem BOSCHMANN model B-68XP, chyba ktoś tu taki ma i może coś o nim powiedzieć?


Nadal nie będzie radia i nikt (potencjalny złodziej) nie będzie nawet wiedział o sprzęcie audio w samochodzie (wy też nie, bo nie wiecie czy to zrobię czy nie ;) i nie wiecie w którym aucie :cool: )

Do wzmacniacza podepnę jakiś lepszej jakości kabel Chinch <-> Jack 3,5mm i będzie to chyba najlepszy sposób realizacji pomysłu na AUX-in.

Co o tym sądzicie?

EDIT: Jak to jest z tym pokrętłem na pilocie do tego subwoofera, czy ono steruje basem czy głośnością? Na pudełku jest napisane "volume control & output ON-OFF by remote control" czyli wnioskuję że sterowanie głośnością, a w sklepach piszą, że sterowanie intensywnością basu. Jak to jest w praktyce?
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Radio fabryczne - usystematyzujmy

Postprzez Marek_Bielsko środa, 17 marca 2010, 19:22

No i zapomniałem o najważniejszym, czy tem wzmacniacz w tym boschmannie jest jako wzmacniacz dla subwoofera czy ogólnie jako wzmacniacz dla wejscia, żeby dalej puścić na głośniki.
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Radio fabryczne - usystematyzujmy

Postprzez Lucass środa, 17 marca 2010, 20:06

To nie jest wzmacniacz tylko aktywny subwoofer.
Znaczy to tyle, że ma co prawda wejście, ale podbija tylko basy i nie ma wyjścia. Jednym słowem ten wzmacniacz do Twoich celów się nie nada. Pokrętło na pilocie steruje głośnością basów. Jednym słowem tylko podbiciem.
Nie chcąc montować radia musiałbyś mieć osobny wzmacniacz na którego wejście podałbyś sygnał z jakiegoś urządzenia, a do wyjść podłączył normalne głośniki średnio i wysokotonowe. I do tego ten sub.
Tyle, że urządzenia które chciałbyś podłączyć nie mają wyjść AUX. To znaczy wyjść o stałym poziomie sygnału. To wszystko wyjścia słuchawkowe. Jakość dźwięku będzie co najwyżej średnio zadowalająca. Nawet jak zastosujesz kable najwyższej jakości.
Myślę, że jednak lepiej, prościej, a przede wszystkim uniwersalniej będzie zainwestować w radio.
Zastanów się nad jakimś modelem z wejściem USB. To zdecydowanie uprości Ci obsługę, wyłączy konieczność stosowania siatek okablowania i tym podobnych przyjemności.
A na penie o pojemności 4GB zmieścisz muzykę na czas wyjazdu nad morze i z powrotem. I masz cała bibliotekę przypiętą jak brelok do kluczyków.
Piszę z własnego doświadczenia bo mam i wejście USB i pena i suba + sterowanie pod kierownicą.
I jestem z tego zestawu j e d w a b i ś c i e zadowolony.
A radia też słucham, choć ostatnio moje ulubione strasznie z p(i)siało...

Napisz ile kasy możesz przeznaczyć to będziemy szukać jakiejś opcji.
Wiesz, nie od razu Kraków zbudowano. Najpierw radio, potem głośniki, potem sub... itd :wink:
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Radio fabryczne - usystematyzujmy

Postprzez Marek_Bielsko środa, 17 marca 2010, 20:27

Lucass napisał(a):Napisz ile kasy możesz przeznaczyć to będziemy szukać jakiejś opcji.



Hmm... Na początek i chyba koniec zarazem w tym aucie czyli radio + 2 głośniki jakieś 500zł
+ potem ewentualnie jakiś taki sub.
W następnym się zajmę na poważnie.
Myślałem nad głośnikami Hertz ECX 100, bo w deskę tylko 100mm :(
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Następna strona

Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości