Kangoo-s + mróz = ?

Off-topic: tematy związane z techniką

Postprzez wodzoo środa, 21 stycznia 2004, 10:40

SieJan napisał(a):Witam

Ja tak czytam i czytam i się zastanawiam - czy panowie smarujecie czymś uszczelki na zimę?? Ja osobiście zawsze po mijni w zimę je przecieram do sucha i smaruje odpowiednim preparatem - problemów jak na razie nie miałem (korek od paliwa też).

pozdrawiam

Helios 1.2 16V


No i po to wlasnie mamy forum :wink: .Dzieki SieJan
1,5 dci 65KM
Avatar użytkownika
wodzoo
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 227
Dołączył(a): wtorek, 25 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: Sochaczew

Postprzez _ONE_ środa, 21 stycznia 2004, 12:34

Jak do tej pory 2 zima z kangurkiem i nie miałem jeszcze takich problemów... ale niestety mam inne. Miałem ostatnio dzwona i od tej pory elektryka delikatnie mówiąc szalaje :evil: :evil: :evil:
Zaczęło się od tego, że w trakcie jazdy włączał się siłownik zamka w
lewych drzwiach pas. - zamek otwierał się i zamykał ...jak karabin maszynowy :x Po jakimś czasie uspokoił się... teraz nagle, bez powodu
w trakcie jazdy zapala się kontrolka otwartych drzwi. Sprawdziłem juz wszystkie styki i wygląda mi to na moduł sterujący zamykaniem lewych drzwi i czujnikiem przy wlewie. Moduł ten znajduje się w bagażniku, za plastykową osłoną w której jest oświetlenie bag. Żeby było ciekawiej... moduł ten jest przynitowany do budy - pewnie żeby było łatwiej go wymienić :roll: :roll: :roll:
Czy ktoś miał podobny problem?
Mam nadzieję, że to nie padł główny moduł sterujący centralnym.
Obrazek
Avatar użytkownika
_ONE_
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1819
Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez jon104 środa, 21 stycznia 2004, 14:29

SieJan napisał(a):Ja tak czytam i czytam i się zastanawiam - czy panowie smarujecie czymś uszczelki na zimę?? Ja osobiście zawsze po mijni w zimę je przecieram do sucha i smaruje odpowiednim preparatem - problemów jak na razie nie miałem (korek od paliwa też).


Ależ my nie piszemy o uszczelkach, tylko o cięgłach w drzwiach przesuwnych. Uszczelki oczywiście nasmarowane :wink: (i nie tylko) :wink:
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez SieJan czwartek, 22 stycznia 2004, 09:52

Witam
W takim razie temat cięgieł jest mojemu torbaczowi jak na razie obcy :-) – tylko pozostaje się mi cieszyć! (mam nadzieję, że to się nie zmieni)

pozdrawiam

Helios 1.2 16V
Avatar użytkownika
SieJan
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek, 25 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez rast wtorek, 27 stycznia 2004, 15:02

Zabawa z wciskaniem blokady drzwi nie zawsze jest skuteczna. Jedynym skutecznym sposobem jest jednak rozmro¿enie tych nieszczêsnych ciêgien np. porzez ogrzanie wnêtrza smochodu.
Oto jak próbuje sobie radzidziæ z kn±brnymi drzwiami:
a. nie zak³adam blokady "dzieciecej" drzwi
b. otwieram drzwi od wewn±trz

Natomiast zamek korka wlewu paliwa co jaki¶ czas traktuje oliw± do broni (mo¿na kupiæ j± np w sklepie my¶liwskim), ¿adnych odmra¿aczy, które wysuszaj± zamek, ani wynalazków typu WD40 (po tym cudzie wylatuj± benbenki zamków).

Je¶li chodzi o uszczelki to polecam preparaty silikonowe.
rast
 

Poprzednia strona

Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości