Zakup głośników.

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

Zakup głośników.

Postprzez lukas niedziela, 29 sierpnia 2010, 19:15

Mam oryginalne radyjko z wyświetlaczem na kasety do tego pilot i głośniki przód no i tył.
Coś zaczyna szwankować bo gdy wezmę głośniej to basy są straszne, byczy bardziej niż gra.
Jakie głośniki kupić na przód a jakie na tył by pasowały w oryginalne kieszenie no i by uzyskać jak najlepszy dźwięk.
Wodotrysków się nie spodziewam oczywiście.
Kangoo Van 1.5 dCi 90 KM - 2017r
Avatar użytkownika
lukas
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 307
Dołączył(a): sobota, 13 marca 2004, 00:00
Lokalizacja: B_i

Re: Zakup głośników.

Postprzez Marek_Bielsko niedziela, 29 sierpnia 2010, 19:45

100mm na przód + 130mm na tył w przejściówce + sub pod siedzenie.

Przód Hertz ECX100, tył Hertz ESK130, sub Peiying lub boschmann.

Dodatkowo jeszcze dobrze byłoby 130mm w kieszenie drzwi i jakieś tweetery na słupki przednie.
O resztę nie pytałeś. Poczytaj też wątek "car audio pioneer" :)

EDIT: to takie propozycje. Lepiej coś lepszego na przód, a gorszego na tył. Tu akurat jest odwrotnie, ale nie wiem jaki budżet.
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zakup głośników.

Postprzez lukas niedziela, 29 sierpnia 2010, 19:48

Nie za bardzo chcę kombinować, lubię raczej spokojnie słuchać muzyczki.
Chodzi tylko o dobrej marki głośniki w kieszenie na przód i na tył, nic poza tym.
Kangoo Van 1.5 dCi 90 KM - 2017r
Avatar użytkownika
lukas
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 307
Dołączył(a): sobota, 13 marca 2004, 00:00
Lokalizacja: B_i

Re: Zakup głośników.

Postprzez Szumak niedziela, 29 sierpnia 2010, 19:58

Do przodu nie włożysz bez przeróbek deski większych niż 100mm x 54mm
Ja kupiłem takie: http://www.audiosklep.pl/boschmann-r-2430v-p-60.html przy czym mam tylko w kokpicie więc dlatego trójdrożne. Jeśli zakładasz również do tyłu to można włożyć dwudrożne lub jednodrożne + syki gdzieś na słupkach przedniej szyby i powinno być lepiej.
Boschmanna polecam, jest stosunkowo tani i ma obecnie niezłą jakość.
Suzuki Marauder [2001]:
Obrazek
Suzuki Burdelmam C50 [2006]
Obrazek
Był: Kangur Polarny 1.2 16V LPG [2002]:
Obrazek
Była: Babcia Asia 1.8 [1994]:
Obrazek
Avatar użytkownika
Szumak
Vice Kangoomistrz 2012
Vice Kangoomistrz 2012
 
Posty: 1963
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 11:26
Lokalizacja: SBI - GMB - GWE

Re: Zakup głośników.

Postprzez Marek_Bielsko niedziela, 29 sierpnia 2010, 20:02

Jak chcesz prosto i tanio to 4 głośniki 100mm. Czyli 2 komplety Hertz ECX100 i powinno być dobrze, ale składają sie z woofera oraz tweetera i mają pasmo przenoszenia 70Hz-23kHz.

Na początek powinno być OK. Taki zestawik wg. allegro to około 500zł.

Nie wiem jaka mają głębokość. Jak nie wejdą to Hertz EM100 w deskę (mają 28mm głębokości) + ECX100 na tył + tweetery Hertz ET20 na słupki.
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zakup głośników.

Postprzez Jarson niedziela, 29 sierpnia 2010, 20:38

Panowie ja zrobiłem tak,z przodu mam oryginały bez kombinacji,a z tyłu w półkę wstawiłem dwa głośniki 160mm szeroko pasmowe z jakiś tak kolumn głośnikowych 4ohm 45W plus dwa "cykacze" tak je nazywam za 15złociszy komplet i nie chwaląc się chodzi jak ta "lala" a koszt to jak wspomniałem te "cykacze' plus siatki na głośniki 32zł za komplet.Głośniki są podłączone przez kostki takie szybko złączki i jak mam potrzebę usunąć półkę to cyk cyk głośniki odłączone i półkę można wyciągać.Z czystym sumieniem polecam!!!!!!!!!!!!!!Głębokość i wielkość bagażnika robi naprawdę bardzo dobre pudło rezonansowe i z basami nie ma problemu. :D a i w kieszeni dużo zostaje :) także szukać w domu na strychu starych kolumn głośnikowych po starszym bracie :lol: wyciągać głośniki tylko żeby membrany były dobre i do dzieła 8-)
Kangoo 1.9 "kadzidełko"D65, 1998 r +dwie poduchy+elektryczne szyby+wsp.kierownicy+hak+halogeny przeciw mgłowe+belki dachowe+halogeny drogowe+obrysówki boczne i dachowe
CB radio President LINCOLN + Leem at 2001 turbo w dziurce+FD 2060
Avatar użytkownika
Jarson
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 186
Dołączył(a): niedziela, 6 września 2009, 22:38
Lokalizacja: Żagań

Re: Zakup głośników.

Postprzez Marek_Bielsko niedziela, 29 sierpnia 2010, 21:22

Jarson no i zrobiłeś dokładnie tak, jak nie powinno się robić. Scenę budujemy z przodu :!:
Poza tym nie tylko bas się liczy, wysokich tonów nie potrzeba :?: A średnie :?:

Fakt faktem, że basu o bardzo niskiej częstotliwości człowiek nie jest w stanie zlokalizować, ale nie tylko takie dźwięki wydobywają się z głośników.
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zakup głośników.

Postprzez Jarson poniedziałek, 30 sierpnia 2010, 18:09

Powiem kolego że wszystkiego jest "po trochu" więcej basów dodaję tylko jak jadę sam a jak z rodziną to tak żeby było przyjemnie dla wszystkich :)
Kangoo 1.9 "kadzidełko"D65, 1998 r +dwie poduchy+elektryczne szyby+wsp.kierownicy+hak+halogeny przeciw mgłowe+belki dachowe+halogeny drogowe+obrysówki boczne i dachowe
CB radio President LINCOLN + Leem at 2001 turbo w dziurce+FD 2060
Avatar użytkownika
Jarson
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 186
Dołączył(a): niedziela, 6 września 2009, 22:38
Lokalizacja: Żagań

Re: Zakup głośników.

Postprzez szarik01 niedziela, 5 września 2010, 15:43

Ja mam radyjko ALPINE najzwyklejsze na CD do tego podpięte 2 głośniczki pionierka 80wat dwudrożne. Samo w sobie gra to masakrycznie :( dlatego w bagażniku zainstalowałem sobie na kracie mały wzmacniacz BlauPunkt gta250 400wat i do tego mam podłączoną małą skrzynkę (tube). Po wyregulowaniu które trochę trwa daje bardzo ładny efekt i wcale nie trzeba dawać głośno żeby posłuchać muzyki która dobrze brzmi.

Idę o zakład że jak ktoś słyszy słowo tuba to wyobraża sobie ogromną skrzynie z wielkim głośnikiem które robi ŁUP ŁUP ŁUP!!!
Otóż przy zakupie wzmacniacz warto wybrać taki który ma regulację pozwalającą na ustawienie samych basów, lub też bass + treblens. Czyli standardowe ustawienie w radyjku. Faktycznie jak się ustawi vol 15 to na zewnątrz słychać łup łup ale jak się ustawi vol 5 to już bardzo fajnie gra...

Przy ustawianiu trzeba się namęczyć gdyż jak my z przodu słyszymy fajny pełny dźwięk. To osoby na tylnej kanapie mogą się czuć nie komfortowo dlatego ważna jest regulacja tak aby bas za mocno nie uderzał albo nie tworzył się podwójny głos... czyli osoba siedząca z tyłu słyszy tak jakby 2 dźwięki te same następujące po sobie... bardzo nie miły efekt dla ucha :(

Ja polecam do przodu pionierki 2 drożne max 100wat i do tyłu 2 głośniczki basowe albo mała tuba aktywna albo tuba+ wzmacniacz.
Potrzebujesz coś na prezent?
Potrzebujesz dobrego środka sprzątającego?
Potrzebujesz uwieść kobietę swoim nowym zapachem?

Zapraszam do siebie na zakupy http://www.tilia7.pl
Avatar użytkownika
szarik01
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 178
Dołączył(a): niedziela, 31 maja 2009, 15:46
Lokalizacja: Roczyny

Re: Zakup głośników.

Postprzez pepoo74 czwartek, 3 marca 2016, 13:02

Witam,
Odgrzeje kotleta,bo nie chce zakładać nowego tematu.
Jestem zmuszony wymienić radio w kangurku ponieważ radio założone przez ostatniego właściciela a raczej rzekł bym niszczyciela ,padło .Tak na marginesie przestało grac i nie dało się go wyłączyć cały czas czeszczało coś w głośnikach nawet po wyciągnięciu bezpiecznika od radia . :shock:
Więc tak po lekturze forum i nie tylko żeby nie kombinować bo nie mam na to za bardzo czasu planuje zakup głośników hertz DCX 100.3 bo polecanych ECX w sklepie nie dla idiotów nie mają .Do tego też w tm sklepie jakieś niskobudżetowe radyjko np. http://www.mediaexpert.pl/radia-samocho ... ,id-633879 lub coś w tym stylu.
Bardzo prosze o podpowiedź czy taka opcja będzie ok. wie że cudów nie będzie chodzi mi o to czy parametry radia wystarczą do tych głośników bo ja jestem w tym temacie noga.
Jeżeli możecie to wskażcie coś innego z Media Markt.co by w skoczku w miarę grało.
pozdrawiam.
Renault Kangoo 1.2 16V 2003r.
Fiat Ulysse 2.0 16 V 2000r.
Fiat Barchett Riviera 1.8 16V 2000r.
pepoo74
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 52
Dołączył(a): piątek, 15 stycznia 2016, 14:25
Lokalizacja: Jurków

Następna strona

Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości