Radiosat 4000 - pytanie o wyświetlacz

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

Radiosat 4000 - pytanie o wyświetlacz

Postprzez bunias piątek, 2 grudnia 2011, 23:13

Witam!
Posiadam w kangoo fabryczne radio model: radiosat 4000, dodatkowo posiadam pilot przy kierownicy oraz zewnętrzny wyświetlacz. Moje pytanie dotyczy właśnie wyświetlacza. A mianowicie - mam wyświetlacz taki jak na zdjęciu
Obrazek,
czy jest opcja zmiany owego wyświetlacza na taki, który posiada również termometr?
Obrazek


Wiem, że temat przewija się co chwilę, ale nie trafiłem na konkretną odpowiedź odnośnie takiej wymiany. Nie chcę wymieniać radia, pilota, jedynie wyświetlacz bo brakuje mi termometru - jednak przyzwyczajenie z poprzednich aut robi swoje ;)

p.s. oczywiście zdaję sobie sprawę, że do działania termometru potrzebny jest również czujnik temp. którego nie posiadam, ale to jest najmniejszy problem (mam dostęp do takiego za grosze, dosłownie)
Pozdrawiam Jakub.

Renault Kangoo 1.4 '99.
Avatar użytkownika
bunias
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 38
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 18:06
Lokalizacja: Lubartów

Re: Radiosat 4000 - pytanie o wyświetlacz

Postprzez skarb sobota, 3 grudnia 2011, 07:36

Mnie się zdaje, że nie - radio z wyświetlaczem z termometrem mam w nowym a bez termometru w starym Kangoo.
Radia różnią się między sobą funkcjami (mp3, parametry dźwięku, ustawianie częstotliwości radiowych).

W związku ze związkiem wydaje mi się, że to nie będzie działać.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Radiosat 4000 - pytanie o wyświetlacz

Postprzez michalxtreme sobota, 3 grudnia 2011, 09:32

Skarbie ja w moim kangurze mam radio niefabryczne Pioneer, wyświetlacz z laguny a pilot z meganki. Jak się pokombinuje to wszystko działa. Nie da się to ja usłyszałem w ASO. Wszystko się da tylko kwestia uporu. A mi się zdaje, że będzie działać. Różnią się wizualnie tylko zegarkiem i temp. Muszę to sprawdzić w moich zbiorach wiedzy. Potem dam znać bo muszę teraz lecieć.
Renault Kangoo 1,4 RT + całe mnóstwo "hand made" - zwierz to mój pupil !! Dbam jak mogę !! :-D
Avatar użytkownika
michalxtreme
Kangoexpert(em się nie czuję!)
Kangoexpert(em się nie czuję!)
 
Posty: 661
Dołączył(a): czwartek, 17 września 2009, 18:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Radiosat 4000 - pytanie o wyświetlacz

Postprzez bunias sobota, 3 grudnia 2011, 11:11

Dzięki za odpowiedzi, mi również wydaje się, że będzie działać. Już tłumaczę moje przypuszczenia:
- wyświetlacz, który posiadam w samochodzie to model AFFA2 0, numer P7700428028
- wyświetlacz, który chcę zamontować to AFFA2+, numer P7700428029

Wyświetlacz AFFA2+ stosowany był do 11.1999, zastąpił go identycznie wyglądający, posiadający takie same opcje model AFFA2++, jedyna różnica to inna wtyczka - w poprzednich - zarówno AFFA2 0 jak i 2+ była taka sama (przynajmniej wizualnie) natomiast w modelu produkowanym od 11.1999 wtyczka do radia to "mini ISO"(chyba, że mylę nazwę, ale na pewno inne złącze niż w poprzednich), dodatkowo po 11.1999 wyświetlacz miał tylko jedno złącze, przed 11.1999 posiadał dwa.
AFFA2++ stosowany był z radiem z serii Tuner List, AFFA2 0 oraz AFFA2+ z radiem z serii Radiosat (czyli takim jakie posiadam)

Wiedzę na ten temat zdobywałem w późnych godzinach ;) zatem mogę się mylić. Jednak mam nadzieję, że bardziej rozbudowany wyświetlacz zadziała na zasadzie Plug and Play. Źródła moich przypuszczeń:
http://www.klubclio.pl/viewtopic.php?f=19&t=198
http://djlj24.fm.interia.pl/kable/rendisp.htm

p.s. jeszcze przypomniała mi się jedna rzecz, a mianowicie - po odkręceniu plastiku, w którym osadzony jest wyświetlacz znalazłem jedną, stosunkowo małą kostkę z przewodami(przymocowaną do tego plastikowego daszka z wyświetlaczem, orientuje się ktoś do czego ona służy? o ile mnie pamięć nie zawodzi to z kostki wychodzą dwa przewody.

EDIT:
Załączam zdjęcia wspomnianej poprzednio kostki - wychodzą z niej dwa przewody - żółty i fioletowy
http://img706.imageshack.us/img706/6063/img0077hd.jpg

http://img15.imageshack.us/img15/1171/img0078lk.jpg
Pozdrawiam Jakub.

Renault Kangoo 1.4 '99.
Avatar użytkownika
bunias
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 38
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 18:06
Lokalizacja: Lubartów

Re: Radiosat 4000 - pytanie o wyświetlacz

Postprzez michalxtreme sobota, 3 grudnia 2011, 12:00

Z tego co popatrzyłem na 90% plug&play. A co do tej kostki to nie wiem. Dokąd idą?
Renault Kangoo 1,4 RT + całe mnóstwo "hand made" - zwierz to mój pupil !! Dbam jak mogę !! :-D
Avatar użytkownika
michalxtreme
Kangoexpert(em się nie czuję!)
Kangoexpert(em się nie czuję!)
 
Posty: 661
Dołączył(a): czwartek, 17 września 2009, 18:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Radiosat 4000 - pytanie o wyświetlacz

Postprzez bunias sobota, 3 grudnia 2011, 12:56

przewody z tej kostki wchodzą w izolację(taką z gąbki) przewodów od pilota do radia. Podobną kostkę znalazłem na innym forum:
http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.p ... 4&start=25 jednak tu istnieje bariera językowa i niestety nie mam pojęcia czy jest tam wytłumaczone do czego jest wspomniana kostka.
Odnośnie wyświetlacza to chyba zaryzykuję, kupię ten z termometrem i sprawdzę czy zadziała, jednak dopiero za jakiś tydzień wtedy też poinformuję Was czy taka wymiana jest możliwa.
Pozdrawiam Jakub.

Renault Kangoo 1.4 '99.
Avatar użytkownika
bunias
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 38
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 18:06
Lokalizacja: Lubartów

Re: Radiosat 4000 - pytanie o wyświetlacz

Postprzez bunias niedziela, 4 grudnia 2011, 14:47

witam ponownie,
Właśnie kupiłem na pewnym portau aukcyjnym ;) wyświetlacz z laguny, model AFFA2+ P7700428029, także teraz nie pozostaje nic innego jak czekać na przesyłkę. Jutro jadę na pobliski szrot zobaczyć czy nie mają przypadkiem czujnika temperatury - stoi u nich na placu rozbity espace, także być może będzie w nim(kolega ma taki sam model i u niego jest taki właśnie czujnik, więc może może.... :) )
Dam znać jak dostanę przesyłkę i przetestuje wszystko.
Pozostaje jednak jeden mały problem, tj. plastik dookoła wyświetlacza - stary pasować nie będzie bo AFFA2 0 jest mniejszy niż AFFA2+, ale....damy radę:)

pozdr
Pozdrawiam Jakub.

Renault Kangoo 1.4 '99.
Avatar użytkownika
bunias
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 38
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 18:06
Lokalizacja: Lubartów

Re: Radiosat 4000 - pytanie o wyświetlacz

Postprzez Lucass poniedziałek, 5 grudnia 2011, 10:23

Zasadniczo plastik (jeżeli Ci chodzi o tę prostokątną, czarną ramkę wokół) stanowi część wyświetlacza - nie obudowy, więc może będziesz miął trochę szczęścia i również go dostaniesz. Sama ramka bez wyświetlacza nie ma racji bytu o tyle, że pasuje do konkretnego modelu.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Radiosat 4000 - pytanie o wyświetlacz

Postprzez bunias poniedziałek, 5 grudnia 2011, 18:30

Witam,
Plastik o którym wspominasz(o ile się dobrze zrozumieliśmy ;) ) jest w zestawie z ekranem, który kupiłem. Problemem będzie przednia część "daszka", w którym zamocowany jest wyświetlacz, konkretnie chodzi mi o ten element:

Obrazek

Mam nadzieję, że jutro paczka z wyświetlaczem dotrze do mnie, wtedy zacznę przeróbki ;)
Pozdrawiam Jakub.

Renault Kangoo 1.4 '99.
Avatar użytkownika
bunias
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 38
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 18:06
Lokalizacja: Lubartów

Re: Radiosat 4000 - pytanie o wyświetlacz

Postprzez Lucass wtorek, 6 grudnia 2011, 08:57

A, no tak. Bo to zestaw z innej renufki.
No to raczej rzeźba...
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Następna strona

Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości