Z osobowego na ciężarowy VAT-1

Off-topic: tematy związane z techniką

Re: Z osobowego na ciężarowy VAT-1

Postprzez pbo01 poniedziałek, 8 lipca 2013, 10:23

ta kratka oddziela całą powierzchnię czy tylko górną część? Bo z tego co znalazłem to są tylko na całą powierzchnię. Dodam do tego wszystkiego że samochód nie jest wciągnięty pod firmę, tylko z celach prywatnych.
pbo01
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 12
Dołączył(a): czwartek, 9 maja 2013, 12:32

Re: Z osobowego na ciężarowy VAT-1

Postprzez osekltd poniedziałek, 8 lipca 2013, 10:43

kratka wygląda tak:
540x405_orginalna-krata-do-kangoo-2357440.jpg
540x405_orginalna-krata-do-kangoo-2357440.jpg (36.41 KiB) Przeglądane 5302 razy

Jeżeli prywatnie jeździsz autem, to się nie przejmuj. Szansa na to że się przy kontroli ktoś czepi braku to około 1% - a jak już się czepi to chyba mandatu nie dostaniesz, może ci dowód zabrać za niesprawne auto, tak mi się wydaje.
Możesz też przerejestrować na osobówkę - badania u diagnosty - z tego co pamiętam około 200 pln + wymiana dowodu rejestracyjnego.
Koszt:
zaświadczenie od uprawnionego mechanika, że dokonał przeróbki 123 pln
koszt badania technicznego: 180 pln
wymiana dowodu rej. około 70 pln
__________
Pozdrawiam
OsekLtd®

C3 1.4 HDI 50 kW/70 KM 2009 - żony
Toyota Corolla 2.0 D4D 92kW/126KM 2012 - moje
Xsara Picasso 1.6 HDI 66 kW/90 KM 2006 - rodzinne
APUS Agencja Reklamowa - Lublin
Grawer, haft, tampodruk, sitodruk
Avatar użytkownika
osekltd
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 322
Dołączył(a): piątek, 1 października 2010, 14:05
Lokalizacja: Lublin

Re: Z osobowego na ciężarowy VAT-1

Postprzez Szumak poniedziałek, 8 lipca 2013, 14:24

Do tej kraty są konieczne jeszcze elementy montażowe: dwie górne listwy w postaci rurek stalowych z gniazdami na śruby motylkowe oraz stelaż na podłogę bagażnika. Krata ma możliwość zmiany mocowania: za przednimi fotelami po złożeniu kanapy i za kanapą. Bywa bardzo użyteczna, choć ostatecznie wolałem przerejestrować na osobówkę i zapiąć siatkę elastyczną.
Suzuki Marauder [2001]:
Obrazek
Suzuki Burdelmam C50 [2006]
Obrazek
Był: Kangur Polarny 1.2 16V LPG [2002]:
Obrazek
Była: Babcia Asia 1.8 [1994]:
Obrazek
Avatar użytkownika
Szumak
Vice Kangoomistrz 2012
Vice Kangoomistrz 2012
 
Posty: 1963
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 11:26
Lokalizacja: SBI - GMB - GWE

Odp: Re: Z osobowego na ciężarowy VAT-1

Postprzez agentusek wtorek, 9 lipca 2013, 21:16

Szumak napisał(a):Do tej kraty są konieczne jeszcze elementy montażowe: dwie górne listwy w postaci rurek stalowych z gniazdami na śruby motylkowe oraz stelaż na podłogę bagażnika. Krata ma możliwość zmiany mocowania: za przednimi fotelami po złożeniu kanapy i za kanapą. Bywa bardzo użyteczna, choć ostatecznie wolałem przerejestrować na osobówkę i zapiąć siatkę elastyczną.

Mam pytanko.. ile kosztuje montaz+kratka?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
żółty, helios 1,5 Dci;5-cio osobowy; 2004r; 60,00 kW w dowodzie.. a na szafie 152kkm i wciaz przybywa...
Z uzytkowanych 126p bis; nissan micra; polonez; astra F; mitsubishi Lancer chyba Torbacz najlepiej sie spisuje.
Avatar użytkownika
agentusek
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 35
Dołączył(a): środa, 15 września 2010, 22:15
Lokalizacja: Marianów k/Leszna mazowieckie

Re: Z osobowego na ciężarowy VAT-1

Postprzez Szumak wtorek, 9 lipca 2013, 21:46

Jak masz wszystkie części to montaż kosztuje jakieś pół godziny a późniejsze przesuwanie kraty tył/przód to 20 minut każdorazowo :)
Suzuki Marauder [2001]:
Obrazek
Suzuki Burdelmam C50 [2006]
Obrazek
Był: Kangur Polarny 1.2 16V LPG [2002]:
Obrazek
Była: Babcia Asia 1.8 [1994]:
Obrazek
Avatar użytkownika
Szumak
Vice Kangoomistrz 2012
Vice Kangoomistrz 2012
 
Posty: 1963
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 11:26
Lokalizacja: SBI - GMB - GWE

Re: Z osobowego na ciężarowy VAT-1

Postprzez pbo01 czwartek, 11 lipca 2013, 09:35

Dwie górne listwy montażowe mam, ale nie wiem jak wygląda dolny stelaż, mógłby ktoś pokazać fotkę?
Jeszcze jedno, czy sama kratka posiada jakąś homologacje?
pbo01
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 12
Dołączył(a): czwartek, 9 maja 2013, 12:32

Re: Z osobowego na ciężarowy VAT-1

Postprzez agentusek piątek, 9 sierpnia 2013, 17:58

osekltd napisał(a):Z tego co pamiętam, musi być to stała przegroda oddzielająca część towarową od pasażerskiej.
Jeżeli chodzi o składanie siedzeń, to w moim jest oryginalna krata mocowana na 4 śruby - motylki, jak chcę to mam kratę za siedzeniami tylnymi, jak chcę to składam siedzenia i przesuwam kratę za siedzenia przednie - czas około 5 minut.


odświeżam temat..
Czy ktoś przerobił z osobówki na ciężarowe?
Podobno nie jest to możliwe...
Kupilem Kangoo w Niemczech dwa lata temu, mam karte pojazdu i jest osobowy. Kupilem kratke. ... co dalej?
Przerejestrują to w wydziale komunikacji?
żółty, helios 1,5 Dci;5-cio osobowy; 2004r; 60,00 kW w dowodzie.. a na szafie 152kkm i wciaz przybywa...
Z uzytkowanych 126p bis; nissan micra; polonez; astra F; mitsubishi Lancer chyba Torbacz najlepiej sie spisuje.
Avatar użytkownika
agentusek
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 35
Dołączył(a): środa, 15 września 2010, 22:15
Lokalizacja: Marianów k/Leszna mazowieckie

Re: Z osobowego na ciężarowy VAT-1

Postprzez agentusek piątek, 9 sierpnia 2013, 18:05

pbo01 napisał(a):Dwie górne listwy montażowe mam, ale nie wiem jak wygląda dolny stelaż, mógłby ktoś pokazać fotkę?
Jeszcze jedno, czy sama kratka posiada jakąś homologacje?

Mam ktaką samą kratkę jak kolega wkleił w poście.
Moja kratka nie ma homologacji, kupiłem na allegro ;-)
Czy ma ktoś zdjęcia jak to powinno być zamontowane? mam pod sufitem półki wzdłuż sufitu..
żółty, helios 1,5 Dci;5-cio osobowy; 2004r; 60,00 kW w dowodzie.. a na szafie 152kkm i wciaz przybywa...
Z uzytkowanych 126p bis; nissan micra; polonez; astra F; mitsubishi Lancer chyba Torbacz najlepiej sie spisuje.
Avatar użytkownika
agentusek
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 35
Dołączył(a): środa, 15 września 2010, 22:15
Lokalizacja: Marianów k/Leszna mazowieckie

Re: Z osobowego na ciężarowy VAT-1

Postprzez piochu czwartek, 2 stycznia 2014, 23:57

Podzielę się wiedzą, choć jeśli się mylę to zapraszam do dyskusji.

Kratka montowana w samochodzie by mógł być ciężarowym musi wg przepisów wytrzymywać nacisk równy 1,5x lub 2x ładowności -> materiałowe odpadają.

Przerobienie z osobowego na ciężarowy jest możliwe jeśli auto przez producenta otrzymało homologacje jako typ: van, wielozadaniowy i jakieś tam jeszcze. Generalnie każde kombi i skrzynkowoza (Combo, Kangoo, Berlingo itd..) można powinien to spełniać.

Od 1 stycznia 2014 roku do odliczania VATu jest wyłącznie kryterium ładowności w zależności od liczby osób.

Dla 2 osób -> od 493kg ładowności (wartośc z głowy)
Dla 3 i więcej -> od 500kg ładowności.

W 2013 było jeszcze poza powyższym kryterium wielkości przedziału ładunkowego do albo całego pojazdu albo do przedziału pasażerskiego-> Tu nie pamiętam dokładnie.
Lokalizacja: Bydgoszcz
Samochód: BRAK,

1.9D czy 1.2/1.4 z LPG ?
piochu
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek, 2 stycznia 2014, 23:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Z osobowego na ciężarowy VAT-1

Postprzez karads piątek, 3 stycznia 2014, 15:28

Witam ja mam skoczka 5 osób ciężarowy ładowność 735 kg i takową kratkę. Krata jest pod sam dach więc jeśli masz schowki po bokach to albo je trzeba demontować lub robić specjalną kratkę tylko nie wiem jak to będzie traktowane na badaniach. Odnośnie zamocowania kratki przy podłodze jest to płaskownik przykręcony do przodu siedzenia tylnego a kratka od dołu przykręcana jest do nagwintowanych otworów w płaskowniku. We wtorek miałem ją wyjętą zupełnie więc byłoby lepiej robić zdjęcia ale postaram się zrobić najdalej jutro jakieś fotki jak to wygląda. Co ciekawsze w tym roku dowiedziałem się że firmy ubezpieczeniowe liczą sobie większe ubezpieczenie OC za auto ciężarowe niż za osobowe :( dla przykładu w jednej z firm za skoczka 1.4 ciężarowego samo OC wychodzi około 420 zł natomiast gdyby było osobowe wtedy około 290 zł mając max zniżki.
Kangoo 1.4 Expression 75KM 2001 Srebrny
Avatar użytkownika
karads
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 103
Dołączył(a): wtorek, 29 października 2013, 19:11
Lokalizacja: Łódź, Rokiciny i okolica

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron