Radio: oryginał czy inne - ZA i PRZECIW

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

Radio: oryginał czy inne - ZA i PRZECIW

Postprzez Podmiejski niedziela, 23 października 2011, 12:30

Ponieważ mam jedno nieoryginalne chciałbym zasięgnąć opinii kolegów użytkowników co do ew zalet oryginału. Krótko mówiąc - jak w tytule: co zyskam co stracę.

Wątek przeniesiono. /MOD
KW0U Braun Mocca 1.6 16V "12 automat (LPG)
KC01 Privilleg 1.6 16V "02 (LPG) - "srebna szczała"
VW LT 28 '91 2.4D "home made camper"

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Podmiejski
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 854
Dołączył(a): środa, 12 października 2011, 19:51
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Radio: oryginał czy inne - ZA i PRZECIW

Postprzez viking niedziela, 23 października 2011, 12:41

To zależy czego oczekujesz. Ja mam oryginalne , wyświetlacz na konsoli i pilot przy kierownicy do tego 4 fabryczne głośniki . Dla mnie rewelacja . Max funkcjonalne i wystarczająco głośne . No i jakość dżwięku odpowiednia .Do tego taki zestaw jest mało atrakcyjny dla potencjalnych złodziejaszków . A tego pilota zazdroszczą mi wszyscy . :D .
1.4 wypasiony silver . rocznik 2002. Fantastik sam plastik .
viking
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 116
Dołączył(a): niedziela, 13 marca 2011, 20:06
Lokalizacja: Goteborg , Szwecja / Połczyn Zdrój . Polska

Re: Radio: oryginał czy inne - ZA i PRZECIW

Postprzez Lucass niedziela, 23 października 2011, 12:45

Jedyna zaletą jest wyświetlacz na desce. Więcej indywidualnych zalet brak.
Wadami są dla mnie natomiast brak możliwości podłączenia jakiegokolwiek zewnętrznego źródła i brak wejścia usb.

Gdybym miał inwestować w radio na pewno nie byłoby to radio fabryczne.
Jeżeli masz pilota pod kierownicą to szukałbym modelu z możliwością adaptacji.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Radio: oryginał czy inne - ZA i PRZECIW

Postprzez Marek_Bielsko niedziela, 23 października 2011, 13:13

Lucass napisał(a):Jedyna zaletą jest wyświetlacz na desce. Więcej indywidualnych zalet brak.
Wadami są dla mnie natomiast brak możliwości podłączenia jakiegokolwiek zewnętrznego źródła i brak wejścia usb.


Ostatnie wersje UPDATE LIST miały możliwość podłączenia zmieniarki, co dało się przerobić na Jacka 3,5mm. :idea:
Nie mam tak, ale na forum Clio było to opisane. :)
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Radio: oryginał czy inne - ZA i PRZECIW

Postprzez xbastardx niedziela, 23 października 2011, 14:15

Kwestia indywidualna. Osobiście mam nieoryginalne. Ale chcąc zamontować jakąś tanią podróbkę, lepiej się upewnić czy nie zużywa zbyt dużo prądu na podtrzymanie, bo potem po nocy będzie problem z odpalaniem.
Kangoo 1,2 8V b+g, 2000 rok
Avatar użytkownika
xbastardx
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 201
Dołączył(a): niedziela, 2 października 2011, 11:06
Lokalizacja: Biskupiec/Szczytno/Reszel/Olsztyn

Re: Radio: oryginał czy inne - ZA i PRZECIW

Postprzez zuczek niedziela, 23 października 2011, 17:31

No tak mój oryginał czyta też MP3 i innych formatów ale i tak jestem z niego zadowolony . nie myślę o zamianie . Radia słucham więcej a jakość dźwięku nie jest najgorsza (w sensie - dla mnie wystarczająca ) nie słucham głośno muzyki w czasie jazdy.
Zalet nie będę powtarzał ale co do jednej faktycznie radio nie jest łakomym kąskiem dla rabusiów .
http://www.grcb.pl http://www.akzp.pl http://gabaryty.szczecin.pl

żółte 1,5 dCi ALIZE 2003r ,ALBRECH 6890+ALAN 9+densei EC2002
Kłopot z życiem polega na tym, że nie ma okazji go przećwiczyć i od razu robi się to na poważnie.

http://roszek-rogowiec.fm.interia.pl/index.html
Avatar użytkownika
zuczek
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 400
Dołączył(a): piątek, 6 lutego 2009, 00:21
Lokalizacja: Zachodniopomorskie-Police

Re: Radio: oryginał czy inne - ZA i PRZECIW

Postprzez tosiak środa, 5 czerwca 2013, 10:37

Witam,
Muszę odgrzać ten temat.
Wszystko jak zawsze ma swoje + i - ....
Mam fabryczne radio w moim Kangoo z 2007. W wyposażeniu jakże wygodny pilot przy kierownicy, z którego za żadne skarby nie chciałabym zrezygnować :)
Na rzecz tego pilota pogodziłam się już nawet z uciążliwością w postaci braku USB lub chociażby wejścia CD, które czytałoby format MP3.
No i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że od jakiegoś czasu radio szwankuje, tzn. trzeszczy przy podgłośnieniu powyżej 12 i przy ustawionych basach na więcej niż 0 .... To na pewno nie głośniki, bo głośniki wymieniłam i dalej to samo.
Zmusiło mnie to do podjęcia kroków w celu wymiany radyjka. I teraz pojawiają się schody...

CZY JEST JAKIŚ SPRZĘT KOMPATYBILNY Z OWYM FABRYCZNYM PILOTEM?? (mile widziane wszelkie dobre rady)

Postanowiłam zasięgnąć porady u źródła i miły Pan z ASO poinformował mnie, że jedyna opcja to zakup takiego samego radia fabrycznego montowanego w tych modelach, oczywiście najlepiej u nich w ASO za jedyne 572zł :D i to bez żadnych nowinek technicznych typu wejście USB.
Ech...
Przeglądam forum regularnie i jestem pełna podziwu, dla kreatywności i zdolności naszych kolegów, więc piszę z nadzieją, że ktoś miał podobny problem i uporał się z nim w sposób zadowalający.

PS.Jeśli ten temat był już gdzieś poruszany, to biję się w pierś, ale nie znalazłam...
Pozdrawiam,
Agnieszka :D
___________
1.4 benzyna+LPG '98 po prostu żółty ;) - niestety 22.05.2012 rozstaliśmy się na zawsze :( oby nowy nabywca o niego dbał...
1.2 benzyna+LPG '07 jakby zielony :D - też już przeszedł do historii ... :(
Avatar użytkownika
tosiak
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 79
Dołączył(a): wtorek, 6 stycznia 2009, 10:54
Lokalizacja: W-wa

Re: Radio: oryginał czy inne - ZA i PRZECIW

Postprzez skawina środa, 5 czerwca 2013, 10:50

Tosia? Weź wymontuj radyjko i zanieś do punktu gdzie naprawiają sprzęt rtv. Będzie uszkodzona końcówka mocy, a to się da naprawić w przyzwoitej cenie. Chyba, że masz znajomego, który umię operować lutownicą. Wystarczy przeczytać parametry końcówki, dobrać zamiennik i przelutować. Ja w swoim nie dawno zrobiłem na radiu sony tak, że mam pilot fabryczny przerobiony przeze mnie i panel wrzucony na podszybie w miejsce oryginalnego. Wszystko na radiu sony:)
1.4 99r
Paweł
Avatar użytkownika
skawina
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1689
Dołączył(a): wtorek, 19 marca 2013, 21:20
Lokalizacja: Skawina-Kraków

Re: Radio: oryginał czy inne - ZA i PRZECIW

Postprzez tosiak środa, 5 czerwca 2013, 11:08

czyli jest nadzieja :)

Słyszałam takie diagnozy, że to właśnie końcówka mocy, ale pomyślałam, że zamiast naprawiać może od razu kupić coś nowszej generacji, tylko pojawił się problem tego pilota. Ale jak widać da się :) przy odrobinie umiejętności.
A to radio Sony miało swojego pilota czy przerobiłeś radio, które nigdy nie miało pilota na radio z pilotem fabrycznym od kangoo ??
Pozdrawiam,
Agnieszka :D
___________
1.4 benzyna+LPG '98 po prostu żółty ;) - niestety 22.05.2012 rozstaliśmy się na zawsze :( oby nowy nabywca o niego dbał...
1.2 benzyna+LPG '07 jakby zielony :D - też już przeszedł do historii ... :(
Avatar użytkownika
tosiak
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 79
Dołączył(a): wtorek, 6 stycznia 2009, 10:54
Lokalizacja: W-wa

Re: Radio: oryginał czy inne - ZA i PRZECIW

Postprzez skawina środa, 5 czerwca 2013, 11:16

Pilot podłączyłem do przycisków panela, który jest rozmontowany na podszybiu. To radio nie ma nawet wyjścia podczerwieni do pilota, ale ma mp3 he. Radio jest w miejscu radia, ale nie ma na nim panela. Także nie muszę się martwić o pilnowanie panela. Wszystkie podstawowe funkcje są na pilocie. Wszystko jest łączone taśmą komputerową. Trochę zabawy, ale co się nie da:)
1.4 99r
Paweł
Avatar użytkownika
skawina
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1689
Dołączył(a): wtorek, 19 marca 2013, 21:20
Lokalizacja: Skawina-Kraków

Następna strona

Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości