Zakup głośników.

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

Re: Zakup głośników.

Postprzez Stiopa czwartek, 3 marca 2016, 13:26

Przy takim budżecie nie warto pytać czy to dobra opcja na forum, bo zwykle ludzie będą krytykować, że słaby dźwięk i tak dalej. Cudów się po tym nie spodziewaj. Ja na przykład mam głośniki blaupunkta za 99zł, takie niby badziewie, ale z głośników 100mm i tak nie będzie dobrego dźwięku choćby nie wiem co i do tego radio update list(bo się lepiej komponuje z deską i jest fabryczne sterowanie).

Przy doborze głośników do radia pamiętaj, żeby miały zapas mocy, tzn. jak radio jest 100W, to głośniki tak ze 120W żeby miały, bo jak pójdzie za duży prąd to przepali uzwojenie głośnika(oczywiście jest to skrajność, bo przy normalnym użytkowaniu nie podgłaśnia się do granic możliwości...)

BTW. Żeby w kangoo był dobry dźwięk to trzeba by jeszcze jakie 165mm na tył wsadzić(oryginalne miejsca montażowe też są na 100mm) i jakiś subwoofer... :P
Kangoo I 1.2 8V 60KM '98r
Jedyny MV941 z takim zderzakiem :D

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Stiopa
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 668
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2014, 10:03

Re: Zakup głośników.

Postprzez Lucass czwartek, 3 marca 2016, 13:42

Sam mam DCX100 od dość dawna. Grają bo grają. Na pewno lepiej niż fabryczne, ale cudów się nie spodziewaj, bo to cały czas raczej głośniki wyższych częstotliwości tyle, że dodatkowo z gwizdkami.
Mam je w "zestawie" z subem, ale jak dla mnie cały czas brakuje "środka".
Co do logistyki technicznej - pomarańczowe oponki do wyrąbania i trzeba ciut podciąć kokpit pod głośnikami. O ile pamiętam to jakiś naprawdę niewielki fragment narożnika przeszkadza. Ja sobie poradziłem szczypcami do cięcia przewodów.
Więcej nie doradzę bo od dawna nie siedzę w temacie audio.

EDIT:
O! Grzebałem się z pisaniem i Stiopa mnie ubiegł. Ale jak widzę zdania mamy mocno zbieżne. :mrgreen:
Co do deklarowanej mocy radyjka - zazwyczaj obecnie jest to wielkość z d... wzięta. Podobnie zresztą bywa z mocą głośników.
Mam w domu wieżę (takie małe byle g..no) o mocy rzekomo 25W i dwóch "kolumnach" 22x13 cm.
:lol: :lol: :lol:
Gra jak średniej wielkości przenośne radio tranzystorowe.
W poprzedniej epoce miałem Elizabetkę (starsi wiedzą co to) Ona też miała 25W. Ale na jej pełnowymiarowych głośnikach był wyp...rd aż miło. Tylko sąsiadom się nie podobało :twisted:
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Zakup głośników.

Postprzez Stiopa czwartek, 3 marca 2016, 13:57

Oczywiście tak jak napisał Lucass, to co piszą, że niby jest 100W to jest moc muzyczna(PMPO), czyli przy wysterowaniu impulsem Diraca(w teorii nieskończenie krótki, o najwyższej możliwej amplitudzie, blablabla...), a nie moc RMS, czyli przy ciągłym wysterowaniu(np.słuchanie muzyki), która jest czasem nawet 10 razy mniejsza.
Ot taki chwyt marketingowy :mrgreen: .
Dlatego zawsze patrz na moc RMS 8-) .
Kangoo I 1.2 8V 60KM '98r
Jedyny MV941 z takim zderzakiem :D

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Stiopa
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 668
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2014, 10:03

Re: Zakup głośników.

Postprzez pepoo74 czwartek, 3 marca 2016, 17:48

Dzięki za odpowiedź.
Zdaje sobie sprawę z tego że to słabo będzie grało, poprzednik wsadził tam jakieś boshmany czy jakoś tak i radyjko no name ale to harczało nie grało.Mi wystarczy żeby dało się słuchać i tyle,
pozdrawiam
Moglibyście zerknąć na ofertę głośników Media Markt i może coś zamiast tych hertz-ów można by wziąć żeby nie rzeźbić w desce.wiem że na odległość tak ciężko coś dobrać ale z dam się na wasze propozycje ,żeby w miarę grało i tyle.
pozdrawiam
Renault Kangoo 1.2 16V 2003r.
Fiat Ulysse 2.0 16 V 2000r.
Fiat Barchett Riviera 1.8 16V 2000r.
pepoo74
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 52
Dołączył(a): piątek, 15 stycznia 2016, 14:25
Lokalizacja: Jurków

Re: Zakup głośników.

Postprzez Stiopa czwartek, 3 marca 2016, 18:07

Nie będzie słabo grało, tylko nie będzie grało dobrze, raczej tak przeciętnie.

Poza tym, podaliśmy Ci wszystkie potrzebne informacje, wysil się trochę sam i poszukaj...
Radio ma 4x50W, to znaczy, że na jeden głośnik przypada 50W, szukaj głośników z mocą znamionową większą niż 50W.
Kangoo I 1.2 8V 60KM '98r
Jedyny MV941 z takim zderzakiem :D

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Stiopa
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 668
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2014, 10:03

Re: Zakup głośników.

Postprzez Lucass czwartek, 3 marca 2016, 18:42

Charczenie to raczej kwestia głośników niż radia.
Przez neta i tak nie sprawdzisz czy głośniki wejdą bez rzeźby.
Tak to tylko w Erze ;)
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Zakup głośników.

Postprzez pepoo74 czwartek, 3 marca 2016, 22:05

Ok.dzięki za wszystko ,to się troszeczkę jeszcze powysilam i na zakupy . :)
pozdrawiam
Renault Kangoo 1.2 16V 2003r.
Fiat Ulysse 2.0 16 V 2000r.
Fiat Barchett Riviera 1.8 16V 2000r.
pepoo74
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 52
Dołączył(a): piątek, 15 stycznia 2016, 14:25
Lokalizacja: Jurków

Re: Zakup głośników.

Postprzez sword czwartek, 3 marca 2016, 23:18

Od siebie co mogę poradzić to tyle, żebyś kupił zamiast jakiegoś nowego badziewia, jakąś używkę Alpine za tą kwotę.
Idealnie podświetleniem panela pasuje CDE-101RM / 111RM / 120RM i da się wyrwać w licytacjach nawet za 150zł
Możesz też szukać CDE-103BT / 113BT / 114BTI okolice 200/250zł
Głośniki nie wiem jakie tam masz teraz w desce, ale ja bym je narazie zostawił, na tył pod parapety wrzucił jakieś markowe używki i zobaczył jak to zagra z taką Alpiną.
Może się okazać że będziesz pozytywnie zaskoczony.
Jak wsadzić szybko i bezboleśnie te 16-ki pod parapety pokazałem kiedyś w jakimś temacie, to sobie obceń ;)
Kangoo 1 ph1 2001r 1,2 8V D7F
sword
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 162
Dołączył(a): niedziela, 19 stycznia 2014, 20:11
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zakup głośników.

Postprzez Stiopa piątek, 4 marca 2016, 08:01

sword napisał(a):Głośniki nie wiem jakie tam masz teraz w desce, ale ja bym je narazie zostawił, na tył pod parapety wrzucił jakieś markowe używki i zobaczył jak to zagra z taką Alpiną.

To nie jest dobry pomysł. Miałem głośniki sony, które charczały głośniej niż jakakolwiek muzyka mogła z nich się wydobyć. Niedawno chciałem je włożyć na tył, to od razu po zamontowaniu odpiąłem je bo charczenie nawet z tyłu i z takiej odległości było strasznie irytujące. Jak głośniki charczą to trzeba je wymienić choćby nie wiem co.
Kangoo I 1.2 8V 60KM '98r
Jedyny MV941 z takim zderzakiem :D

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Stiopa
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 668
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2014, 10:03

Re: Zakup głośników.

Postprzez sword piątek, 4 marca 2016, 11:22

Stiopa napisał(a):Jak głośniki charczą to trzeba je wymienić choćby nie wiem co.


No to wiadoma sprawa.
Tylko z tego co pisał pepoo74 wywnioskowałem, że głośniki były ok, tylko radio padło i było słychać tylko trzeszczenie.
A jeśli chodzi o 10-ki w desce, to wymiana na porządne i tak niewiele mu pomoże, bo to będą dalej tylko 10-ki z których niezawiele słychać jeśli są w aucie tylko one.
Lepiej narazie kupić porządne 16-ki na tył, a te 10-ki jak się okażą padaką, to zawsze zdąrzy zmienić.
No i wsadzić jakieś normalne radio, od tego pasuje zacząć....
Kangoo 1 ph1 2001r 1,2 8V D7F
sword
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 162
Dołączył(a): niedziela, 19 stycznia 2014, 20:11
Lokalizacja: Śląsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości