Kangoo-s + mróz = ?

Off-topic: tematy związane z techniką

Kangoo-s + mróz = ?

Postprzez jon104 czwartek, 25 grudnia 2003, 16:10

:wink: No i doczekałem sie pierwszych problemów z Kangoo-rkiem :wink:
:oops: Tyle, że trochę na własną prośbę :oops:
Otóż przestrzegam wszystkich, a zwłaszcza nowych właścicieli Kangoo-rków, aby nie przesadzali w czystości samochodu zimą. :!:
Ja właśnie tak zrobiłem i mimo, że w południe we wtorek jeszcze nic na to nie wskazywało już we środę (wigilia rano - ostatnie zakupy!) nie mogłem otworzyć prawych przesuwanych drzwi. Wieczorem (po południowym słonku) sprawdziłem i skonstatowałem z radościa, że drzwi sie otwarły, ale.... już się nie zamknęły. Początkowo zatrzask w zamku nie zaskakakiwał, a gdy już saskoczył to zablokował sie na amen :evil: w pozycji OTWARTE :twisted:
Jest 18.oo, pora zasiadać do kolacji wigilijnej, a ja mam pod blokiem otwarty samochód :cry: (mróz ok.-10 st)
Skończyło się na tym, że kolacja była dosyć skompresowana a 20.oo musiałem jechać (przypinając drzwi gumami do zagłówków) do Rodzinki i zamknąć Kangoo-rka w ogrodzie (po uprzednim wyjęciu bezpiecznika aby nie rozładować akumulatora).
Na całe szczęście dzisiaj w Bielsku-Białej też pięknie świeciło słońce i mimo mrozu po podgrzaniu suszarką od środka i słoneczkiem z zewnątrz ok. 12.oo szczęśliwy zamknąłem autko :D
A swoją drogą zamek wlewu paliwa też całkiem zamarznięty. :?
Jednak nasz Zwierzaczek jest zdecydowanie w wersji letniej (ostatecznie ma klimę - hi, hi:wink: )

Następnym razem umyję autko jak przyjdzie odwilż :wink:
Ostatnio edytowano czwartek, 25 grudnia 2003, 19:11 przez jon104, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez komor czwartek, 25 grudnia 2003, 16:47

ZAmarzanie bocznych drzwi jest dolegliwością kangurków . Zamarzają linki zawnętrznej klamki( są dwie ) często niezależnie od tego czy umyjesz samochód czy nie. Na zamknięcie dzwi jest metoda: przy otwartych drzwiach wciskasz pdzwignie blokady i wtedy możesz zamknąć. Faktem jest ,że otworzysz dopiero jak rozmarznie( nie można podciągnąć przycisku ). Miałem to w pampie a w obecnym odpukać jeszcze nie. Co do rozłądowania akumulatora to się nie bój. Kangurek ma patent o którym mało kto wie. Po około 20 min. światło we wnętrzu wyłącza się automatycznie. bez względu na to czy otworzone są drzwi czy włączysz światło włącznikiem. Możesz sprawdzić tylko potrzeba cierpliwości.
Pozdrowienia Bartek
" Helios 1.6 "CB
Avatar użytkownika
komor
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 112
Dołączył(a): wtorek, 16 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Lublin

Postprzez jon104 czwartek, 25 grudnia 2003, 19:17

komor napisał(a):ZAmarzanie bocznych drzwi jest dolegliwością kangurków . Zamarzają linki zawnętrznej klamki( są dwie ) często niezależnie od tego czy umyjesz samochód czy nie. Na zamknięcie dzwi jest metoda: przy otwartych drzwiach wciskasz pdzwignie blokady i wtedy możesz zamknąć. Faktem jest ,że otworzysz dopiero jak rozmarznie( nie można podciągnąć przycisku ). Miałem to w pampie a w obecnym odpukać jeszcze nie. Co do rozłądowania akumulatora to się nie bój. Kangurek ma patent o którym mało kto wie. Po około 20 min. światło we wnętrzu wyłącza się automatycznie. bez względu na to czy otworzone są drzwi czy włączysz światło włącznikiem. Możesz sprawdzić tylko potrzeba cierpliwości.


Dzięki. Z tym światłem to przecież wiedziałem !!! :evil: . Uff, ta skleroza!!!
Natomiast co do drzwi to nie mógłbym skorzystać bo wywinąłem sobie rygiel od zamka i zostały mi zablokowane w pozycji - zamknięte. Klamki, a raczej cięgła zamarzniete a na pilota nie działa bo styki nie mają kontaktu. :cry: I tak trzeba było czekać na ocieplenie. :wink:
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Rafal czwartek, 25 grudnia 2003, 22:29

Ja myśle że Twój torbacz nie chciał zostac sam w tą wyjątkową noc i dlatego nie chiał się zamknąć- wiedział że wtedy zostaniesz z Nim......
:D :D :D
A tak na poważnie to współczuje. Na szczęście w Gdańsku takie mrozy zdarzają się rzadko (morze nas grzeje).
1998 kangoo 1,4 LPG -to był kangoor...
2006 kangoo pampa 1,5 dci
2006 trafic 2,0 dci -to był trafic....
2008
Avatar użytkownika
Rafal
Szaman klubowy
Szaman klubowy
 
Posty: 1339
Dołączył(a): poniedziałek, 29 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez wodzoo poniedziałek, 29 grudnia 2003, 06:05

Ja tez walczylem z koreczkiem w Wigilie. :evil:
Prawie caly odmrazacz do zamkow mi pochlonelo zanim zatankowalem.Ale dzien wczesniej oczywiscie mylem autko :lol:
1,5 dci 65KM
Avatar użytkownika
wodzoo
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 227
Dołączył(a): wtorek, 25 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: Sochaczew

Postprzez jon104 poniedziałek, 29 grudnia 2003, 21:47

:lol: No to całe szczęście, że nie tylko ja :D :wink:
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kangoo-s + mróz = ?

Postprzez sw poniedziałek, 5 stycznia 2004, 11:50

Ja profilaktycznie zakleiłem po pierwszym śniegu taśmą zamek wlewu paliwa, bo jak zobaczyłem jak tam ładnie śnieg siada, to przypomniałem sobie jak w skodzie miałem zamarznięty korek przy pustym baku. Tam miałem na szczęście jeszcze gaz.

No ale dziś już bez żartów - wazelina w dłoń i smarujemy uszczelki.

BTW: W skodzie tez mi drzwi otwarte zamarzły. Tyle, że tam nie było jak ich złapać - na zakrecie sie po prostu otwierały. W kangurze od biedy mozna jechać z otwartymi.
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Postprzez Lukasz_Kangoo poniedziałek, 5 stycznia 2004, 12:09

Mi też klamki w odsuwanych drzwiach pozamarzały :cry:
Na szczęście się zamykają tylko od zewnątrz się nie da ich otworzyć :wink:
Lukasz Stawiarski
KANGOO 1.4 (K7J) CB
Warszawa #GG - 2535619
K.A.N.G.O.O.: Kinetic Artificial Neohuman Generated for Online Observation
Lukasz_Kangoo
Ojciec Założyciel
Ojciec Założyciel
 
Posty: 597
Dołączył(a): wtorek, 16 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez jon104 poniedziałek, 5 stycznia 2004, 17:49

:cry: Ja też mam znowu zamarznięte, ale profilaktycznie nie ruszam bo to tylko lewe przesuwne :wink:
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez SieJan środa, 21 stycznia 2004, 10:35

Witam

Ja tak czytam i czytam i się zastanawiam - czy panowie smarujecie czymś uszczelki na zimę?? Ja osobiście zawsze po myjni w zimę je przecieram do sucha i smaruje odpowiednim preparatem - problemów jak na razie nie miałem (korek od paliwa też).

pozdrawiam

Helios 1.2 16V
Ostatnio edytowano czwartek, 22 stycznia 2004, 09:17 przez SieJan, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
SieJan
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek, 25 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

cron