Fabryczne okablowanie car-audio w blaszaku

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

Fabryczne okablowanie car-audio w blaszaku

Postprzez MiGo sobota, 29 października 2011, 18:13

Cześć,
mam pytanie do posiadaczy blaszaków: czy i gdzie w blaszaku znajdę wyprowadzone kable do tylnych głośników?
kostka przy radiu jest w pełni okablowana, tj. widzę że są kabelki do wszystkich czterech głośników, ale czy to oznacza że wszystkie są gdzieś wyprowadzone? co do przednich jestem w 100% pewien że są (liche ale są).

i na koniec 2 pytania ogólniejsze:
- jakie głośniki 6x9 proponujecie do radia Blaupunkt Buenos Aires 200?
Odsłuchiwałem Pioneera, JVC i JBL (te ostatnie są OK), natomiast nigdzie nie mogłem namierzyć głośników Blaupunkta. Czy ktoś z Was słyszał te ostatnie w akcji?
- gdzie wpiąć się z zasilaniem wzmacniacza lub suba z wzmacniaczem?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Michał
jest:
P 206
Było:
Kangur Klekot 1.9 bez dopingu
Fiat Bravo II 1.4 16V
MiGo
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 91
Dołączył(a): środa, 14 kwietnia 2010, 20:07
Lokalizacja: Piaseczno i okolice

Re: Fabryczne okablowanie car-audio w blaszaku

Postprzez Szumak niedziela, 30 października 2011, 09:53

A w blaszaku są gdzieś z tyłu głośniki?
Bo montowane były w boczkach pod półkę, których blaszak nie posiada....
Suzuki Marauder [2001]:
Obrazek
Suzuki Burdelmam C50 [2006]
Obrazek
Był: Kangur Polarny 1.2 16V LPG [2002]:
Obrazek
Była: Babcia Asia 1.8 [1994]:
Obrazek
Avatar użytkownika
Szumak
Vice Kangoomistrz 2012
Vice Kangoomistrz 2012
 
Posty: 1963
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 11:26
Lokalizacja: SBI - GMB - GWE

Re: Fabryczne okablowanie car-audio w blaszaku

Postprzez dvelublin niedziela, 30 października 2011, 19:35

Może nie ma przewidzianego miejsca, ale kabelki mogą dochodzić do kostki pod progiem drzwi kierowcy i odpowiednio pasażera. U mnie tak było od strony pasażera chociaż Kangoo jest osobowy to kończyły się właśnie tam. Zdemontować wystarczy ten szary plastik, idzie w nim wiązka i po kolorach i najprawdopodobniej wolnym miejscu z drugiej strony kostki można poznać które to kable.
Kangoo I 1.2 16V 2002r. ...278 000km
dvelublin
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 35
Dołączył(a): niedziela, 18 kwietnia 2010, 18:19

Re: Fabryczne okablowanie car-audio w blaszaku

Postprzez MiGo niedziela, 30 października 2011, 19:57

dvelublin napisał(a):Może nie ma przewidzianego miejsca, ale kabelki mogą dochodzić do kostki pod progiem drzwi kierowcy i odpowiednio pasażera.

W międzyczasie rozkopałem auto. U mnie kompletna wiązka leci progiem kierowcy i kończy się przy słupku. Kabel nie wiem czy ma 0,7 mm2 więc i tak jest do zmiany.
Aby przy okazji ukrócić męki osób w podobnej sytuacji, to mogę powiedzieć że:
- głośniki JBL 2 Ohm doskonale grają z radiem 4 Ohm (tak na prawdę mają ok 3 Ohm i lepsze radia dają radę jeśli się nie przesadza z głośnością)
- zestawy odseparowane są fajne ale chyba w innej klasie auta: powszechnie opluwane elipsy JBL grają podobnie jak odseparowany zestaw (bodaj Pioneer) w Fiacie Bravo (w Kangoo nie ma miejsca w drzwiach ale spod sufitu fajnie to brzmi - testowo podwiesiłem na "byle czym").
Kangoo jest fajne, ale nie nadaje się na studio melomana, chyba że wyłączę silnik. :D

Teraz czas na wygłuszanie (dosłownie wszystkiego). Pozdrawiam i dzięki za odzew.

Pozdrawiam

Michał
jest:
P 206
Było:
Kangur Klekot 1.9 bez dopingu
Fiat Bravo II 1.4 16V
MiGo
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 91
Dołączył(a): środa, 14 kwietnia 2010, 20:07
Lokalizacja: Piaseczno i okolice

Re: Fabryczne okablowanie car-audio w blaszaku

Postprzez dvelublin niedziela, 30 października 2011, 20:12

Ale tam są kable na dwie strony? U mnie po stronie pasażera był poprowadzony do kostki w progu a po stronie kierowcy schowany był pod kratka wywiewu w bagażniku pod półką z lewej strony więc wystarczyło podpiąć pod głośnik.
Kangoo I 1.2 16V 2002r. ...278 000km
dvelublin
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 35
Dołączył(a): niedziela, 18 kwietnia 2010, 18:19

Re: Fabryczne okablowanie car-audio w blaszaku

Postprzez MiGo poniedziałek, 31 października 2011, 09:30

dvelublin napisał(a):Ale tam są kable na dwie strony? U mnie po stronie pasażera był poprowadzony do kostki w progu a po stronie kierowcy schowany był pod kratka wywiewu w bagażniku pod półką z lewej strony więc wystarczyło podpiąć pod głośnik.

Tak, od strony kierowcy obydwa kanały (ja mam wersję blaszaną, częściową przegrodą metalową, bez bocznych drzwi).

Pozdr.

M.
jest:
P 206
Było:
Kangur Klekot 1.9 bez dopingu
Fiat Bravo II 1.4 16V
MiGo
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 91
Dołączył(a): środa, 14 kwietnia 2010, 20:07
Lokalizacja: Piaseczno i okolice


Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości