Miejsce w boldzie na nawigację.

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

Miejsce w boldzie na nawigację.

Postprzez bogdan02 poniedziałek, 4 października 2010, 10:12

W związku z tym że szyby do kangora tanie nie są, sama navi też parę złotych, chodzi mi po głowi taki pomysł: a ja leniwy jestem - ciągłe podłaczanie, odłączanie.
Zauwarzyłem że moja navi łapie i utrzymuje sygnał nawet jak leży na półce nad głową w związku z tym mam zamiar podciągnąc zasilanie i navi umieścić w daszku przeciwsłonecznym przed kierowcą w miejscu gdzie jest lusterko do poprawiania urody (żonie o moich planach nie powiem :twisted: )
Składamy daszek i nic nie widać rozkładamy i jest. Na początek przymocuje tak na próbę bo mam goclewera 5" i nie wiem czy nie będzie przeszkadzał - rozpraszał podczeas jazdy np w nocy i czy hamujec daszka nie będzie puszczał pod wpływem ciężaru. Nawi jes nawet cieńsza od daszka.
I jeszcze jedna sprawa: ma ktoś może na zbyciu taki daszek do ph 1 bo orginał zostawię jak by co.
bogdan02 - Już jestem emerytem
Xsara Picasso 1,8 LPG i Xsara 1,8 LPG Też francuzy czyli nieprzewidywalne samochody
Avatar użytkownika
bogdan02
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 916
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 23:00
Lokalizacja: Wieluń

Re: Miejsce w boldzie na nawigację.

Postprzez Masaccio poniedziałek, 4 października 2010, 10:40

Ja bym nie mógł jeździć ze stale opuszczonym daszkiem, jednak trochę świata przysłania :) Jednak pomysł ciekawy. Może jednak zamiast montować na tym daszku, zrobić coś w stylu składanego lusterka do obserwacji dzieci z ostatnich serii kangoo I. Z tym że zamiast lusterka zrobić składaną nawigację :roll:
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Miejsce w boldzie na nawigację.

Postprzez bogdan02 poniedziałek, 4 października 2010, 10:45

No nieteges z tym lusterkiem, pamiętasz jakie ja mam lusterko :lol: a nad lusterkiem (w miejscu gdzie jest w niektórych modelach lampka nad szybą) mam wyświetlacz od czujników cofania tak więc tam się już nic nie zmieści.
Po przeszczepieniu siedzeń ze scenika siedzę kilka cm niżej i prawda jest taka że daszek przeszkadza mi dopiero jak stanę na światłach pod samym sygnalizatorem, praktycznie jest otwarty cały czas.
bogdan02 - Już jestem emerytem
Xsara Picasso 1,8 LPG i Xsara 1,8 LPG Też francuzy czyli nieprzewidywalne samochody
Avatar użytkownika
bogdan02
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 916
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 23:00
Lokalizacja: Wieluń

Re: Miejsce w boldzie na nawigację.

Postprzez L-irek poniedziałek, 4 października 2010, 19:14

Jako , że jestem niepalący to popielniczka i zapalniczka nie jest mi do niczego potrzebna myślałem o tym , żeby trochę to przerobić i tam wstawić Navi .Bogdan może rozważysz ten pomysł :?: U mnie jednak umarł po krótkim czasie , bo jednak częściej Zwierzaczkiem kursuje moja Żonka , a i Navi jest zdecydowanie przechodnia (a to syn ,a to córa czy też szwagier pożycza ) i nie chciało by mi się jej ciągle w tym przypadku wypinać , a druga nie jest mi potrzebna .Najczęściej zresztą ja używam navi w swoim autku i z reguły tam leży w schowku.
W miejscu owej lampki , gdzie masz wyświetlacz czujnika parkowania przewidziałem montaż monitorka kamerki cofania , ale to jeszcze pewnie kilka dni( chyba raczej tygodni) potrwa . ;)
====================================================================
1,9dTi,2001r,osobowy samczyk,zielony metalik,klima,4jaśki,podgrzewane dupki itd.
Avatar użytkownika
L-irek
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 184
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2007, 23:00
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Miejsce w boldzie na nawigację.

Postprzez bogdan02 poniedziałek, 4 października 2010, 19:28

Jako , że jestem niepalący to popielniczka i zapalniczka nie jest mi do niczego potrzebna myślałem o tym , żeby trochę to przerobić i tam wstawić Navi .Bogdan może rozważysz ten pomysł


Eee, tochę za nisko, głowa by się ukręciła i trzeba by było za bardzo oczy odrywać od drogi. Też nie palę a w popiółce są gumy i cukierki.
bogdan02 - Już jestem emerytem
Xsara Picasso 1,8 LPG i Xsara 1,8 LPG Też francuzy czyli nieprzewidywalne samochody
Avatar użytkownika
bogdan02
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 916
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 23:00
Lokalizacja: Wieluń

Re: Miejsce w boldzie na nawigację.

Postprzez Wiz poniedziałek, 4 października 2010, 22:04

A co zonka na gumy tak na widoku :?: Ja swoje chowam w przepastnych czelusciach Skoczka (nigdy nie wiadomo kiedy sie przydadza) 8-)
ANTYKLUBOWICZ
STOPER DROGOWY :D
smoke tires not drugs
Aktualnie czerwone Clio 3 ph 1, choć wole żony niebieskie Clio 4 GT :)


Avatar użytkownika
Wiz
Użytkownik zbananowany
 
Posty: 1967
Dołączył(a): sobota, 26 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Moim domem praca, dom hotelem :(

Re: Miejsce w boldzie na nawigację.

Postprzez L-irek poniedziałek, 4 października 2010, 22:40

A po co chować , zawsze są dostępne cztery gumy ( tyle tylko , że na szłapkach zwierzaka ) :lol: :lol: :lol: )
No i piąta też się znajdzie jak trzeba :D
Tak na serio to spoglądanie na Navi w osłonie pasażera też może spowodować skręt karku , a i wzrok od drogi też trzeba oderwać . :roll:
Jakiś kompromis trzeba uzyskać. Rozważałem też przeniesienie wyświetlacza w inne miejsce (jedna z opcji) ,a tam zabudowanie w zamykanym schowku Navi.
Pod wyświetlaczem jest dosyć sporo miejsca .
Jak wspomniałem powyżej pomysł stałego zamontowania Navi umarł śmiercią naturalną .
====================================================================
1,9dTi,2001r,osobowy samczyk,zielony metalik,klima,4jaśki,podgrzewane dupki itd.
Avatar użytkownika
L-irek
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 184
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2007, 23:00
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Miejsce w boldzie na nawigację.

Postprzez bogdan02 wtorek, 5 października 2010, 06:10

A co zonka na gumy tak na widoku Ja swoje chowam w przepastnych czelusciach Skoczka (nigdy nie wiadomo kiedy sie przydadza)


Drogi Tadeuszu.
Jakoż że ze mnie poważny i nobliwy człek to pisząc o gumach, te do żucia miałem na myśli. Lubię wyzwania ale ale zadzieranie z Asią byłoby zbyt nieodpowiedzialne z mojej strony. W moim wieku zdrowie fizyczne i spokój psychiczny jest najważniejszy.
:D :D :D
bogdan02 - Już jestem emerytem
Xsara Picasso 1,8 LPG i Xsara 1,8 LPG Też francuzy czyli nieprzewidywalne samochody
Avatar użytkownika
bogdan02
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 916
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 23:00
Lokalizacja: Wieluń

Re: Miejsce w boldzie na nawigację.

Postprzez bogdan02 poniedziałek, 7 marca 2011, 19:29

Odświrzam temat.
Zrobiłem zdjęcia to i zamieszczam.
Pomysł moim zdaniem się sprawdził
Obrazek
Obrazek
bogdan02 - Już jestem emerytem
Xsara Picasso 1,8 LPG i Xsara 1,8 LPG Też francuzy czyli nieprzewidywalne samochody
Avatar użytkownika
bogdan02
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 916
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 23:00
Lokalizacja: Wieluń


Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 39 gości