obudowa przednich drzwi

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

obudowa przednich drzwi

Postprzez loocky wtorek, 22 lutego 2005, 21:26

Mam takie oto pytanie. Chciałbym zamontować przednie głośniki w drzwiach swojego kangurka. Przypuszczam, że dość drogie jest stworzenie nowej obudowy na drzwi przednie z miejscem na głośniki. Dlatego zastanawiam się czy przypadkiem nie dało by sie zamontować obudowy do drzwi z fabrynie wyprofilowanymi miejscami na głośniki np. z jakiegoś Clio lub z Laguny albo Talii. Nie wiecie może czy są jakieś pasujące do kangoo? Próbował już może ktoś z Was takiego zabiegu? Dajcie znać.
Avatar użytkownika
loocky
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 493
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lutego 2005, 00:00
Lokalizacja: Tychy

Postprzez kerry środa, 23 lutego 2005, 07:21

Witam! Właśnie jestem na etapie rozterek "co i jak zamontować". Na oku mam dwa rozwiązania - dotyczą one obydwu Twoich postów. Jeśli chodzi o drzwi przednie, to jestem na etapie rozmów z firmą NeoTox (http://www.neotox.prv.pl) produkującą panele na drzwi do różnych marek samochodów, w tym również do Kangurków (nie piszą o tym na stronie). Cena za komplet jest dość niewysoka, jakieś 160 zł plus przesyłka. Niestety nie posiadają zdjęć paneli do Kangoo, a podczas oglądania mojego autka tknęła mnie pewna wątpliwość - panele montuje się ZAMIAST oryginalnych kieszonek w drzwiach (to jest duży minus bo tracimy trochę miejsca na drobiazgi - niby w tych panelach jest mikrokieszonka, ale jeśli są one zrobione z płyty 35mm, to w tą kieszonkę wejdzie paczka fajek i to na wcisk...), ale te panele są robione z PŁASKIEJ płyty a tapicerka w miejscu gdzie są przykręcone kieszenie jest PROFILOWANA... Dzisiaj wyślę im zdjęcia boczków, niech powiedzą jak to rozwiązali. Drugim rozwiązaniem jest zakup dwóch kolumienek samochodowych ZGS 40-4-688 firmy (nie śmiejcie się!) TONSIL i zawieszenie ich z tyłu autka pod sufitem (u mnie przymierzałem się do zamocowania do kratki). Byłem do tej pory sceptycznie nastawiony do wyrobów TONSILu, ale po usłyszeniu jak te kolumienki grają zmieniłem zdanie 8O Wygląd kolumienek nie powala (http://www.tonsil.com.pl/products/carsp ... rsalne.htm ostatni model na dole) ale grają naprawdę zadziwiająco mocno i czysto. Nawet bas z głośniczka 10cm jest mocny. Jeżeli masz możliwość odsłuchać gdzieś takie kolumienki to polecam. Ja w tej chwili miotam się pomiędzy tymi rozwiązaniami - kolumienki: mniej roboty, nie tracę kieszonek w drzwiach, ale cała scena przesuwa mi się w tył samochodu (z przodu zostawiam w pulpicie te 10cm brzęczyki, mimo że to soniaki...); panele: duuużo roboty, tracę kieszonki ale zyskuję dwa głośniki 16cm z przodu... Pewnie założę i to, i to... :D
Avatar użytkownika
kerry
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 900
Dołączył(a): poniedziałek, 31 stycznia 2005, 00:00
Lokalizacja: Jelenia Góra, Lubiechowa

Postprzez Bullitt środa, 23 lutego 2005, 14:51

kerry napisał(a):Witam! Właśnie jestem na etapie rozterek "co i jak zamontować". Na oku mam dwa rozwiązania - dotyczą one obydwu Twoich postów. Jeśli chodzi o drzwi przednie, to jestem na etapie rozmów z firmą NeoTox (http://www.neotox.prv.pl) produkującą panele na drzwi do różnych marek samochodów, w tym również do Kangurków (nie piszą o tym na stronie). Cena za komplet jest dość niewysoka, jakieś 160 zł plus przesyłka.:D


Tylko nie ta firma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To oszust jest. Na Forum Autokacik wiele osób juz przerobił.
Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami

Re: obudowa przednich drzwi

Postprzez Bullitt środa, 23 lutego 2005, 14:56

loocky napisał(a):Mam takie oto pytanie. Chciałbym zamontować przednie głośniki w drzwiach swojego kangurka. Przypuszczam, że dość drogie jest stworzenie nowej obudowy na drzwi przednie z miejscem na głośniki. Dlatego zastanawiam się czy przypadkiem nie dało by sie zamontować obudowy do drzwi z fabrynie wyprofilowanymi miejscami na głośniki np. z jakiegoś Clio lub z Laguny albo Talii. Nie wiecie może czy są jakieś pasujące do kangoo? Próbował już może ktoś z Was takiego zabiegu? Dajcie znać.


Dorobic z MDF-u i po sprawie. Albo jak w poscie nizej było zdjecie zamiast kieszeni, albo wyzej same pierścienie.
Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami

Postprzez zuwik środa, 23 lutego 2005, 18:13

Przymierzam siędo robienia audio. Moje pomysły to:
- półka do tyłu i głośniki w niej, ale wymagała by chyba niemożliwej do zrealizowania przeróbki, żeby zmieścić się z moją wersją klapy... Także na rozwiązanie tyłu myślęalbo o mdf'owej konstrukcji zamiast plastików w boczkach części bagażnikowej, albo nad czymś w suficie (wada - nie można tam dać zbyt dużej masy).
- z przodu pomyślałem mniej "przyziemnie" i narazie obmyślam szczegóły, ale ideą są głośniczki nad półką w nadszybiu (albo przytwierdzone do półki od spodu, albo od góry, albo też do podsufitki).
Takie mam idee, jeszcze czekam na wiosnę i projekt ruszy. Zobaczymy z jakim skutkiem.
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości