Brak ładowania, gasnąca kontrolka akumulatora- brak zapłonu.

Off-topic: tematy związane z techniką

Brak ładowania, gasnąca kontrolka akumulatora- brak zapłonu.

Postprzez mikolaj56 sobota, 6 września 2014, 09:02

Na przedzie uprzedzam, że przeszukałem to forum wzdłuż i wszerz i nie znalazłem podobnego problemu. Kangoo II 2003 1,4 DCI
Od jakiegoś czasu w moim kangusie dzieje się coś dziwnego, a mianowicie wkładam kluczyk do stacyjki celem jego odpalenia a tu takie dziwne (przekręcam kluczyk do ostatniej pozycji - odpalenie), rzeczy się się dzieją:
- w tym momencie zaczyna migać kontrolka akumulatora słychać jakby dźwięk zwarcia i auto odpala. Po następnej próbie odpalenia przy przekręcenia kluczyka do drugiej pozycji (kiedy ładuje się komputer) gaśnie w moment kontrolka akumulatora
auto nie odpala, nie dostaje w ogóle mocy.
Pierwszym razem miałem tą historie dwa miesiące temu ale przyczyną prawdopodobnie był wyciek oleju z turbiny kiedy to olej kapał na rozrusznik po remoncie było już dobrze.
I teraz tydzień temu historia się powtórzyła tak jak powyżej, auto poszło do mechanika (wymiana świecy żarowej, poprawienie uszczelki pod wtryskiem) mechanik upiera się, że wszystko gra i tydzień grało
wczoraj to samo!
Prośba, ktoś miał podobną sytuację ?
To może zwarcie gdzieś na rozruszniku?

To nie jest sprawa akumulatora!

Proszę o pomoc!
mikolaj56
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota, 6 września 2014, 08:07

Re: Brak ładowania, gasnąca kontrolka akumulatora- brak zapł

Postprzez Lucass sobota, 6 września 2014, 12:22

Ttrochę chaotycznie piszesz, ale wniskuję, że rozrusznik nie startuje, tak?
Jeżali dobrze myślę, to albo jest to sprawka rozrusznika, tzn. bendixu i tu może wystarczy poprawić styk na białym kablu, albo jest to kwestia masy silnika, takiej miedzianej plecionej taśmy łączącej budę z silnikiem, która lubi się utlenić. Wtedy brak jest przepływu prądu między masą samochodu, a silnikiem i zaczynają się problemy.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...


Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości