Montaż głośników w drzwiach

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

Re: Montaż głośników w drzwiach

Postprzez tomson1111 poniedziałek, 14 marca 2011, 20:55

W weekend się za to wezmę :) o ile nie wypadnie mi coś w robocie :evil:
A co z zakończeniami kabli?
Kangoo 4ever!
2004 1.5dCi
Avatar użytkownika
tomson1111
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 53
Dołączył(a): niedziela, 7 sierpnia 2005, 23:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Montaż głośników w drzwiach

Postprzez michalxtreme poniedziałek, 14 marca 2011, 22:01

Ja wszystko kładłem w progach. A o co chodzi Ci z tymi zakończeniami kabli?W komplecie z głośnikami dostajesz kable, które najlepiej zlutować z tymi co położysz. One mają już zarobione końcówki do połączenia z głośnikami. A tak na marginesie mógłby ktoś kto ma fabrycznego pilota przy kierownicy wstawić jakieś fotki jak on tam jest zamontowany? Zaciekawił mnie ten temat. Co prawda mam pilota przy kierownicy ale jest to Pioneer. Myślę, że fabryczny lepiej by wyglądał.
Renault Kangoo 1,4 RT + całe mnóstwo "hand made" - zwierz to mój pupil !! Dbam jak mogę !! :-D
Avatar użytkownika
michalxtreme
Kangoexpert(em się nie czuję!)
Kangoexpert(em się nie czuję!)
 
Posty: 661
Dołączył(a): czwartek, 17 września 2009, 18:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Montaż głośników w drzwiach

Postprzez tomson1111 wtorek, 15 marca 2011, 00:11

No faktycznie, przecież dostaję kable :oops: Ok, więc zlutuję. :mrgreen:
Kangoo 4ever!
2004 1.5dCi
Avatar użytkownika
tomson1111
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 53
Dołączył(a): niedziela, 7 sierpnia 2005, 23:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Montaż głośników w drzwiach

Postprzez Masaccio wtorek, 15 marca 2011, 00:35

michalxtreme napisał(a):A tak na marginesie mógłby ktoś kto ma fabrycznego pilota przy kierownicy wstawić jakieś fotki jak on tam jest zamontowany? Zaciekawił mnie ten temat. Co prawda mam pilota przy kierownicy ale jest to Pioneer. Myślę, że fabryczny lepiej by wyglądał.


Ja akurat nie miałem i dokładałem. Miejsce do przykręcenia jest, jedynie trzeba wyciąć otwór w plastiku pod kierownicą. Nic skomplikowanego.
Kształt otworu widać tu:
Obrazek
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Montaż głośników w drzwiach

Postprzez benom wtorek, 15 marca 2011, 09:07

prowadzenie kabli w progach nie jest wcale trudniejsze, czasowo też nie jest dłużej. Obydwa przewody można przeciągnąć jednym progiem (mniej plastiku do demontaż) i z tyłu przejść przewodem na drugą stronę. Próbowałem pod wykładziną i progiem, przy wykładzinie trzeba mieć długie ręce (część przewodu dobrze prowadzić tunelem koło lewarka i hamulca ręcznego) i dobry stalowy niewyginający się drut (stalka do przeciągania przewodów elektrycznych w peszlach odpada od razu), w progach prowadzone są wiązki, więc można ładnie podopinać do nich przewody głośnikowe, żeby miało to wygląd chociaż trochę "profesjonalny" (niejednokrotnie zdarzyło mi się oglądać "cudeńka" instalatorskie).
1.5 dci 68KM Alizee 2004
Obrazek
Avatar użytkownika
benom
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 30
Dołączył(a): sobota, 12 grudnia 2009, 00:44
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Montaż głośników w drzwiach

Postprzez michalxtreme wtorek, 15 marca 2011, 09:08

Ok. To już wszystko jasne. Może się skuszę.
Renault Kangoo 1,4 RT + całe mnóstwo "hand made" - zwierz to mój pupil !! Dbam jak mogę !! :-D
Avatar użytkownika
michalxtreme
Kangoexpert(em się nie czuję!)
Kangoexpert(em się nie czuję!)
 
Posty: 661
Dołączył(a): czwartek, 17 września 2009, 18:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Montaż głośników w drzwiach

Postprzez Lucass wtorek, 15 marca 2011, 09:09

Ale to zdjęcie to chyba do góry nogami ;)
michalxtreme - jedyny problem na jaki napotkasz przy ewentualnym podłączaniu pilota pod kierownicą to cholerna ciasnota za radiem, gdzie będziesz musiał upchnąć dodatkowe kable i kostkę z układem elektronicznym z przejściówki. Trudno jest ale da się. Tylko łapy będziesz miał poharatane bo żeby ułożyć tam wszystkie kable i domknąć pionka trzeba włożyć rękę albo od strony zdjętych zegarów, albo od dołu. A tam łatwo o napotkanie jakiejś "zębatej" przeszkody ;)
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Montaż głośników w drzwiach

Postprzez michalxtreme wtorek, 15 marca 2011, 09:12

To już Łukaszu przerabiałem. Już tam mam upchnięte dość sporo.
Renault Kangoo 1,4 RT + całe mnóstwo "hand made" - zwierz to mój pupil !! Dbam jak mogę !! :-D
Avatar użytkownika
michalxtreme
Kangoexpert(em się nie czuję!)
Kangoexpert(em się nie czuję!)
 
Posty: 661
Dołączył(a): czwartek, 17 września 2009, 18:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Montaż głośników w drzwiach

Postprzez Masaccio wtorek, 15 marca 2011, 14:12

Lucass napisał(a):Ale to zdjęcie to chyba do góry nogami ;)
michalxtreme - jedyny problem na jaki napotkasz przy ewentualnym podłączaniu pilota pod kierownicą to cholerna ciasnota za radiem, gdzie będziesz musiał upchnąć dodatkowe kable i kostkę z układem elektronicznym z przejściówki. Trudno jest ale da się. Tylko łapy będziesz miał poharatane bo żeby ułożyć tam wszystkie kable i domknąć pionka trzeba włożyć rękę albo od strony zdjętych zegarów, albo od dołu. A tam łatwo o napotkanie jakiejś "zębatej" przeszkody ;)


To akurat fakt, łapy miałem poharatane. Chyba ze 3 razy poprawiałem przewody, bo radia nie mogłem docisnąć. Kostkę upchnąłem pod kierownicą, weszła, przewodów starczyło :)
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Montaż głośników w drzwiach

Postprzez tomson1111 niedziela, 20 marca 2011, 21:34

Dzisiaj próbowałem się dobrać do fabrycznych głośniczków, ale miałem problem z maskownicą. Za cholerę nie chciała się zdjąć :( Nie chciałem za mocno podważać śrubokrętem bo uszkodzę plastiki.
http://img836.imageshack.us/img836/6478/zdjcie0133d.jpg
Nakreślcie mi proszę jak ja mam to otworzyć :mrgreen:
Kangoo 4ever!
2004 1.5dCi
Avatar użytkownika
tomson1111
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 53
Dołączył(a): niedziela, 7 sierpnia 2005, 23:00
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości