Masa pod fotelem i kabel od akumulatora

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

Masa pod fotelem i kabel od akumulatora

Postprzez mike czwartek, 18 sierpnia 2011, 12:29

Witam!

Będę dzisiaj instalował urządzenie zagłuszające pracę silnika ;), a dokładniej chodzi mi o wzmacniacz CA i mam 3 pytanka:
1. Czy pod fotelem pasażera/kierowcy jest miejsce na przyłącz masy (śruba, etc)? Sprawdziłbym, ale nie mam takie możliwości, a chciałbym zakupić potrzebne rzeczy.
2. Którędy poprowadzić kabel + od akumulatora w jakiś nieinwazyjny sposób ;) ?
3. Czy jest jakieś inne skuteczne miejsce na wzmacniacz (niewielki) poza spodem przednich siedzeń? / Od razu mówię, że bagażnik odpada.


- Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam!

Wątek przeniesiono. /MOD
Helios 1.5 dCi 65KM / KC07 / 2003 / 2012: Remont silnika i wymiana osprzętu, wymiana zawieszenia, cała blacharka / pełne malowanie
Avatar użytkownika
mike
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 97
Dołączył(a): niedziela, 14 sierpnia 2011, 09:50
Lokalizacja: Krosno

Re: Masa pod fotelem i kabel od akumulatora

Postprzez Marek_Bielsko czwartek, 18 sierpnia 2011, 12:37

No, to jak już z nami trochę jesteś, to czas nauczyć korzystać się z szukajki. O wszystkim BYŁO! :evil:
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Masa pod fotelem i kabel od akumulatora

Postprzez MaciekR4 czwartek, 18 sierpnia 2011, 18:52

jest na forum..szukanie nie boli...myślenie też...ale ja dzisiaj dobre serce mam i trochę uproszczę sprawę :)

ad.1 - tak, jakoś przecież fotele się trzymają podłogi

ad.2 - tak...pod wykładziną podłogową przy maskownicy progu wewnątrz auta i potem razem z kablami wiązki el. silnik->kabina przez przelotkę z uszczelnieniem przy lewym dolnym rogu przedniej szyby pod podszybiem

ad.3 - nie mam wzmaka u siebie i skoro bagażnik odpada to tylko pod fotelami masz wg mnie na to miejsce
Obrazek
Avatar użytkownika
MaciekR4
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 628
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 22:28
Lokalizacja: WOT - Otwock

Re: Masa pod fotelem i kabel od akumulatora

Postprzez Szumak czwartek, 18 sierpnia 2011, 20:36

ad ad 1.: przy czym fabryczne przyłącze masowe jest pod plastikiem na prawym przednim słupku przy samej podłodze... na lewym być może też ale tam nie miałem powodu szukać.

ad ad 2.: z korkiem bardzo ostrożnie - łatwo go sobie zepsuć i potem ekstremalnie trudno uszczelnić.
Suzuki Marauder [2001]:
Obrazek
Suzuki Burdelmam C50 [2006]
Obrazek
Był: Kangur Polarny 1.2 16V LPG [2002]:
Obrazek
Była: Babcia Asia 1.8 [1994]:
Obrazek
Avatar użytkownika
Szumak
Vice Kangoomistrz 2012
Vice Kangoomistrz 2012
 
Posty: 1963
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 11:26
Lokalizacja: SBI - GMB - GWE

Re: Masa pod fotelem i kabel od akumulatora

Postprzez MK piątek, 19 sierpnia 2011, 05:35

Szumak napisał(a):ad ad 1.: przy czym fabryczne przyłącze masowe jest pod plastikiem na prawym przednim słupku przy samej podłodze... na lewym być może też...


Na lewym też jest :) :!:
Pozdrowienia Marcin
CLIO 3 1,6 16v 128KM GORDINI 2012r. - LPG STAG
Kangoo II 1,5dCi 115KM PRIVILEGE+ TomTom Edition 31.XII.2010r. srebrny
Porzuciłem akordeon, a szkoda.
Focenie wciąga!!! Jestem szumofobem i maniakiem ostrości!!!
Nikon D7100 Nikon D50


CHEVROLET SPARK M300 LS 1,2 16v 85KM 2010r. - LPG STAG - BYŁ!!!!
Avatar użytkownika
MK
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2004
Dołączył(a): poniedziałek, 24 maja 2004, 23:00
Lokalizacja: Cieszyn-Gród Trzech Braci

Re: Masa pod fotelem i kabel od akumulatora

Postprzez mike piątek, 19 sierpnia 2011, 07:17

Dzięki za odpowiedzi! ;)

W międzyczasie kiedy odpowiadaliście ja eksperymentowałem i zrobiłem instalację dokładnie tak jak piszecie, czyli:
1. PLUS z akumulatora przeprowadzony przez wiązkę pod plastikową osłoną (demontaż wycieraczek) / pięknie to wyszło, bo w mojej mieścinie znalazłem czarny peszelek 7mm ;)
2. MASA pod plastikową osłonką z przodu na śrubie
3. Kable "do tyłu" poszły boczną i tylną osłoną na progach.

Niestety nie wszystko jest tak dobrze, jak założyłem, ale po kolei:
Nie mam miejsca montażowego na tylne głośniki więc pokusiłem się o taki patent: http://allegro.pl/extra-kolumny-vk-65a25-subwoofer-wzmacniacz-wwa-i1752039516.html.
Podpiąłem to "stacjonarnie" na próbę razem z tą zabawką-wzmacniaczem (wiem jakiej to jest jakości, zanim mnie tu wszyscy zlinczują ;p), ale stosunek kasa=jakość okazał się bardzo zadowalający. No i miłym dodatkiem jest możliwość po prostu wypięcia tych głośników i powiększenia przestrzeni bagażowej.

W czym jest problem?
Niestety, kabelki CHINCH, które zakupiłem od razu były uwalone i nie ma prawego kanału ;) - teraz już wiem, że kupię lepsze, tak więc to nie jest jakiś gigantyczny problem.

NAJGORSZE jest to, że po włączeniu zapłonu w głośniku słychać pisk, którego wysokość wzrasta wraz z obrotami silnika i tutaj pytanie: CO ZROBIĆ z tym fantem?
Mam też alternatywne rozwiązanie: czy dobrze kombinuję, żeby podłączyć te głośniki bezpośrednio do wyjść z odtwarzacza (dodam że to Pioneer DEH2300)? W instrukcji
pisze, że można tak robić, tylko czy jest sens? Byłoby wtedy przyjemnie bo wywaliłby żelastwo spod fotela, szkoda tylko gimnastyki z PLUSem xD.
Helios 1.5 dCi 65KM / KC07 / 2003 / 2012: Remont silnika i wymiana osprzętu, wymiana zawieszenia, cała blacharka / pełne malowanie
Avatar użytkownika
mike
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 97
Dołączył(a): niedziela, 14 sierpnia 2011, 09:50
Lokalizacja: Krosno

Re: Masa pod fotelem i kabel od akumulatora

Postprzez mike piątek, 19 sierpnia 2011, 07:46

Przekopałem fora i piszczenie rzuca podejrzenia na kable chinch ;)

Są to chińskopodobne kable za 5 zł, więc zrobiłem głupotę nie kupując lepszych / prawdopodobnie przez kiepskie ekranowanie / kabelki lecą wzdłuż kilku konkretnych PLUSów.
Czy jest to możliwe, że to jest przyczyną?
Helios 1.5 dCi 65KM / KC07 / 2003 / 2012: Remont silnika i wymiana osprzętu, wymiana zawieszenia, cała blacharka / pełne malowanie
Avatar użytkownika
mike
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 97
Dołączył(a): niedziela, 14 sierpnia 2011, 09:50
Lokalizacja: Krosno

Re: Masa pod fotelem i kabel od akumulatora

Postprzez kggrzeszny sobota, 27 sierpnia 2011, 20:14

Wydaje mi się, że to wina kabli. Ja mam u siebie założony sprzęt i nic go nie zakłóca, ale kable były troszkę droższe ;) Jedyny mój mankament, to taki, że wpiąłem się w kabel od instalacji do przyczepy (30A) i daje za mało prądu... :? Nie mam odwagi zabrać się za puszczenie grubego kabla do klemy +. próbowałem przesmykiem którym idzie linka do otwierania maski ale nie wyszło. Popróbuje jeszcze raz. A z tym przelotem którędy idzie wiązka dużo jest roboty ?
kggrzeszny
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 26
Dołączył(a): piątek, 26 sierpnia 2011, 18:01

Re: Masa pod fotelem i kabel od akumulatora

Postprzez MaciekR4 niedziela, 28 sierpnia 2011, 20:59

przelot dla wiązki - od zewnątrz auta musisz zdemontować podszybie z wycieraczkami, no i zbiorniczek na płyn do spryskiwacza dla lepszego dostępu...a od strony kabiny - zdjąć kawałek deski z klapką od bezpieczników i masz wszystko przysłowiowo "jak na dłoni"
Obrazek
Avatar użytkownika
MaciekR4
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 628
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 22:28
Lokalizacja: WOT - Otwock

Re: Masa pod fotelem i kabel od akumulatora

Postprzez mike środa, 31 sierpnia 2011, 15:22

Dokładnie: wycieraczki + podszybie i klapka pod kierownicą, ja posłużyłem się ostrym aczkolwiek wąskim nożykiem i zrobiłem małe nacięcie wgłąb, guma która otacza wiązkę bardzo mocno dociska do przeprowadzonego kabla.

Samo ekranowanie kabla nie ma nic wspólnego akuratnie z tym problemem / ale profilaktycznie kabel kupiłem lepszy.

Problem świstów został rozwiązany filtrem częstotliwości, ot "beczka" przed wzmacniaczem chinch<->chinch. Można powiedzieć, że sam problem nie został rozwiązany a jedynie "wycięty". Wniosek jest taki, że powstaje różnica potencjałów / czyli rozwiązaniem byłoby puszczenie + od AKU do wzmacniacza i do radia - bezpośrednio.

Tak więc jeśli ktoś nie chce dumać nad elektryką polecam filterek.
Helios 1.5 dCi 65KM / KC07 / 2003 / 2012: Remont silnika i wymiana osprzętu, wymiana zawieszenia, cała blacharka / pełne malowanie
Avatar użytkownika
mike
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 97
Dołączył(a): niedziela, 14 sierpnia 2011, 09:50
Lokalizacja: Krosno

Następna strona

Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości