Odszkodowanie z PZU

Off-topic: tematy związane z techniką

Odszkodowanie z PZU

Postprzez dejwid piątek, 27 maja 2005, 22:20

Wątek przeniesiony z działu "Pytam" (mod)

Właśnie dzisiaj przepięknie przerysowałem prawy boczek mojego torbacza (BOLAŁO :cry: ). W związku z zaistniałym problemem mam pytanie. Czy ktoś szanowny zgłaszał szkodę z AC gdy współwłaścicielem (49%) jest bank :evil: :evil: :evil: ? Czy PZU wypłaci połowę ubezpieczenia z AC (cesja praw) bankowi ? :evil: :evil: :evil: . A może całość zgarnie bank ? (EEE tu chyba przegiąłem)
POZDRÓWKA DEJWID1.2 RNA BLUE Metalic'98
Avatar użytkownika
dejwid
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 37
Dołączył(a): sobota, 17 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: Odszkodowanie z PZU

Postprzez jedruko sobota, 28 maja 2005, 11:51

dejwid napisał(a):Właśnie dzisiaj przepięknie przerysowałem prawy boczek mojego torbacza (BOLAŁO :cry: ). W związku z zaistniałym problemem mam pytanie. Czy ktoś szanowny zgłaszał szkodę z AC gdy współwłaścicielem (49%) jest bank :evil: :evil: :evil: ? Czy PZU wypłaci połowę ubezpieczenia z AC (cesja praw) bankowi ? :evil: :evil: :evil: . A może całość zgarnie bank ? (EEE tu chyba przegiąłem)


Czesc
Niestety mnie tez to niedawno spotkało.
Tryb jest nastepujacy, PZU wycenia szkode i wysyla pismo do banku który jest współwłaścicielem. Jeżeli nie zalegasz z płatnościami to bank przysyła pisemko do PZU i Ciebie, ze zgodą na wypłate-naprawę. Jeżeli naprawiasz bezgotuwkowo to określony zakład naprawy ( z listy PZU ) rozlicza się z PZU sam bez twojego udziału, natomiast jeżeli naprawiasz sam ( tzn. chcesz kase z wyceny i sam szukasz zakładu naprawy to może być tak, że dostaniesz ją po naprawie i oględzinach w PZU jak w moim przypadku, tyle że ja mam ubezpieczenie w UNIQA).
Jezeli masz jakies jeszcze pytanka pisz .

Pozdrawiam Jedruko
Avatar użytkownika
jedruko
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 48
Dołączył(a): wtorek, 14 września 2004, 23:00
Lokalizacja: Lublin

Postprzez zuwik sobota, 28 maja 2005, 14:24

Mi PZU wyceniło straty na 2700 a wyprostowałem Kangoorka za 1000, więc proponuję niebezgotówkowo :) 8) I ani mru :wink:
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez skarb sobota, 28 maja 2005, 23:23

Ja też zdecydowanie proponuje bezgotówkowo.

Najpierw zapoznaj się i kosztorysem PZU, a potem jedź do blacharzy (kilku) i zapytaj za ile naprawią Ci autko. (Tylko na pytanie czy idzie na PZU to mów, że nie - ty sam pokrywasz koszta).

Myślę, że zostanie Ci w kieszeni około 30 % kaski.

I jeszcze jedno - części kupuj sam w hurtowni - napewno wujdzie to Ci taniej niż jak Pan blacharz to zrobi.

Jak coś nie wiesz to też pisz bo jestem poniekąd oblatany w tych sprawach.

Pozdro
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Postprzez zuwik niedziela, 29 maja 2005, 10:28

Skarb chodziło o NIEbezgotówkowo jak mniemam :?: :) U mnie kasacji zostały poddane drzwi przesuwne, kupiłem na szrocie z małą ryską za 200PLN, a za 700PLN u znajomego: klepanie progu, tych przerysowanych drzwi i felgi, lakier na całe drzwi, kawałek progu. Klamka i szybka uchylna przetrwały i zostały wsadzone z drzwi rozbitych, prowadnice zostały. Ale PZU to też uwzględniło, jednak nie uwzględnili tego, że drzwi kupię za 200PLN i policzyli te z Renault za 2000PLN :twisted: :) O ile się nie myle to na dodatek nie ryzykujesz, bo jak wyjdzie Cię drożej niż PZU daje, to chyba po konsultacjach z rzeczoznawcą dopłacą.
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez loocky niedziela, 29 maja 2005, 12:34


Ja jestem ubezpieczony w Allianz. Moją dobra znajoma jest likwidatorem szkód w Allianz'ie na mój region. Więc jakby kiedy co to mam się fajnie. Pod warunkiem, że (ptfu ptfu lepiej wypluć) ktoś jakby we mnie wjechał też będzie tam ubezpieczony.
Avatar użytkownika
loocky
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 493
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lutego 2005, 00:00
Lokalizacja: Tychy

Postprzez dejwid niedziela, 29 maja 2005, 20:04

Dzięki serdeczne ! No na kogo jak na kogo, ale na Was można zawsze liczyć :D Odpowiedzi wyczerpały moje wątpliwości w 100%. Jeszcze raz dziękuje i jutro jadę do PZU...
POZDRÓWKA DEJWID1.2 RNA BLUE Metalic'98
Avatar użytkownika
dejwid
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 37
Dołączył(a): sobota, 17 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Opole

Postprzez skarb niedziela, 29 maja 2005, 20:57

Zuwik - sorry chodziło o gotówkowo - ale chyba byłem już trochę śpiący.

Oczywiście jak coś dojdzie do naprawy - tzn. np ja w poprzednim samochodzie miałem uszkodzoną sondę lambda po dzwonku - to mi ją na dodatkowych oględzinach uwzględnili - bardzo miło było bo policzyli za oryginalną Fordowską - 680 PLN - a ja sobie kupiłem zamiennik za 180 PLN i resztę na piwko i kobitki poszło (hehe!).




Pozdro
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ


Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości