Galeria instalacji CB Radia w Kangoo

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

Re: Galeria instalacji CB Radia w Kangoo

Postprzez Szumak poniedziałek, 21 lutego 2011, 13:41

To może ja też przedstawię swoją instalację.

W przeciwieństwie do kolegów, chciałem mieć radio podwieszone pod półką, jednak zastrzeżenia wzbudzało we mnie fabryczne rozwiązanie mocowania radia na wąskim płaskowniku przytwierdzonym w dwóch punktach (do plastiku). Radio jednak trochę waży i w razie kolizji zmieni się w szybko latający obiekt, bo nie wierzę, że to mocowanie nie zostanie wyrwane.

Wybrane przeze mnie rozwiązanie prezentuję poniżej:

1. Kupiłem uniwersalne kątowniki montażowe o długości około 100mm (tak na oko, bo nie pomierzyłem).
Obrazek

2. Przy pomocy ogólnodostępnych sił i środków w postaci szlifierki i wiertarki stojakowej przerobiłem nieco kątownik, by był bardziej zgodny z moim zamysłem.
Obrazek

3. Po nadaniu im przewidzianego kształtu i wypolerowaniu skorzystałem z uprzejmości znajomego pracującego w lakierni proszkowej. W efekcie otrzymałem kształtowniki pokryte trwałą i twardą warstwą lakieru, kolorystycznie nieznacznie tylko jaśniejszą od plastików kokpitu.
Obrazek

4. Każdy z kątowników przytwierdziłem na 4 nitach używając płaskownika stalowego jako podkładki po przeciwnej stronie półki.
Obrazek

5. W części czołowej półki wyciąłem otwór na przewody: przewód zasilania i antenowy.
Obrazek
Do wycięcia otworu użyłem otwornicy, którą dostałem w komplecie z czujnikami cofania.

6. Tak wygląda zamontowana całość.
Obrazek

Tutaj trochę opisu w celu wyjaśnienia poczynań, których nie mam przedstawionych na zdjęciach lub do których zdjęcia są niewyraźne jak poniższe.
Obrazek

Zasilanie wziąłem z lampy oświetlenia kabiny, podobnie jak było wcześniej prezentowane. Różnica polega na tym, że wlutowałem się bezpośrednio w wiązkę przewodów. Kabel pociągnąłem pod podsufitką nad głową kierowcy a jako kostkę do podłączenia radia użyłem molexa ze starego wentylatora komputerowego. Wymiary molexa nie pozwalają mu przelecieć przez wycięty w półce otwór, wysuwa się on tylko (gniazdo) opierając kołnierz na krawędzi otworu i umożliwia włożenie wtyku od strony lusterka.

7. Kabel antenowy owinąłem taśmą płócienną by ograniczyć możliwość powstawania niepożądanych stuków w trakcie jazdy a następnie przepchnąłem go w górnym profilu karoserii, poczynając od otworu montażowego podpórki półki nad drzwiami kierowcy aż do otworu w tylnym słupku na wysokości świateł.
W celu przeciągnięcia drugiego końca kabla antenowego do otworu nad centralnym lusterkiem, musiałem posłużyć się drutem aluminiowym, odpowiednio wyprofilowanym w rękach, uzbroiwszy się zawczasu w dużą dawkę cierpliwości.
Na wysokości tylnego światła w słupku powyżej wiązki przewodów znajduje się zaślepiony gumą otwór technologiczny.
Zamocowałem w nim dławik elektryczny którym wypuściłem przewód antenowy na zewnątrz:
Obrazek

8. Mocowanie samej anteny zrobiłem z wykorzystaniem śruby oczkowej M8 wkręconej w gniazdo mocowania bagażnika dachowego.
Obrazek
Avatar użytkownika
Szumak
Vice Kangoomistrz 2012
Vice Kangoomistrz 2012
 
Posty: 1963
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 11:26
Lokalizacja: SBI - GMB - GWE

Re: Galeria instalacji CB Radia w Kangoo

Postprzez MZ_MZ wtorek, 22 lutego 2011, 10:25

Pełen profesjonalizm.
Szaczunek. :shock:
MZ
jest - Kangoo ...
był - Kangoo ...

Obrazek
Avatar użytkownika
MZ_MZ
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 457
Dołączył(a): wtorek, 19 września 2006, 23:00
Lokalizacja: Wielka Polska

Re: Galeria instalacji CB Radia w Kangoo

Postprzez bogdan02 poniedziałek, 7 marca 2011, 19:16

Jak mam zdjęcia to i ja się pochwalę ;)
Obrazek
Obrazek
bogdan02 - Już jestem emerytem
Xsara Picasso 1,8 LPG i Xsara 1,8 LPG Też francuzy czyli nieprzewidywalne samochody
Avatar użytkownika
bogdan02
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 916
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 23:00
Lokalizacja: Wieluń

Re: Galeria instalacji CB Radia w Kangoo

Postprzez smi3szny poniedziałek, 7 maja 2012, 18:02

No to i ja się pochwale ;)

Założyłem radio Alana 109 + Santiago 1200 w swoim kangoo... Wykorzystałem już 3 dziurę w dachu pod relingi i wkręciłem uchwyt sirio KF100 ucinając z jego podstawy górne mocowanie a w dolnej części wywierciłem dziurę pod śrubę M8 (ampul) i wkręciłem w dach. Do uchwytu dokrąciłem główkę wkręciłem antene a kabel poprowadziłem w następujący sposób:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i dalej pod podsufitką do górnego schowka nad przednią szybą gdzie zamontowałem radio... Wywierciłem dziurę i przeprowadziłem kable starając się je ukrywać żeby nie rzucały się w oczy.

Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
smi3szny

Obrazek
Kangoo 1,5 dci 2003r + 2xWesem dalekosiężny na dachu 100W każdy + rury progowe
Alan 109 (był) President Herbert II bez ASC (jest) z Santiago 1200 na uchycie w dziurze w dachu ;)

W dalszej przyszłości:
- przyciemnione tylne szyby;
- lusterka i zderzaki w kolor nadwozia;
- przednie orurowanie + kolejne reflektory?
Avatar użytkownika
smi3szny
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 227
Dołączył(a): czwartek, 19 stycznia 2012, 17:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Galeria instalacji CB Radia w Kangoo

Postprzez Szumak poniedziałek, 7 maja 2012, 18:37

smi3szny napisał(a):i dalej pod podsufitką do górnego schowka nad przednią szybą gdzie zamontowałem radio... Wywierciłem dziurę i przeprowadziłem kable starając się je ukrywać żeby nie rzucały się w oczy.


Ładnie, ale zastanawiam się dlaczego wierciłeś i wkładałeś go pod podsufitkę zamiast przeciągnąć kabel profilem nad drzwiami? Miałbyś kable zupełnie niewidoczne.
Suzuki Marauder [2001]:
Obrazek
Suzuki Burdelmam C50 [2006]
Obrazek
Był: Kangur Polarny 1.2 16V LPG [2002]:
Obrazek
Była: Babcia Asia 1.8 [1994]:
Obrazek
Avatar użytkownika
Szumak
Vice Kangoomistrz 2012
Vice Kangoomistrz 2012
 
Posty: 1963
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 11:26
Lokalizacja: SBI - GMB - GWE

Re: Galeria instalacji CB Radia w Kangoo

Postprzez smi3szny poniedziałek, 7 maja 2012, 19:08

Chyba lubię sobie życie utrudniać ;) Poprostu pomysł z podsufitką wpadł sam z poprzedniego autka, więc kombinowałem już tak żeby wszystko szło w podsufitce... Masz racje. Teraz gdy usiadłem i przeczytałem Twój post mogłem ukryć go w profilu... mniej zabawy i kombinowania... Ale i tak jestem zadowolony ze swojej roboty ;) 1,5 godz. roboty ;)
Pozdrawiam
smi3szny

Obrazek
Kangoo 1,5 dci 2003r + 2xWesem dalekosiężny na dachu 100W każdy + rury progowe
Alan 109 (był) President Herbert II bez ASC (jest) z Santiago 1200 na uchycie w dziurze w dachu ;)

W dalszej przyszłości:
- przyciemnione tylne szyby;
- lusterka i zderzaki w kolor nadwozia;
- przednie orurowanie + kolejne reflektory?
Avatar użytkownika
smi3szny
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 227
Dołączył(a): czwartek, 19 stycznia 2012, 17:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Galeria instalacji CB Radia w Kangoo

Postprzez deker88 piątek, 25 października 2013, 11:55

Witam,

A to dzisiejsze efekty mojej pracy :D :D

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
deker88
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 39
Dołączył(a): sobota, 11 maja 2013, 07:31
Lokalizacja: Gliwice

Poprzednia strona

Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości