radio zapomina ustawienia

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

Postprzez chudson wtorek, 28 czerwca 2005, 22:57

nie ma w nim prądu nawet po przekręceniu kluczyka , zresztą w tym kablu powinien być stały prąd - sprawdzałem miernikiem i żarówką. Wygląda to tak jakby gdzieś po drodze sie bezpiecznik spalił ale nie mam pojęcią pod który to jest podłączone bo w skrzynce wszystkie są OK
Avatar użytkownika
chudson
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek, 27 czerwca 2005, 23:00

Postprzez PanKot środa, 29 czerwca 2005, 05:50

chudson napisał(a):Dzisiaj podłączałem radyjko i ten sam problem mnie spotkał , ale w kostce nie było 2 kabelków czerwonych , był za to żółty ale prądu w nim brak. Czy ten żółty to właśnie powinien być stały +12 ?? a jeśli tak to dokąd on idzie i gdzie szukać przerwy w obwodzie ? bo pod bezpiecznik od radia to on nie jest podpięty

Sprawdź bo może ten żółty to jest masa. Zapewne ktoś już tam grzebał i wziął sobie prądowy do czegoś innego. Może lepszym rozwiązaniem będzie pociągnięcie nowego kabelka na przykład od zapalniczki (nie jest daleko ale napięcie będzie tylko po przekręceniu kluczyka.
U mnie radio ma bezpiecznik w miejscu opisanym na skrzynce bezpiecznikowej, innego bezpiecznika nie miałem.
Ile masz kabli w kostce i w jakich kolorach?
Poszukaj w tej wnęce, może jest jakaś jeszcze jedna kostka. Czasami zdaża się, że są wolne kostki w instalacji do zastosowania w innych modelach (może to od klimy?).
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości